Odpust św. Kazimierza

4 marca 2018 mszę świętą w uroczystość św. Kazimierza, patrona naszej Parafii, odprawił ks. kardynał Kazimierz Nycz.

KUPUJEMY BILETY NA SAMOLOT

KUPUJEMY BILETY NA SAMOLOT
Pierwszym ważnym krokiem do wyjazdu jest zakup biletów na samolot. Kupujemy je za pośrednictwem tego samego biura podróży, z którego korzysta ks. Tomasz Zaperty, nasz Diecezjalny Koordynator ŚDM. Bilety do Panamy i z Panamy będą nas kosztowały w granicach 4100-4700 zł plus koszt ubezpieczenia od rezygnacji z podróży w przypadku nieszczęśliwego wypadku (145 zł). Szacunkowy koszt biletu z Panamy do Gwatemali i z Gwatemali do Panamy będzie znany w najbliższym czasie.

Ubezpieczone przyczyny:
❍ Poważne obrażenia w wypadku, śmierć, nieoczekiwana i ciężka choroba
❍ Uszkodzenie protez
❍ Nietolerancja szczepionek
❍ Zwolnienie z pracy z przyczyn po stronie pracodawcy i ponowne zatrudnienie po okresie bezrobocia
❍ Znaczna szkoda w mieniu (od 8.000 PLN) osoby ubezpieczonej w wyniku zdarzenia losowego lub na skutek przestępczego działania osób trzecich

PROSIMY O POTWIERDZENIE WYJAZDU NA ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY DO PANAMY (2019) Z NASZĄ PARAFIĄ

W związku z tym, że bilety trzeba kupić jak najszybciej bardzo prosimy zainteresowane osoby o potwierdzenie wyjazdu z nami do 16 marca 2018 r.
Osoby potwierdzające prosimy o wypełnienie formularza, który znajduje się na naszej stronie internetowej oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 500 zł.

Tak jak informowaliśmy na naszym spotkaniu wyjazd będzie dofinansowany.

W razie pytań prosimy o kontakt na adres e-mail: kancelaria@ejtomy.pl

Rekolekcje Wielkopostne 2018

Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej

Prowadzi ks. Zbigniew Szostak, Kustosz bł. Karoliny

• Wtorek, 13 marca – nauki rekolekcyjne według planu szkolnego (9:00, 10:30, 12:00)
  • Środa, 14 marca – nauki rekolekcyjne według planu szkolnego (9:00, 10:30, 12:00)
  • Czwartek, 15 marca – MSZE ŚWIĘTE według planu szkolnego (9:00, 10:30, 12:00)

Prowadzi ks. Marek Paluszkiewicz (diecezja siedlecka)

• Niedziela, 18 marca – Msze Święte z nauką rekolekcyjną według porządku niedzielnego (6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00 dla młodzieży)
  • Poniedziałek, 19 marca – Msze Święte z nauką rekolekcyjną (6.30, 8.00, 17.00, 18.00 i 19.30 dla młodzieży)
  • Wtorek, 20 marca – Msze Święte z nauką rekolekcyjną (6.30, 8.00, 17.00, 18.00 i 19.30 dla młodzieży)
  • Środa, 21 marca – Msze Święte z nauką rekolekcyjną (6.30, 8.00, 17.00, 18.00 i 19.30 dla młodzieży)

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu (11 marca 2018)

1. Obchodzimy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu, tzw. Niedzielę Laetare. Kościół wzywa nas do radości, czego zewnętrznym znakiem jest m.in różowy ornat kapłana sprawującego Mszę św.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także wpłaty indywidualne, przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Bóg zapłać.
  3. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele.
  4. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Formalności związane z Chrztami na Święta Wielkanocne będą załatwiane od poniedziałku do soboty 24. marca. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę 24. marca o godz. 19.00. Prosimy rodziców o zgłaszanie się z kompletem wymaganych dokumentów.
  6. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.00 w dolnym kościele.
  7. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej rozpoczną się we wtorek i będą trwać do czwartku włącznie według planu szkolnego.
  8. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek od godz. 19.30.
  9. Obowiązkowe spotkanie Bielanek w czwartek o godz. 17.15 w sali przy kancelarii.
  10. Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie serdecznie zaprasza na DZIEŃ OTWARTY DLA GIMNAZJALISTÓW, który odbędzie się w czwartek o godz. 17.30 przy ul. Kościuszki 38 w Pruszkowie.
  11. Spotkanie Rady Duszpastersko–Ekonomicznej w czwartek o godz. 19.00 na plebanii.
  12. Kapłani odwiedzą przed Świętami Wielkanocnymi chorych z posługą sakramentalną w ich mieszkaniach w dwóch terminach: pierwszą grupę w piątek (16. marca) w godz. od 9.00 do 13.00, a drugą grupę w następny piątek (23. marca) w godz. od 9.00 do 13.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do końca marca.
  13. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00.
  14. Spotkanie grupy osób wyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w piątek po Drodze Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych w sali przy kancelarii.
  15. W związku ze Świętami Wielkanocnymi chcemy przygotować paczki dla ok. 650 ubogich osób z naszej parafii. Stąd też Caritas parafialna organizuje drugą zbiórkę do puszek w następną niedzielę po Mszach św.
  16. Zwyczajem poprzednich lat w następną niedzielę po Mszy św. będziemy mogli wylosować kartkę z imieniem i wiekiem dziecka, dla którego przygotujemy paczkę na święta o wartości ok. 150 złotych. Chcemy, aby w jej przygotowaniu uczestniczyła cała rodzina. Paczki prosimy przynosić do niedzieli 25. marca do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  17. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci oraz młodzieży studenckiej i pracującej rozpoczną się w przyszłą niedzielę. W niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę dla dorosłych: 6.30, 8.00, 17.00, 18.00 i 19.30 dla tych co późno wracają z pracy. Studenci i młodzież pracująca o godz. 19.30. Dla dzieci zgodnie z planem szkolnym.
  19. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.