Ogłoszenia – VII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – VII Niedziela Zwykła

23 lutego 2020
 • Dzisiaj (w niedzielę) gościmy w naszej wspólnocie Ks. Piotra Matwiejczuka, proboszcza par. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Różnowie pod Olsztynem, który poprosił nas o modlitewne i materialne wsparcie budowy kościoła parafialnego. Parafia ta jest bardzo mała i nie jest w stanie wybudować kościoła z własnych środków. Wszystkie osoby pragnące wesprzeć to dzieło, mogą po Mszy św. złożyć ofiarę do puszek na ten cel. Życzymy Ks. Piotrowi Bożego błogosławieństwa w budowaniu Kościoła duchowego i materialnego. Szczęść Boże.
 • Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy o włączenie w tym czasie intencji o trzeźwość narodu do swojej osobistej modlitwy.
 • Wracamy do zwykłego układu Mszy św. Od poniedziałku Msze św. wieczorne będą odbywały się o godz. 17.30 i 18.00.
 • Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • W środę rozpoczynamy Wielki Post, w którym przez pokutę, modlitwę i dobre czyny chcemy przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00 (z udziałem dzieci), 18.00 i 19.30, żeby umożliwić uczestniczenie w liturgii osobom późno wracającym z pracy. Podczas wszystkich Mszy świętych odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem na znak podjęcia nawrócenia. Usłyszymy wezwanie kapłana „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub „Prochem jesteś i w proch się obrócisz”.

W tym dniu osoby, które ukończyły 18 rok życia, a nie ukończyły 60 roku życia zobowiązane są zachować post tzw. ścisły: mogą one w ciągu dnia spożyć jeden bezmięsny posiłek do syta. Osoby od 14 roku życia obowiązuje tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 • W środę z racji Środy Popielcowej nie będzie spotkania 12 Kroków ku pełni życia. Kolejne spotkanie w środę 4 marca o godz. 17.00 w sali przy kancelarii.
 • Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Prezydent Miasta Pruszkowa informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie do wymiany pieców, które jest określone na poziomie 75% poniesionych kosztów zakupu pieca, ale nie więcej niż 8 000 zł i nie dot. wymiany na inne piece węglowe. Wnioski można składać w Urzędzie Miasta Pruszkowa do piątku. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska.
 • W następną niedzielę pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00.
 • Zapraszamy na spotkanie podsumowujące drugi miesiąc czytania Katechizmu Kościoła Katolickiego, w trakcie którego zostaną wyjaśnione trudne fragmenty katechizmu, a także będzie można zadawać pytania. Spotkanie odbędzie się w środę 4 marca o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 • Trwają przygotowania do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, która odbędzie się w niedzielę 7 czerwca o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Rozpoczęliśmy zapisy na wejściówki na uroczystości beatyfikacyjne. Prosimy osoby, które chciałyby je otrzymać o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) do następnej niedzieli 1 marca.
 • Z przyczyn od nas niezależnych niestety musimy na pewien czas przerwać zbiórkę makulatury na potrzeby misji. W związku z tym nie będzie kontenera na makulaturę. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tej akcji i w ten sposób wspierali działalność Misji świętych.
 • Kontynuujemy codzienne czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Ósma część katechizmu na najbliższe tygodnie została wydrukowana i znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty:
10:00-11:00

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – VI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – VI Niedziela Zwykła

16 lutego 2020
 • W tym tygodniu kończymy Wizytę Duszpasterską. Osoby, które z różnych przyczyn nie przyjęły księdza w zaproponowanym przez nas terminie mogą jeszcze zapisać się w zakrystii lub kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) na wizytę duszpasterską na indywidualne zaproszenie, która odbędzie się w poniedziałek i wtorek (17 i 18 lutego).
 • Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Myśląc z Wyszyńskim, którego tematem będzie: Czas to miłość. Społeczna krucjata miłości. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich.
 • W sobotę przypada Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 • W następną niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie Ks. Piotra Matwiejczuka, proboszcza par. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Różnowie pod Olsztynem, który poprosił nas o wsparcie budowy kościoła parafialnego. Parafia ta jest bardzo mała i nie jest w stanie wybudować kościoła z własnych środków. Ks. Piotr wygłosi do nas słowo Boże, a po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszek na ten cel. Życzymy Ks. Piotrowi Bożego błogosławieństwa w budowaniu Kościoła duchowego i materialnego. Szczęść Boże.
 • W następną niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy o włączenie w tym czasie intencji o trzeźwość narodu do swojej osobistej modlitwy.
 • Trwają przygotowania do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, która odbędzie się w niedzielę 7 czerwca o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Rozpoczynamy zapisy na wejściówki na uroczystości beatyfikacyjne. Prosimy osoby, które chciałyby je otrzymać o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) do 1 marca.
 • Zachęcamy do udziału w 12-sto dniowej, autokarowej pielgrzymce do Lourdes z pobytem na Costa Brava. Pielgrzymi odwiedzą m.in. Lourdes, La Salette, Carcassonne, Montserrat, Barcelonę, Mediolan, Weronę, Padwę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 20 czerwca do 1 lipca 2020 roku. Szczegóły w zakrystii lub kancelarii.
 • Kontynuujemy codzienne czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Siódma część katechizmu na najbliższy tydzień została wydrukowana i znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty:
10:00-11:00

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – V Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – V Niedziela Zwykła

9 lutego 2020
 • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w kościele.
 • We wtorek przypada Światowy Dzień Chorego. Do naszej parafii przybędzie ks. bp Rafał Markowski, który odprawi Mszę św. dla chorych w Szpitalu Powiatowym na Wrzesinku o godz. 10.30 w kaplicy szpitalnej.
 • Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • Kolejne spotkanie 12 Kroków ku pełni życia w środę o godz. 17.00 w sali przy kancelarii (wejście jak do kancelarii). Można dołączyć i podjąć Kroki w każdym czasie.
 • W środę przypada 2 rocznica śmierci ks. Prałata Józefa Podstawki. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
 • Zapraszamy na uroczystą Mszę św. z okazji rocznicy powstania Armii Krajowej z udziałem Władz Miasta i Powiatu oraz pocztów sztandarowych w piątek o godz. 18.00. Po Mszy św. wystąpi Chór Armii Krajowej, a po krótkim koncercie zapraszamy na dalszy ciąg uroczystości do dolnego kościoła.
 • Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w piątek o godz. 18.00.
 • Siostry Eucharystki serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie Rodziny Eucharystycznej, które odbędzie się w sobotę w naszym kościele. Temat spotkania: „Sól chleba”. W programie spotkania: Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja, Eucharystia (godz. 12.00), agapa. Skupienie rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 • Muzeum Dulag 121 z okazji 75. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz zaprasza na wykład dr hab. Bogusława Kopki Pamięć i niepamięć o Auschwitz. Dzieje niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau z perspektywy historii i pamięci zbiorowej, który odbędzie się w sobotę o godz. 15.00 w siedzibie muzeum.
 • W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w poniedziałek – Wspomnienie św. Scholastyki, Dziewicy;
  – we wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes;
  – w piątek – Święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy.
 • Zapraszamy na kurs weekendowy dla narzeczonych, który odbędzie się w dniach 22, 23 i 29 lutego. Spotkania prowadzone są metodą wykładowo-warsztatową. Tematyka zajęć obejmuje zarówno zagadnienia teologiczne jak i obszerną wiedzę z zakresu psychologii małżeństwa i rodziny. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 • Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych. Kurs ma formę warsztatową: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 7 marca i będą odbywać się w 4 kolejne soboty marca w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie.

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych2@gmail.com lub telefonicznie: 505 876 771.

Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.

 • Zachęcamy do udziału w 12-sto dniowej, autokarowej pielgrzymce do Lourdes z pobytem na Costa Brava. Pielgrzymi odwiedzą m.in. Lourdes, La Salette, Carcassonne, Montserrat, Barcelonę, Mediolan, Weronę, Padwę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 20.06 do 1.07.2020. Szczegóły w zakrystii lub kancelarii.
 • Kontynuujemy Wizytę DuszpasterskąKolędę. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00, a kończymy ok. godz. 21.00, a w sobotę od godz. 10.00, a kończymy ok. godz. 14.00. Prosimy mieszkańców nowych bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o godz. 18.00.

Osoby, które z różnych przyczyn nie przyjęły księdza w zaproponowanym przez nas terminie prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) na wizytę duszpasterską na indywidualne zaproszenie, która odbędzie się w dniach 15, 17 i 18 lutego.

 

PLAN KOLĘDY od 10.II. do 18.II.2020 r.

Poniedziałek, 10 lutego 2020 r.

Andrzeja 6, 8, 10, 14, 16, 16A, 18

Wtorek, 11 lutego 2020 r.

Andrzeja 20, 28

Andrzeja (kamienice i domki)

Stawowa

PCK

Adama

Księcia Józefa 1, 2

Kosynierów 22

Środa, 12 lutego 2020 r.

Księcia Józefa (domki)

Kosynierów (domki)

Łokietka

Bema

Sowińskiego

Zawiszy

Wandy

Eustachego

Mieszka I

Dąbrowskiego

Kmicica

Ludwika

Piotrusia

Krystyny

Grażyny

Barbary

Sylwestra

Chrobrego

Czwartek, 13 lutego 2020 r.

Trojdena

Anny Jagiellonki

Batorego

Danuty

Wojciecha

Edwarda

Ziemowita

Jana

Bolesława Mazowieckiego

Kasztanowa

Haliny

Ryszarda

Żółkiewskiego

Piątek, 14 lutego 2020 r.

Ireny

Focha

Lipowa 47B, 47C, 47D, 47E

Lipowa 51

Komorowska 2

Sobota, 15 lutego 2020 r.

Marii 9

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Poniedziałek, 17 lutego 2020 r.

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Wtorek, 18 lutego 2020 r.

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty:
10:00-11:00

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – Święto Ofiarowania Pańskiego

Ogłoszenia – Święto Ofiarowania Pańskiego

2 lutego 2020
 • Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to szczególna okazja do wyrażenia dziękczynienia dobremu Bogu za powołania do życia zakonnego i modlitwy o nowe powołania do zakonów. W swoich modlitwach pamiętajmy także o Zgromadzeniach Zakonnych istniejących w naszej parafii: o Zgromadzeniu Sióstr Eucharystek oraz o Siostrach Pocieszycielkach Serca Jezusowego. Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na zakony klauzurowe, które utrzymują się w głównej mierze z ofiar wiernych.
 • Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 • Kontynuujemy codzienne czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Szósta część katechizmu na najbliższy tydzień została wydrukowana i znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 • Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • Kolejne spotkanie 12 Kroków ku pełni życia w środę o godz. 17.00 w sali przy kancelarii (wejście jak do kancelarii).
 • W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
 • W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 • Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do wtorku włącznie.
 • Stowarzyszenie „Krzewienie Tradycji Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana” zaprasza na uroczyste nadanie nazwy rondu u zbiegu ulic Plantowej, Stalowej i Powstańców w Pruszkowie, które będzie nosiło imię „Rondo imienia Tomasza Zana” w piątek o godz. 14.00.
 • Zgodnie z zapowiedzią zapraszamy na spotkanie podsumowujące pierwszy miesiąc czytania Katechizmu Kościoła Katolickiego, w trakcie którego zostaną wyjaśnione trudne fragmenty katechizmu, a także będzie można zadawać pytania. Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w środę – Wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy;
  – w czwartek – Wspomnienie Świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
 • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w następną niedzielę o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w kościele.
 • Zapraszamy na kurs weekendowy dla narzeczonych, który odbędzie się w dniach 22, 23 i 29 lutego. Spotkania prowadzone są metodą wykładowo-warsztatową. Tematyka zajęć obejmuje zarówno zagadnienia teologiczne jak i obszerną wiedzę z zakresu psychologii małżeństwa i rodziny. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 • Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych. Kurs ma formę warsztatową: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 7 marca i będą odbywać się w 4 kolejne soboty marca w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie.

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych2@gmail.com lub telefonicznie: 505 876 771.

Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.

 • Zachęcamy do udziału w 12-sto dniowej, autokarowej pielgrzymce do Lourdes z pobytem na Costa Brava. Pielgrzymi odwiedzą m.in. Lourdes, La Salette, Carcassonne, Montserrat, Barcelonę, Mediolan, Weronę, Padwę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 20.06 do 1.07.2020. Szczegóły w zakrystii lub kancelarii.
 • Kontynuujemy Wizytę DuszpasterskąKolędę. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00, a kończymy ok. godz. 21.00, a w sobotę od godz. 10.00, a kończymy ok. godz. 14.00. Prosimy mieszkańców nowych bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o godz. 18.00.

Osoby, które z różnych przyczyn nie przyjęły księdza w zaproponowanym przez nas terminie prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) na wizytę duszpasterską na indywidualne zaproszenie, która odbędzie się w dniach 15, 17 i 18 lutego.

PLAN KOLĘDY od 3.II. do 18.II.2020 r.

Poniedziałek, 3 lutego 2020 r.

Marii 13, 15, 17

Przeskok

Zakątna (domki)

Zakątna 1, 2A, 2B

Wtorek, 4 lutego 2020 r.

Komorowska (kamienice i domki)

Komorowska 4, 6

Polna 5

Niklowa (domki)

Niklowa 4, 5

Środa, 5 lutego 2020 r.

Polna (kamienice i domki)

Komorowska 8, 8A

Targowa 4, 6

Czwartek, 6 lutego 2020 r.

Targowa 2, 2A

Pasażerska 7

Pasażerska (kamienice i domki)

Sobota, 8 lutego 2020 r.

Pasażerska 3, 5

Ewy 7, 16, 20, 22, 22A

Andrzeja 2, 2A, 4, 4A, 4C, 4D

Poniedziałek, 10 lutego 2020 r.

Andrzeja 6, 8, 10, 14, 16, 16A, 18

Wtorek, 11 lutego 2020 r.

Andrzeja 20, 28

Andrzeja (kamienice i domki)

Stawowa

PCK

Adama

Księcia Józefa 1, 2

Kosynierów 22

Środa, 12 lutego 2020 r.

Księcia Józefa (domki)

Kosynierów (domki)

Łokietka

Bema

Sowińskiego

Zawiszy

Wandy

Eustachego

Mieszka I

Dąbrowskiego

Kmicica

Ludwika

Piotrusia

Krystyny

Grażyny

Barbary

Sylwestra

Chrobrego

Czwartek, 13 lutego 2020 r.

Trojdena

Anny Jagiellonki

Batorego

Danuty

Wojciecha

Edwarda

Ziemowita

Jana

Bolesława Mazowieckiego

Kasztanowa

Haliny

Ryszarda

Żółkiewskiego

Piątek, 14 lutego 2020 r.

Ireny

Focha

Lipowa 47B, 47C, 47D, 47E

Lipowa 51

Komorowska 2

Sobota, 15 lutego 2020 r.

Marii 9

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Poniedziałek, 17 lutego 2020 r.

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Wtorek, 18 lutego 2020 r.

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty:
10:00-11:00

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – III Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – III Niedziela Zwykła

26 stycznia 2020
 • Dzisiaj (w niedzielę) po raz pierwszy obchodzimy „Niedzielę Słowa Bożego”, ustanowioną przez Ojca świętego Franciszka Listem Apostolskim Misericordia et misera. Ojciec święty pragnie, aby dzięki tej inicjatywie wszyscy wierzący rozbudzili w sobie potrzebę czytania, słuchania, rozważania i życia słowami Pisma świętego. Wydawnictwo Edycja św. Pawła przygotowało publikację pt. „Niedziela Słowa Bożego – pomoc liturgiczno–duszpasterska”, która zawiera materiały ułatwiające spotkanie ze Słowem Bożym, zarówno podczas liturgii, jak i w trakcie indywidualnej, rodzinnej, czy wspólnotowej lektury tekstów biblijnych. Publikacja do nabycia w kiosku parafialnym.
 • Kontynuujemy codzienne czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Piąta część katechizmu na najbliższy tydzień została wydrukowana i znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • Rozpoczęliśmy spotkania 12 Kroków ku pełni życia, które mają charakter otwarty. W każdej chwili można wziąć udział w spotkaniu. Z powodu dużej liczby uczestników spotkania w ostatnią środę, kolejne spotkanie odbędzie się w środę o godz. 17.00 w sali przy kancelarii (wejście jak do kancelarii).
 • Spotkanie Katechetek i Katechetów w środę o godz. 19.00 na plebanii.
 • W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 • Pod koniec stycznia obchodzić będziemy rocznicę wywózki pruszkowskich Żydów do warszawskiego getta. Serdecznie zachęcamy do włączenia się we wspólne upamiętnienie tragicznych losów pruszkowskiej gminy żydowskiej. Spotykanie odbędzie się w sobotę (1 lutego) o godz. 18 na placu przy ulicy Bolesława Prusa, gdzie mieściła się pruszkowska bożnica i mykwa – wejście bramą przy numerze 38/40. Wydarzenie organizują wspólnie: Marian Skwara, Książnica Pruszkowska i Muzeum Dulag 121.
 • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w poniedziałek – Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii;
  – we wtorek – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła;
  – w piątek – Wspomnienie św. Jana Bosko, Kapłana.
 • Święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Matki Bożej Gromnicznej przypada w następną niedzielę (2 lutego). Do świątyni na Mszę św. przynosimy świece – symbol Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata. Świeca zwana gromnicą jest zapalana w różnych niebezpieczeństwach, gdy rodzina gromadzi się na wspólnej modlitwie. Zwyczajem trwającym przez pokolenia, niesiemy świecę zapaloną z kościoła do naszych domów, jeśli jest to możliwe.

Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętamy o Zgromadzeniach Zakonnych istniejących w naszej parafii: o Zgromadzeniu Sióstr Eucharystek oraz o Siostrach Pocieszycielkach Serca Jezusowego. Taca w tym dniu jest przeznaczona na zakony klauzurowe, które utrzymują się w głównej mierze z ofiar wiernych.

 • W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 • Zgodnie z zapowiedzią zapraszamy na spotkanie podsumowujące pierwszy miesiąc czytania Katechizmu Kościoła Katolickiego, w trakcie którego zostaną wyjaśnione trudne fragmenty katechizmu, a także będzie można zadawać pytania. Spotkanie odbędzie się w piątek 7 lutego o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 • Zapraszamy na kurs weekendowy dla narzeczonych, który odbędzie się w dniach 22, 23 i 29 lutego. Spotkania prowadzone są metodą wykładowo-warsztatową. Tematyka zajęć obejmuje zarówno zagadnienia teologiczne jak i obszerną wiedzę z zakresu psychologii małżeństwa i rodziny. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 • Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych. Kurs ma formę warsztatową: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 7 marca i będą odbywać się w 4 kolejne soboty marca w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie.

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych2@gmail.com lub telefonicznie: 505 876 771.

Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.

 • Z przyczyn od nas niezależnych niestety musimy na pewien czas przerwać zbiórkę makulatury na potrzeby misji. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tej akcji i w ten sposób wspierali działalność Misji świętych.
 • Kontynuujemy Wizytę DuszpasterskąKolędę. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00, a kończymy ok. godz. 21.00, a w sobotę od godz. 10.00, a kończymy ok. godz. 14.00. Prosimy mieszkańców nowych bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o godz. 18.00.

PLAN KOLĘDY od 27.I. do 8.II.2020 r.

Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.

Książąt Mazowieckich 6, 8, 10

Armii Krajowej 22, 24

Wtorek, 28 stycznia 2020 r.

Armii Krajowej 26, 28, 30, 32, 34, 36

Środa, 29 stycznia 2020 r.

Armii Krajowej 39, 43, 45

Srebrna 2, 4, 5, 6, 7

Srebrna (domki)

Żwirowa

Czwartek, 30 stycznia 2020 r.

Srebrna 9, 11, 24

Ceglana 3, 14, 25

Piątek, 31 stycznia 2020 r.

Ceglana 4, 6, 12

Ceramiczna 6, 27

Sobota, 1 lutego 2020 r.

Ceramiczna (domki)

Ceramiczna 16

Cegielniana (domki)

Cegielniana 15

Letniskowa

Wołowskiego (domki)

Wołowskiego 2

Marii (domki)

Marii 7, 9, 11

Poniedziałek, 3 lutego 2020 r.

Marii 13, 15, 17

Przeskok

Zakątna (domki)

Zakątna 1, 2A, 2B

Wtorek, 4 lutego 2020 r.

Komorowska (kamienice i domki)

Komorowska 4, 6

Polna 5

Niklowa (domki)

Niklowa 4, 5

Środa, 5 lutego 2020 r.

Polna (kamienice i domki)

Komorowska 8, 8A

Targowa 4, 6

Czwartek, 6 lutego 2020 r.

Targowa 2, 2A

Pasażerska 7

Pasażerska (kamienice i domki)

Sobota, 8 lutego 2020 r.

Pasażerska 3, 5

Ewy 7, 16, 20, 22, 22A

Andrzeja 2, 2A, 4, 4A, 4C, 4D

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty:
10:00-11:00

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – II Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – II Niedziela Zwykła

19 stycznia 2020
 • Kontynuujemy codzienne czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Czwarta część katechizmu na najbliższy tydzień została wydrukowana i znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zamówione przez nas katechizmy można już nabyć w sklepiku parafialnym.
 • Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z ich Rodzicami dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.45 w kościele. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 4, 6 i 39 we wtorek o godz. 19.00 w dolnym kościele, a Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 8 w środę o godz. 19.00 również w dolnym kościele.
 • We wtorek swoje imieniny obchodzi ksiądz Jarosław. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
 • Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • W czwartek przypada 7. rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. Msza Święta w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej i zachęcamy do modlitwy za zmarłego Księdza Prymasa.
 • W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – we wtorek – Wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy;
  – w piątek – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła;
  – w sobotę – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
 • W następną niedzielę po raz pierwszy będziemy obchodzić „Niedzielę Słowa Bożego”, ustanowioną przez Ojca świętego Franciszka Listem Apostolskim Misericordia et misera. Ojciec święty pragnie, aby dzięki tej inicjatywie wszyscy wierzący rozbudzili w sobie potrzebę czytania, słuchania, rozważania i życia słowami Pisma świętego. Wydawnictwo Edycja św. Pawła przygotowało publikację pt. „Niedziela Słowa Bożego – pomoc liturgiczno–duszpasterska”, która zawiera materiały ułatwiające spotkanie ze Słowem Bożym, zarówno podczas liturgii, jak i w trakcie indywidualnej, rodzinnej, czy wspólnotowej lektury tekstów biblijnych. Publikacja do nabycia w kiosku parafialnym.
 • W następną niedzielę przypadają również 67. Światowy Dzień Trędowatych pod hasłem: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili (Mt 25, 40) oraz XX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony pod hasłem: Chrześcijanie i muzułmanie: w służbie powszechnego braterstwa.
 • Zapraszamy na kurs weekendowy dla narzeczonych, który odbędzie się w dniach 22, 23 i 29 lutego. Spotkania prowadzone są metodą wykładowo-warsztatową. Tematyka zajęć obejmuje zarówno zagadnienia teologiczne jak i obszerną wiedzę z zakresu psychologii małżeństwa i rodziny. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 • Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych. Kurs ma formę warsztatową: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 7 marca i będą odbywać się w 4 kolejne soboty marca w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie.

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych2@gmail.com lub telefonicznie: 505 876 771.

Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.

 • Kontynuujemy Wizytę DuszpasterskąKolędę. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00, a kończymy ok. godz. 21.00, a w sobotę od godz. 10.00, a kończymy ok. godz. 14.00. Prosimy mieszkańców nowych bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o godz. 18.00.

PLAN KOLĘDY od 18.I. do 1.II.2020 r.

Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r.

Kopernika 17

Kraszewskiego 33, 42, 46

Wtorek, 21 stycznia 2020 r.

Kraszewskiego 15, 21, 30, 31

Lipowa (kamienice i domki)

Lipowa 1

Środa, 22 stycznia 2020 r.

Lipowa 3, 5, 7

Czwartek, 23 stycznia 2020 r.

Lipowa 6, 8, 9, 10, 13, 21

Piątek, 24 stycznia 2020 r.

Lipowa 16, 19, 23, 25, 42A, 42B

Sobota, 25 stycznia 2020 r.

Hubala 7, 7A

Kościelna (kamienice)

Kościelna 1, 2

Potulickiego

Berenta

Armii Krajowej (kamienice i domki)

Armii Krajowej 9

Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.

Książąt Mazowieckich 6, 8, 10

Armii Krajowej 22, 24

Wtorek, 28 stycznia 2020 r.

Armii Krajowej 26, 28, 30, 32, 34, 36

Środa, 29 stycznia 2020 r.

Armii Krajowej 39, 43, 45

Srebrna 2, 4, 5, 6, 7

Srebrna (domki)

Żwirowa

Czwartek, 30 stycznia 2020 r.

Srebrna 9, 11, 24

Ceglana 3, 14, 25

Piątek, 31 stycznia 2020 r.

Ceglana 4, 6, 12

Ceramiczna 6, 27

Sobota, 1 lutego 2020 r.

Ceramiczna (domki)

Ceramiczna 16

Cegielniana (domki)

Cegielniana 15

Letniskowa

Wołowskiego (domki)

Wołowskiego 2

Marii (domki)

Marii 7, 9, 11

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 • Parafia zamierza zorganizować cotygodniowe warsztaty 12 Kroków ku pełni życia. Do udziału są zaproszeni wszyscy, którzy chcą poradzić sobie z trudnościami w życiu osobistym, czują się osamotnieni, niezrozumiani, chcieliby coś zmienić w swoim życiu, lecz nie mają pomysłu, potrzebują wsparcia. Chcemy, aby te warsztaty odbywały się w środy o godz. 17.00 w sali nr 5 (wejście przez furtkę od ul. Kraszewskiego). Szczegóły o tej formacji przedstawi Pan Zbigniew Oksiędzki.
 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty:
10:00-11:00

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

„Wigilijna ulica”

„Wigilijna ulica”

Bielanki od dnia 7-9 stycznia br.wystąpiły w Jasełkach Domu Arcybiskupów Warszawskich.Miła atmosfera,niezwykli goście na czele z ks.kardynałem Kazimierzem Nycze,księżmi biskupami,przedstawicielami Ministerstwa Oświaty i Kuratorium.Serce rosło i dusza śpiewała kiedy w historycznej sali mali artyści ukazali miłość Boga do człowieka.Przy akompaniamencie naszego sympatycznego Igora Stawiereja i Jego taty,p.Marty Paprzyckiej atmosfera nabrała wymiaru ducha Ewangelii.Wspaniałe chwile i wspólnie spędzony czas bardzo nas umocnił.Zwiedzając miejsca gdzie mieszkał Sługa Boży Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński pozostaną na długo w naszej pamięci.Oczekując na Jego beatyfikację dziękujemy Bogu za ten czas.Dziękujemy rodzicom tych dzieci i wszystkim którzy byli z nami.Chwała Zbawicielowi.

Ogłoszenia – Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia – Niedziela Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2020
 • Kontynuujemy codzienne czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Trzecia część katechizmu na najbliższy tydzień została wydrukowana i znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zamówione przez nas katechizmy mają być dostarczone w najbliższym tygodniu.
 • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w kościele.
 • Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 • Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • Kolejne spotkanie z cyklu „Myśląc z Wyszyńskim” odbędzie się w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19 w Warszawie. Tematem spotkania będzie: Prawda antropologiczna: mężczyzną i niewiastą zrodził ich. Zachęcamy do udziału.
 • W piątek przypada Wspomnienie św. Antoniego, Opata.
 • W sobotę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie obchodzony pod hasłem: Życzliwymi bądźmy (por. Dz 28,2).
 • Zapraszamy na spotkanie „Rodziny Eucharystycznej”. Jest to wspólnota, która spotyka się w Górze Kalwarii co miesiąc. Opiekunem grupy jest s. Julia, która była świadkiem cudu Eucharystycznego w Sokółce. W programie: Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja zatytułowana „Stół Słowa”, Agapa, Koronka do Miłosierdzia Bożego. Chcemy zreorganizować takie spotkanie w sobotę od godz. 10.00 do 15.30 w naszym kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 • Muzeum Dulag 121 zaprasza na spotkanie z cyklu „Przystanek Historia”. Wykład pt. Deportacje Polaków do Związku Sowieckiego w latach 1940-1941 wygłosi historyk IPN Ewa Dyngosz. Spotkanie odbędzie się w sobotę (18 stycznia) o godz. 15.00 w siedzibie muzeum.
 • Zapraszamy na koncert Zespołu Tańca Ludowego Pruszkowiacy w przyszłą niedzielę najpierw na Mszy św. o godz. 10.30 i krótki koncert po Mszy św.
 • Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z ich Rodzicami w następną niedzielę o godz. 16.45 w kościele. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 4, 6 i 39 we wtorek o godz. 19.00 w dolnym kościele, a Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 8 w środę o godz. 19.00 również w dolnym kościele.
 • Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych. Kurs ma formę warsztatową: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 7 marca i będą odbywać się w 4 kolejne soboty marca w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie.

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych2@gmail.com lub telefonicznie: 505 876 771.

Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.

 • Ojciec święty Franciszek ustanowił Listem Apostolskim Misericordia et misera „Niedzielę Słowa Bożego”, która będzie obchodzona zawsze w 3 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. W tym roku Pierwsza Niedziela Słowa Bożego przypada 26 stycznia.
 • Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską – Kolędę. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00, a kończymy ok. godz. 21.00, a w sobotę od godz. 10.00, a kończymy ok. godz. 14.00. Prosimy mieszkańców nowych bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o godz. 18.00.

PLAN KOLĘDY od 13.I. do 25.I.2020 r.

Poniedziałek, 13 stycznia 2020 r.

Kopernika 6

Wtorek, 14 stycznia 2020 r.

Kopernika 3, 5, 8

Środa, 15 stycznia 2020 r.

Kopernika 7, 9

Kraszewskiego (kamienice)

Kraszewskiego 3, 4

Czwartek, 16 stycznia 2020 r.

Kopernika 10

Kraszewskiego 6, 7

Piątek, 17 stycznia 2020 r.

Kopernika 11, 12

Kraszewskiego 9, 10, 12, 13

Sobota, 18 stycznia 2020 r.

Kopernika 13, 15

Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r.

Kopernika 17

Kraszewskiego 33, 42, 46

Wtorek, 21 stycznia 2020 r.

Kraszewskiego 15, 21, 30, 31

Lipowa (kamienice i domki)

Lipowa 1

Środa, 22 stycznia 2020 r.

Lipowa 3, 5, 7

Czwartek, 23 stycznia 2020 r.

Lipowa 6, 8, 9, 10, 13, 21

Piątek, 24 stycznia 2020 r.

Lipowa 16, 19, 23, 25, 42A, 42B

Sobota, 25 stycznia 2020 r.

Hubala 7, 7A

Kościelna (kamienice)

Kościelna 1, 2

Potulickiego

Berenta

Armii Krajowej (kamienice i domki)

Armii Krajowej 9

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty:
10:00-11:00

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Ogłoszenia – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

5 stycznia 2020
 • Rozpoczęliśmy nową inicjatywę codziennego czytania Katechizmu Kościoła Katolickiego. Jak dotąd rozdaliśmy ok. 1600 broszurek, które mają nam w tym pomóc. Potrzebujemy dziennie zarezerwować średnio ok. 5 minut. Osoby, które chciałyby się jeszcze włączyć w tą inicjatywę mogą zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła broszurkę, w której możemy codziennie zaznaczyć przeczytany tekst, a także tekst katechizmu na pierwsze pięć dni czytania. Dla osób, które jeszcze nie zaopatrzyły się w katechizm lub nie mają do niego dostępu, wydrukowaliśmy tekst katechizmu na najbliższy tydzień. Katechizmy można zakupić w kiosku parafialnym, a także zamówić w zakrystii lub kancelarii. Tekst katechizmu można znaleźć na naszej stronie internetowej lub też skopiować z internetu na telefon komórkowy.
 • Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli, przypada w poniedziałek. Jest to święto nakazane. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Taca zbierana na wszystkich Mszach św. będzie przeznaczona na potrzeby Misji św. prowadzonych na świecie. W czasie Mszy świętych będzie poświęcenie kredy i kadzidła. Kadzidło zapalamy w naszych domach podczas modlitwy, aby nasze modlitwy wznosiły się do nieba, jak dym kadzidła. Kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań pisząc K+M+B 2020 lub C+M+B 2020 (Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus błogosławi ten dom/to mieszkanie) na znak, że za tymi drzwiami mieszkają ludzie oddający cześć Jezusowi Chrystusowi, tak jak owi trzej Mędrcy. Kredę i kadzidło przygotowała młodzież. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży.
 • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi, na Pruszkowski Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w poniedziałek. Gromadzimy się najpierw na Mszy św. o godz. 10.30 w naszym kościele. Możemy przyjść już w przebraniu. Z kościoła pójdziemy do parku Potulickich od strony ul. Lipowej. Tam świętowanie rozpocznie się o godz. 12.00. Orszak zakończy się w Parku Kościuszki (Sokoła) ok. godz. 14.00.

Będzie strażacka grochówka, wojskowy bigos i pączki dla dzieci.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym niezwykle pięknym i barwnym wydarzeniu.

 • Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w następną niedzielę o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w kościele.
 • Kontynuujemy Wizytę DuszpasterskąKolędę. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00, a kończymy ok. godz. 21.00, a w sobotę od godz. 10.00, a kończymy ok. godz. 14.00. Prosimy mieszkańców nowych bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o godz. 18.00.

 

PLAN KOLĘDY od 7.I. do 18.I.2020 r.

Wtorek, 7 stycznia 2020 r.

Prusa 35B, 35C, 60, 64

Środa, 8 stycznia 2020 r.

Prusa 62, 68, 72

Czwartek, 9 stycznia 2020 r.

Prusa 39A, 74, 76, 78

Piątek, 10 stycznia 2020 r.

Prusa 43, 82

Sobota, 11 stycznia 2020 r.

Prusa 84, 90

Prusa (kamienice i domki)

Kopernika 4

Poniedziałek, 13 stycznia 2020 r.

Kopernika 6

Wtorek, 14 stycznia 2020 r.

Kopernika 3, 5, 8

Środa, 15 stycznia 2020 r.

Kopernika 7, 9

Kraszewskiego (kamienice)

Kraszewskiego 3, 4

Czwartek, 16 stycznia 2020 r.

Kopernika 10

Kraszewskiego 6, 7

Piątek, 17 stycznia 2020 r.

Kopernika 11, 12

Kraszewskiego 9, 10, 12, 13

Sobota, 18 stycznia 2020 r.

Kopernika 13, 15

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty:
10:00-11:00

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – Niedziela Świętej Rodziny

Ogłoszenia – Niedziela Świętej Rodziny

29 grudnia 2019

 

 • Przeżywamy dziś (w niedzielę) Święto Świętej Rodziny. Na wszystkich Mszach św. modlimy się m.in. za rodziców oczekujących narodzin dziecka, jak i małżonków, którzy chcą mieć dzieci, a z różnych powodów ich jeszcze nie mają.
 • Uroczyste zakończenie i podsumowanie starego roku kalendarzowego w Sylwestra (we wtorek) na Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy św. będziemy modlić się hymnem „Ciebie Boga Wysławiamy”. Podejmując tę modlitwę możemy zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie pod zwykłymi warunkami. Mamy za co dziękować. Zapraszamy.
 • W Sylwestra kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Nowy Rok Pański 2020 rozpoczyna się w środę. Tego dnia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju.
 • Zapraszamy na tradycyjny koncert noworoczny w wykonaniu Filharmonii Zamojskiej w środę 1. stycznia po Mszy św. odprawianej o godz. 18.00 w naszym kościele. Zapraszają: Prezydent miasta Pruszkowa i nasza Parafia.
 • Z dniem 1-szym stycznia podejmujemy nową inicjatywę codziennego czytania Katechizmu Kościoła Katolickiego. Poprzednie dwie inicjatywy codziennego czytania Pisma Świętego i Dzienniczka Św. Siostry Faustyny spotkały się z ogromnym zainteresowaniem w naszej parafii. Czytanie Pisma Świętego podjęło 1600 osób. Przygotowaliśmy broszurkę, która ułatwi codzienne czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, ponieważ podzieliliśmy cały jego tekst na 366 dni. Potrzebujemy dziennie zarezerwować średnio ok. 5 minut. Nauka Kościoła Katolickiego jest coraz częściej kwestionowana, dlatego tym bardziej potrzebne jest pogłębienie naszej wiedzy na jej temat, abyśmy umieli odpowiedzieć na tę krytykę, a co ważniejsze byśmy mogli pogłębić naszą wiarę. Broszurki, w których możemy codziennie zaznaczyć przeczytany tekst są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Katechizmy można zakupić w kiosku parafialnym. Tekst katechizmu można znaleźć na naszej stronie internetowej lub też skopiować z internetu na telefon komórkowy.

Zamówiliśmy 100 egzemplarzy Katechizmu po 50 zł. Będą dostępne w sklepiku parafialnym.

Można też zamówić egzemplarz Katechizmu w zakrystii lub kancelarii.

Osoby, które nie mają dostępu do teksu Katechizmu w wersji książkowej lub z internetu mogą zabrać tekst Katechizmu na najbliższe 5 dni wydrukowany na kartce i wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wydrukowaliśmy 500 egzemplarzy. W miarę potrzeby będziemy drukować tekst Katechizmu na kolejne tygodnie. Zachęcamy do czytania.

 • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi, na Pruszkowski Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w poniedziałek 6 stycznia. Gromadzimy się o godz. 12.00 na ul. Lipowej przy ujęciu wody oligoceńskiej. Orszak zakończy się w Parku Kościuszki (Sokoła) ok. godz. 14.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym niezwykle pięknym i barwnym wydarzeniu.
 • W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
 • W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 • Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do wtorku włącznie.
 • W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w czwartek – Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła,
  – w piątek – Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
 • W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 • Kontynuujemy Wizytę DuszpasterskąKolędę. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00, a kończymy ok. godz. 21.00, a w sobotę od godz. 10.00, a kończymy ok. godz. 14.00. Prosimy mieszkańców nowych bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o godz. 18.00.

 

PLAN KOLĘDY od 2.I. do 11.I.2020 r.

Czwartek, 2 stycznia 2020 r.

Wojska Polskiego 33, 35

Prusa 10, 11, 12

Sobota, 4 stycznia 2020 r.

Prusa 35, 35A

Wtorek, 7 stycznia 2020 r.

Prusa 35B, 35C, 60, 64

Środa, 8 stycznia 2020 r.

Prusa 62, 68, 72

Czwartek, 9 stycznia 2020 r.

Prusa 39A, 74, 76, 78

Piątek, 10 stycznia 2020 r.

Prusa 43, 82

Sobota, 11 stycznia 2020 r.

Prusa 84, 90

Prusa (kamienice i domki)

Kopernika 4

 

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 • Pomódlmy się teraz. Niech małżonkowie, którzy chcą posiadać dzieci a z różnych powodów ich jeszcze nie mają, chwycą się za ręce i w ciszy modlą się razem z kapłanem:

Panie Boże, dziękujemy Ci i chwalimy Cię za nasze życie małżeńskie, ponieważ wiemy, że połączyłeś w jedno nas przez Twojego Ducha Świętego. Wierzymy, że nasze życie małżeńskie to Twój plan wobec nas. To Ty pobłogosławiłeś pierwszej parze małżeńskiej mówiąc: „idźcie i rozmnażajcie się”. Prosimy Cię, Boże o dar dzieci w naszym małżeństwie. Oddajemy Ci nasze zdrowie, modląc się, abyś uleczył wszystkie dolegliwości i choroby. Obiecujemy Ci, że wychowamy nasze dzieci w wierze i moralności chrześcijańskiej. Naszą modlitwę zanosimy do Ciebie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, Patrona Rodzin, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Maryjo, Matko Jezusa! Pod swoim sercem nosiłaś Zbawiciela świata. Dzięki łasce Ojca naszego w niebiosach poznałaś czym jest radość i trud macierzyństwa. Z ukochanym małżonkiem nie możemy doczekać się upragnionego dzieciątka. Wierzę, że skoro nasz połączyłeś Boże, w Twoich planach jest także przyjście na świat naszego dziecka. Dlatego z głęboką wiarą i ufnością błagam Cię, Matko Najświętsza o wyproszenie u Stwórcy łaski macierzyństwa. Amen.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty:
10:00-11:00

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków