Ogłoszenia duszpasterskie – WIELKANOC 2019

Ogłoszenia duszpasterskie – WIELKANOC 2019

21 kwietnia 2019
 1. Dziękujemy za ufundowanie paczek na święta. Zostało rozdanych ponad 600 paczek dla ubogich rodzin i ok. 100 paczek dla dzieci. Dziękujemy fundatorom, S. Jadwidze i zespołowi Caritas za przygotowanie paczek dla ubogich oraz młodzieży uczestniczącej w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie i pozostałym Wolontariuszom za wydanie paczek dla dzieci. Bóg zapłać.
 2. W niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa – Wielkanoc. O godz. 6.00 wyruszymy z procesją rezurekcyjną wokół kościoła idąc trzykrotnie na pamiątkę powstania z martwych Pana Jezusa trzeciego dnia, a następnie będziemy uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 7.30, pozostałe Msze święte odprawiane będą według porządku niedzielnego. Po rezurekcyjnej Mszy wracamy do naszych domów, żeby spożyć śniadanie wielkanocne i radować się z najważniejszej prawdy naszej wiary.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedziele. Przedłużamy radość Zmartwychwstania Pana Jezusa do 8 dni Oktawy Wielkanocnej. Liturgicznie każdy dzień traktowany jest jak Niedziela Zmartwychwstania. W piątek w Oktawie (26.04.2019) post nie obowiązuje.
 4. Tradycyjnie w II Dzień Świąt Wielkanocnych wspieramy uczelnie katolickie tak ważne i potrzebne w naszej Ojczyźnie. W związku z tym obędzie się zbiórka na tacę na wsparcie m.in. Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie i KUL-u.
 5. Rozpoczynamy przygotowanie do Bierzmowania osób dorosłych, które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć tego sakramentu. Zapraszamy na spotkanie we wtorek (23 kwietnia) o godz. 20.00 w sali przy kancelarii.
 6. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
 7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały po Świętach próby w kościele według następującego porządku. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 39 w środę (24 kwietnia) i piątek (26 kwietnia) o godz. 19.00, a dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w czwartek (25 kwietnia) o godz. 19.00.
 8. Kontener na makulaturę na wsparcie Misji zostanie podstawiony w piątek (26 kwietnia), a zabrany w poniedziałek rano.
 9. W następną niedzielę obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego i uroczysta Msza św. o godz. 15.00.
 10. W niedzielę Bożego Miłosierdzia (28 kwietnia) o godz. 19.00 w naszej parafii odbędzie się projekcja filmu o Bożym Miłosierdziu „UFAM TOBIE”, który został przekazany uczestnikom Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Po projekcji filmu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia życia Jezusowi Miłosiernemu. Podczas każdej Mszy św. usłyszymy krótkie świadectwo współtwórcy filmu. Ponadto przez całą niedzielę będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą film „UFAM TOBIE” i inne filmy.
 11. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w następny poniedziałek (29 kwietnia) o godz. 19.30 w domu katechetycznym.
 12. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 13. Życzenia świąteczne:

Kochani,

Duszpasterze parafii św. Kazimierza składają życzenia pogodnych, pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych.

Życzymy także, by Zmartwychwstały obdarowywał wszystkich wszelkimi dobrami w życiu osobistym i rodzinnym, abyśmy mogli osiągnąć prawdziwe szczęście. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedzielę:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria w Wielkim Tygodniu:

poniedziałek-środa:
10:00-11:00, 15:00-17:00

od Wielkiego Czwartku
do Wielkanocy:
NIECZYNNA

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa

14 kwietnia 2019
 1. Składamy serdeczne podziękowanie za liczny udział parafian i gości w parafialnej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Dziękujemy m.in. wszystkim zespołom, które niosły Krzyż, Władzom samorządowym Starostwa i Miasta, Służbom porządkowym: Policji i Straży Miejskiej. Dzięki temu mogliśmy bezpiecznie i w skupieniu przeżywać Drogę Krzyżową.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Niedziela Palmowa. Przynosimy do kościoła palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, gdzie dokona się Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie. Młodzież rozprowadza palmy przed kościołem. Dochód z palm zostanie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży.
 3. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele.
 4. Msza św. w języku migowym dla Niesłyszących dziś (w niedzielę) o godz. 15.00 w kościele.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00.
 6. Młodzież, która uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie pragnie podziękować wszystkim parafianom za wsparcie modlitewne i finansowe swojego wyjazdu. Przy wyjściu z kościoła można obejrzeć wystawę zdjęć z ich pobytu w Diecezji Chitre i Panama City. Młodzi zapraszają do udziału w spotkaniu, na którym opowiedzą o swoich przeżyciach i doświadczeniach ze Światowych Dni Młodzieży. Będziemy mogli obejrzeć ciekawe zdjęcia i filmy z Panamy. Zapraszamy na to spotkanie dzisiaj (w niedzielę po Mszy św. odprawionej o godz. 18.00 w kościele, czyli o godz. 19.00.
 7. Paczki Świąteczne dla dzieci na Święta Wielkanocne będą wydawane we wtorek w godz. od 18.00 do 20.00 w sali przy kancelarii.
 8. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
 9. Najbliższy tydzień to Wielki Tydzień, a w nim Triduum Paschalne, najważniejsze dni w roku.
 10. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Jest to święto ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rano Mszy świętych nie będzie. Kapłani uczestniczą we Mszy św. w katedrze ze swoim biskupem i odnawiają przyrzeczenia kapłańskie.
 11. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej będzie o godz. 19.00. W Wielki Piątek ani w Wielką Sobotę Kościół nie sprawuje Mszy św. ze względu na śmierć Pana Jezusa i złożenie do grobu. W Wielki Piątek osoby od 18-go do 60-go roku życia obowiązuje post ilościowy, tzw. ścisły. Można spożyć jeden bezmięsny posiłek do syta. Pozostałe osoby obowiązuje post zwykły, czyli zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Osoby chore post nie obowiązuje. Ofiary złożone na tacę w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po zakończeniu Liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa do godz. 24.00. Adoracja Krzyża prowadzona przez Młodzież z „Godziny Uwielbienia” w kościele o godz. 22.00, trzy części Gorzkich Żali o godz. 23.00. Zakończenie o 24.00.


 

 1. Liturgia Wigilii Paschalnej, która jak mówi św. Augustyn jest „Matką wszystkich wigilii” będzie odprawiona w sobotę po zachodzie słońca o godz. 20.00. Tą Liturgią rozpoczynamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, ponieważ będziemy uroczyście odnawiać swoje przyrzeczenia chrzcielne. Jeśli ktoś nie ma świecy, będzie mógł ją otrzymać przed liturgią przy wejściu do kościoła.
 2. W Wielką Sobotę przez cały dzień zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w grobie. Święcenie pokarmów odbywać się będzie od godz. 9.00 do 17.00. Ministranci i Lektorzy przygotowali wodę święconą w buteleczkach, którą będzie można zabrać do domu i używać do poświęceń przy różnych okazjach. Zgodnie z tradycją Kościoła także w tym dniu możemy zachować tzw. post paschalny na tych samych zasadach co w Wielki Piątek.
 3. Wszystkie Bielanki i dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki Panu Jezusowi w czasie Rezurekcji są zaproszone na spotkanie w Wielką Sobotę o godz. 11.00 w sali przy kancelarii.
 4. W Wielkim Tygodniu jest jeszcze możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty: w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę spowiadać będziemy podczas wszystkich Mszy świętych, dodatkowo w Wielką Środę będziemy spowiadać wieczorem do godz. 22.00. W Wielki Czwartek i Piątek od godz. 17.00 do 18.45, w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 17.00. Prosimy jednak nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami, zwłaszcza na Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Dajmy szansę tym, którzy naprawdę nie mogli przyjść wcześniej.
 5. W związku z tym, że w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nie ma Mszy świętych, w te dni zapraszamy na wspólną modlitwę psalmami tzw. „Ciemną Jutrznię” o godz. 8.00 do kościoła.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa – Wielkanoc. O godz. 6.00 wyruszymy z procesją rezurekcyjną wokół kościoła idąc trzykrotnie na pamiątkę powstania z martwych Pana Jezusa trzeciego dnia, a następnie będziemy uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 7.30, pozostałe Msze święte odprawiane będą według porządku niedzielnego. Po rezurekcyjnej Mszy wracamy do naszych domów, żeby spożyć śniadanie wielkanocne i radować się z najważniejszej prawdy naszej wiary.
 7. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedziele. Tradycyjnie tego dnia ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na wsparcie uczelni katolickich: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Przedłużamy radość Zmartwychwstania Pana Jezusa do 8 dni Oktawy Wielkanocnej. Liturgicznie każdy dzień traktowany jest jak Niedziela Zmartwychwstania. W piątek w Oktawie (26.04.2019) post nie obowiązuje.
 8. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 10.00-11.00 i 15.00-17.00. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę kancelaria będzie nieczynna.
 9. Grób Pański będzie przygotowany w kaplicy Serca Jezusowego. Stąd można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego do skarbony przy kaplicy Serca Jezusowego.
 10. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 11. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedzielę:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria w Wielkim Tygodniu:

poniedziałek-środa:
10:00-11:00, 15:00-17:00

od Wielkiego Czwartku
do Wielkanocy:
NIECZYNNA

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Triduum Paschalne 2019

Triduum Paschalne 2019

Wielki Czwartek

Czwartek, 18 kwietnia:

19:00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek

Piątek, 19 kwietnia:

8:00 – Liturgia Godzin („Ciemna Jutrznia”)

19:00 – Liturgia Męki Pańskiej

22:00 – Adoracja Krzyża, prowadzona przez Młodzież z Grupy Uwielbienia

23:00 – Gorzkie żale

Wielka Sobota

Sobota, 20 kwietnia:

8:00 – Liturgia Godzin („Ciemna Jutrznia”)

9:00 – 17:00 – święcenie pokarmów

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Sobota, 20 kwietnia:

20:00 – Wigilia Paschalna

Niedziela, 21 kwietnia:

6:00 – Procesja Rezurekcyjna i Msza Święta

w tym dniu nie ma Mszy o 7:30

Msze święte

w niedzielę:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria w Wielkim Tygodniu:

poniedziałek-środa:
10:00-11:00, 15:00-17:00

od Wielkiego Czwartku
do Wielkanocy:
NIECZYNNA

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

7 kwietnia 2019
 1. Rozpoczynamy dzisiaj (w niedzielę) rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz młodzieży studenckiej i pracującej. Poprowadzi je ks. Marcin Kuciński, nasz rezydent z diecezji warmińskiej, który opiekuje się w naszej parafii m.in. grupą Godziny Uwielbienia.

Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę dla dorosłych: 6.30, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30 dla tych co późno wracają z pracy. Studenci i młodzież pracująca o godz. 19.30.

 1. Rekolekcje dla uczniów Liceów Ogólnokształcących Tomasza Zana i Tadeusza Kościuszki odbędą się z godnie z planem szkolnym:

– w poniedziałek wyjazd na Święty Krzyż autokarami.

– wtorek i środę o godz. 10.00 i 12.00 w naszym kościele.

 1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z Nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00.
 2. Zapraszamy na koncert pasyjny pt. Pozwól mi Twe męki śpiewać, na którym wystąpią połączone chóry parafialne: „Deesis” (z parafii św. Edwarda) i „Lira” (z naszej parafii), oraz Orkiestra Kameralna z naszej parafii. Koncert odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) o godzinie 19.00 w naszym kościele.
 3. Zwyczajem poprzednich lat chcielibyśmy przygotować paczki na święta dla dzieci z ubogich rodzin. Po Mszy św. możemy wylosować kartkę z imieniem i wiekiem dziecka. Paczki (o wartości ok. 150 złotych) prosimy przynosić do następnej niedzieli (14 kwietnia) do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. W tym tygodniu, we wtorek z racji rekolekcji wielkopostnych nie będzie „Godziny Uwielbienia”.
 5. Kapłani odwiedzą przed Świętami Wielkanocnymi drugą grupę chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w piątek (12 kwietnia) w godz. od 9.00 do 13.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 6. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta w najbliższy piątek o godz. 20.00. Droga Krzyżowa, podobnie jak w zeszłym roku, rozpocznie się w kościele i będzie wiodła następującymi ulicami: Berenta, Komorowską, Ceramiczną, Lipową, Kraszewskiego, Berenta i zakończymy w kościele. W czasie Drogi Krzyżowej będzie niesiony krzyż, pochodnie i świece. Prosimy o przyniesienie świec. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i 18.30. Wszystkich zapraszamy w piątek na godz. 20.00. Od jednej do drugiej stacji Drogi Krzyżowej będą niosły krzyż wyznaczone grupy: z kościoła do I. Stacji Drogi Krzyżowej – Siostry Zakonne, od I. – Rada Duszpasterska i Lektorzy, od II. – Ministranci, od III. – Koła Żywego Różańca, od IV. – Oaza i młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży, od V. – Schola „Młodzi Duchem”, od VI. – Szafarze Nadzwyczajni Komunii św., od VII. – Violinki z Rodzicami, od VIII. – Kręgi Rodzin Domowego Kościoła, od IX. – Rycerze św. Jana Pawła II, od X. – Kandydaci do Bierzmowania, od XI. – Straż Miejska i Policja, od XII. – Urzędnicy Miasta i Starostwa, od XIII. – Harcerze, od XIV. – Duchowieństwo. Zapraszamy.


 

 1. Zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w ramach 34. Światowych Dni Młodzieży pod hasłem Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego. Spotkanie w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie poprowadzi Wspólnota Ewangelizacyjna Mocni w Duchu oraz młodzi z Młodość – Lubię to! Wyjazd w sobotę o godz. 9.30 sprzed kościoła. Dla kandydatów do Bierzmowania wyjazd obowiązkowy.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Przynosimy do kościoła palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, gdzie dokona się Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie. Młodzież będzie rozprowadzać palmy przed kościołem. Dochód ze sprzedaży palm w tym roku jest przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży.
 3. Akty chrztów na Święta Wielkanocne będą spisywane do piątku (12 kwietnia). Konferencja przedchrzcielna w sobotę o godz. 19.00. Prosimy rodziców o zgłaszanie się z kompletem wymaganych dokumentów.
 4. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 5. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedzielę:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria w Wielkim Tygodniu:

poniedziałek-środa:
10:00-11:00, 15:00-17:00

od Wielkiego Czwartku
do Wielkanocy:
NIECZYNNA

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu

31 marca 2019
 1. Obchodzimy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu, tzw. Niedzielę Laetare. Kościół wzywa nas do radości, czego zewnętrznym znakiem jest m.in różowy ornat kapłana sprawującego Mszę św.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj (w niedziele) o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.30 w dolnym kościele.
 4. Zapraszamy na wieczór poezji dr Stanisławy Ossowskiej Wielkopostne refleksje o przemijaniu we wtorek o godz. 17.00 w dolnym kościele.
 5. Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 6. We wtorek przypada 14 rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Centrum Myśli Jana Pawła II organizuje czuwanie modlitewne na Placu Piłsudskiego w Warszawie, które rozpocznie się we wtorek o godz. 21.00.
 7. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 8. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci po Drodze Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 9. Kapłani odwiedzą przed Świętami Wielkanocnymi chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w dwóch terminach: pierwszą grupę tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca (5 kwietnia) w godz. od 9.00 do 13.00, a drugą grupę w następny piątek (12 kwietnia) w godz. od 9.00 do 13.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 10. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00.
 11. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 12. Muzeum Dulag 121 zaprasza na wykład P. dr Anny Jagodzińskiej z Instytutu Pamięci Narodowej Eksterminacja duchowieństwa polskiego w niemieckich obozach koncentracyjnych Dachau i Mauthausen Gusen 1939–1945 oraz pokaz filmu Czas wielkiej próby w reżyserii Wandy Rollny. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Karty Historii w sobotę (6 kwietnia) o godz. 15.00 w Muzeum Dulag 121 (ul. 3 Maja 8A).
 13. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz młodzieży studenckiej i pracującej rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę dla dorosłych: 6.30, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30 dla tych co późno wracają z pracy. Studenci i młodzież pracująca o godz. 19.30.
 14. Rekolekcje dla uczniów Liceów Ogólnokształcących Tomasza Zana i Tadeusza Kościuszki odbędą się z godnie z planem szkolnym

– w poniedziałek 8.kwietnia wyjazd na Święty Krzyż autokarami.

– wtorek i środę o godz. 10.00 i 12.00 w naszym kościele.

 1. Zapraszamy do udziału w XIV Marszu Świętości Życia, który odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia. Marsz rozpocznie Msza św., która zostanie odprawiona o godz. 11.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Marsz wyruszy o godz. 12.40 z Placu Zamkowego w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża. Tego dnia przy Kolumnie Zygmunta będzie prowadzona Akcja Pielucha dla Malucha, czyli zbiórka pieluch, mleka i kosmetyków dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Wyjazd autokarem na Marsz z naszej parafii organizuje Zakon Rycerzy Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub u Rycerzy św. Jana Pawła II.
 2. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy na koncert pasyjny pt. Pozwól mi Twe męki śpiewać, na którym wystąpią połączone chóry parafialne: „Deesis” (z parafii św. Edwarda) i „Lira” (z naszej parafii), oraz Orkiestra Kameralna z naszej parafii. Koncert odbędzie się w następną niedzielę (7 kwietnia) o godzinie 19.00 w naszym kościele.
 4. Zwyczajem poprzednich lat chcielibyśmy przygotować paczki na święta dla dzieci z ubogich rodzin. Kartkę z imieniem i wiekiem dziecka będziemy mogli wylosować w następną niedzielę po Mszy św. Paczki (o wartości ok. 150 złotych) prosimy przynosić do niedzieli 14 kwietnia do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. Akty chrztów na Święta Wielkanocne będą spisywane do 12 kwietnia. Konferencja przedchrzcielna w sobotę 13 kwietnia o godz. 19.00. Prosimy rodziców o zgłaszanie się z kompletem wymaganych dokumentów.
 6. W Pruszkowie i okolicach mieszka wiele osób pochodzenia Ukraińskiego. Stąd jest propozycja Świętej Liturgii Kościoła Greckokatolickiego obrządku wschodniego w języku ukraińskim. Liturgia ta będzie miała miejsce w każdą niedzielę o godz. 12.30 w kościele dolnym parafii św. Józefa w Pruszkowie przy ul. Helenowskiej 3. Foldery informacyjne są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła.
 7. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 8. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedzielę:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria w Wielkim Tygodniu:

poniedziałek-środa:
10:00-11:00, 15:00-17:00

od Wielkiego Czwartku
do Wielkanocy:
NIECZYNNA

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu

24 marca 2019
 • Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także wpłaty indywidualne, przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Bóg zapłać.
 • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nabożeństwem różańcowym dzisiaj (w niedziele) o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Odbiór alb dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek w godz. 18.00–20.00 w dolnym kościele.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.30 w kościele.
 • „Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • Zmieniamy dni urzędowania kancelarii parafialnej. Od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie nieczynna w środy. W pozostałe dni kancelaria będzie czynna: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 10.00 do 11.00 i od 15.00 do 17.00. W sobotę od 10.00 do 11.00.
 • W środę przypada Święto Papieskie i 6. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę świętego Piotra. Będzie to jednocześnie okazja do dziękczynienia Bogu za 100. rocznicę powstania Konferencji Episkopatu Polski i 100-lecie nawiązania pełnych stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy Świętej dziękczynnej z udziałem Episkopatu Polski, której będzie przewodniczył kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej w środę o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie.
 • W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00.
 • Akcja Katolicka rozwija działalność sklepiku parafialnego, który działa w nowym miejscu. Sklepik jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. od 17.00 do 18.00, a w niedzielę od 10.00 do 13.00.
 • Domy Miłosierdzia w Józefowie organizują konferencję 5 Kluczy. Można zgłębić biblijne zasady walki duchowej, poznać model modlitwy uwolnienia według 5 Kluczy i doświadczyć błogosławieństwa Boga Ojca. Konferencja odbędzie się w dniach
  30-31 marca w Auli Szkoły Strumienie w Józefowie. Jednym z prowadzących jest nasz ks. Piotr. Rejestracja na stronie internetowej www.kumran.pl
 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedzielę:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria w Wielkim Tygodniu:

poniedziałek-środa:
10:00-11:00, 15:00-17:00

od Wielkiego Czwartku
do Wielkanocy:
NIECZYNNA

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – II Niedziela Wielkiego Postu (17 marca 2019)

 1. Obchodzimy dzisiaj (w niedzielę) Niedzielę dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes pod hasłem Misjonarze mocą Ducha, która jest Dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Pamiętajmy dzisiaj w sposób szczególny w swoich modlitwach o misjonarzach i misjonarkach. Ofiary złożone dzisiaj na tacę zostaną przekazane na cele misyjne. Bóg zapłać.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj (w niedziele) o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to także dzień imienin naszego zmarłego proboszcza ks. Prałata Józefa Podstawki. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00.
 4. Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 5. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00.
 6. W związku ze Świętami Wielkanocnymi chcemy przygotować paczki dla ok. 650 ubogich osób z naszej parafii. Stąd też Caritas parafialna organizuje zbiórkę do puszek w następną niedzielę po Mszach św.
 7. Domy Miłosierdzia w Józefowie organizują konferencję 5 Kluczy. Można zgłębić biblijne zasady walki duchowej, poznać model modlitwy uwolnienia według 5 Kluczy i doświadczyć błogosławieństwa Boga Ojca. Konferencja odbędzie się w dniach
  30-31 marca w Auli Szkoły Strumienie w Józefowie. Jednym z prowadzących jest nasz ks. Piotr. Rejestracja na stronie internetowej www.kumran.pl
 8. Zapraszamy do udziału w XIV Marszu Świętości Życia, który odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia. Marsz rozpocznie Msza św., która zostanie odprawiona o godz. 11.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Marsz wyruszy o godz. 12.40 z Placu Zamkowego w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża. Tego dnia przy Kolumnie Zygmunta będzie prowadzona Akcja Pielucha dla Malucha, czyli zbiórka pieluch, mleka i kosmetyków dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Wyjazd autokarem na Marsz z naszej parafii organizuje Zakon Rycerzy Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub u Rycerzy św. Jana Pawła II.
 9. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 10. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Wielki Post 2019

Wielki Post 2019

Gorzkie Żale

Nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nabożeństwem różańcowym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Droga Krzyżowa

W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00.

Rekolekcje wielkopostne

dla dorosłych oraz młodzieży studenckiej i pracującej będą miały miejsce w dniach 7-10 kwietnia (od niedzieli do środy). Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę dla dorosłych: 6.30, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30 dla tych co późno wracają z pracy. Studenci i młodzież pracująca o godz. 19.30.

Msze święte

w niedzielę:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria w Wielkim Tygodniu:

poniedziałek-środa:
10:00-11:00, 15:00-17:00

od Wielkiego Czwartku
do Wielkanocy:
NIECZYNNA

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu (10 marca 2019)

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także wpłaty indywidualne, przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Bóg zapłać.
 2. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nabożeństwem różańcowym dzisiaj (w niedziele) o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Odbiór alb dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek w godz. 18.00–20.00 w dolnym kościele.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.30 w kościele.
 6. Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 7. Zmieniamy dni urzędowania kancelarii parafialnej. Od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie nieczynna w środy. W pozostałe dni kancelaria będzie czynna: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 10.00 do 11.00 i od 15.00 do 17.00. W sobotę od 10.00 do 11.00.
 8. W środę przypada Święto Papieskie i 6. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę świętego Piotra. Będzie to jednocześnie okazja do dziękczynienia Bogu za 100. rocznicę powstania Konferencji Episkopatu Polski i 100-lecie nawiązania pełnych stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy Świętej dziękczynnej z udziałem Episkopatu Polski, której będzie przewodniczył kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej w środę o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie.
 9. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00.
 10. Akcja Katolicka rozwija działalność sklepiku parafialnego, który działa w nowym miejscu. Sklepik jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. od 17.00 do 18.00, a w niedzielę od 10.00 do 13.00.
 11. Domy Miłosierdzia w Józefowie organizują konferencję 5 Kluczy. Można zgłębić biblijne zasady walki duchowej, poznać model modlitwy uwolnienia według 5 Kluczy i doświadczyć błogosławieństwa Boga Ojca. Konferencja odbędzie się w dniach
  30-31 marca w Auli Szkoły Strumienie w Józefowie. Jednym z prowadzących jest nasz ks. Piotr. Rejestracja na stronie internetowej www.kumran.pl
 12. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 13. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.