Triduum Paschalne 2020

Triduum Paschalne 2020

W tym roku wszystkie liturgie, tzn. Msza Wieczerzy Pańskiej, Liturgia Męki Pańskiej oraz Liturgia Wigilii Paschalnej będą transmitowane przez pruszkowskie POPradio (92,8 fm), parafialne konto youtube i stronę internetową parafii, a także prawdopodobnie przez telewizję kablową Tel-Kab.

Wielki Czwartek

Czwartek, 9 kwietnia:

19:00 – Msza Wieczerzy Pańskiej (BEZ UDZIAŁU WIERNYCH)

W Wielki Czwartek prosimy o wspomnienie dnia przystąpienia do I Komunii św. poprzez położenie na stole obrazka, zdjęcia lub innej pamiątki.

Wielki Piątek

Piątek, 10 kwietnia:

8:00 – Liturgia Godzin („Ciemna Jutrznia”)

19:00 – Liturgia Męki Pańskiej (BEZ UDZIAŁU WIERNYCH)

W Wielki Piątek prosimy o postawienie na stole krzyża.

 

Wielka Sobota

Sobota, 11 kwietnia:

8:00 – Liturgia Godzin („Ciemna Jutrznia”)

W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów w kościele. Pobłogosławienia pokarmów dokona członek rodziny podczas śniadania wielkanocnego. Wydrukowany tekst Obrzędu błogosławieństwa pokarmów, a także buteleczki z wodą święconą przez cały tydzień będą wystawione na ławkach przy wyjściu z kościoła. Tekst obrzędu znajduje się DO POBRANIA TUTAJ.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Sobota, 11 kwietnia:

20:00 – Wigilia Paschalna (BEZ UDZIAŁU WIERNYCH)

Na Liturgię Paschalną prosimy, aby przygotować świecę, która będzie potrzebna już na początku liturgii. W chwili rozpoczęcia liturgii, czyli o godz. 20.00 prosimy, aby zgasić światło na znak jedności z wszystkimi jej uczestnikami. Następnie w chwili kiedy ksiądz w kościele zapali paschał, prosimy zapalić świecę, a gdy w kościele zostanie zapalone światło, prosimy aby włączyć światło. Będzie to symboliczny znak naszego wspólnego przeżywania Triduum Paschalnego.

Niedziela, 12 kwietnia:

Nie będzie procesji rezurekcyjnej oraz Mszy o 6:00 i 7:30

pozostałe Msze według grafiku niedzielnego

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty: nieczynne

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – Niedziela Palmowa (5 kwietnia 2020)

Ogłoszenia – Niedziela Palmowa (5 kwietnia 2020)

 • Msze św. w niedziele i dni powszednie będą odprawiane tak jak dotychczas. W związku z ograniczeniem liczby wiernych obecnych w kościele do 5 osób, ponawiamy naszą prośbę o uczestniczenie w nich za pośrednictwem internetu, tak aby dać możliwość udziału we Mszy św. osobom zamawiającym intencje mszalne.
 • Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa, którą obchodzimy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, gdzie dokona się Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie.
 • Dzisiaj przypada również Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00 bez udziału wiernych w kościele.
 • W związku z licznymi prośbami parafian, Cmentarz Parafialny i Cmentarz na Gąsinie pozostaną otwarte dla osób odwiedzających groby.
  Jednocześnie prosimy ograniczyć ilość osób odwiedzających dany grób do jednej osoby. Prosimy również o stosowanie się do obowiązujących przepisów sanitarny.
  W przypadku znacznego wzrostu liczby odwiedzających Cmentarze zostaną zamknięte.
 • Godzina Uwielbienia” odbędzie się we wtorek od godz. 20.00 bez udziału wiernych w kościele. Zapraszamy wszystkich do udziału za pośrednictwem internetu.
 • Najbliższy tydzień to Wielki Tydzień, a w nim Triduum Paschalne, najważniejsze dni w roku.
 • W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 bez udziału wiernych w kościele. Jest to święto ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rano Mszy świętych nie będzie.
 • W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00 bez udziału wiernych w kościele. W Wielki Piątek ani w Wielką Sobotę Kościół nie sprawuje Mszy św. ze względu na śmierć Pana Jezusa i złożenie do grobu.

W Wielki Piątek osoby od 18-go do 60-go roku życia obowiązuje post ilościowy, tzw. ścisły. Można spożyć jeden bezmięsny posiłek do syta. Pozostałe osoby obowiązuje post zwykły, czyli zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Osoby chore post nie obowiązuje.

 • W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów w kościele. Pobłogosławienia pokarmów dokona członek rodziny podczas śniadania wielkanocnego. Wydrukowany tekst Obrzędu błogosławieństwa pokarmów, a także buteleczki z wodą święconą przez cały tydzień będą wystawione na ławkach przy wyjściu z kościoła. Tekst obrzędu znajduje się także na stronie internetowej parafii.
 • Liturgia Wigilii Paschalnej, która jak mówi św. Augustyn jest „Matką wszystkich wigilii” będzie odprawiona w sobotę po zachodzie słońca o godz. 20.00 bez udziału wiernych w kościele. Tą Liturgią rozpoczynamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Wszystkie liturgie, tzn. Msza Wieczerzy Pańskiej, Liturgia Męki Pańskiej oraz Liturgia Wigilii Paschalnej będą transmitowane przez telewizję kablową Tel-Kab, pruszkowskie POPradio (92,8 fm), parafialne konto youtube i stronę internetową parafii (www.parafiaswkazimierza.pl).
 • W związku z tym, że Liturgie Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty w naszym kościele odbywają się bez udziału wiernych, zachęcamy aby wszyscy uczestniczący w nich za pośrednictwem mediów i internetu zechcieli podkreślić swój udział w liturgii za pomocą pewnych znaków. W Wielki Czwartek prosimy o wspomnienie dnia przystąpienia do I Komunii św. poprzez położenie na stole obrazka, zdjęcia lub innej pamiątki. W Wielki Piątek prosimy o postawienie na stole krzyża. Natomiast na Liturgię Paschalną prosimy, aby przygotować świecę, która będzie potrzebna już na początku liturgii. W chwili rozpoczęcia liturgii, czyli o godz. 20.00 prosimy, aby zgasić światło na znak jedności z wszystkimi jej uczestnikami. Następnie w chwili kiedy ksiądz w kościele zapali paschał, prosimy zapalić świecę, a gdy w kościele zostanie zapalone światło, prosimy aby włączyć światło. Będzie to symboliczny znak naszego wspólnego przeżywania Triduum Paschalnego. Jednocześnie zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do przesyłania ks. Marcinowi zdjęć z domowego udziału w Triduum Paschalnym na adres: rekolekcjekazimierz@gmail.com.
 • W związku z tym, że w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nie ma Mszy świętych, w te dni zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie psalmami tzw. „Ciemnej Jutrzni” o godz. 8.00 za pośrednictwem internetu.
 • Organizujemy indywidualną Spowiedź i Komunię św. dla osób, które chcą się przygotować na Święta wielkanocne w dniach: 9, 10, 11 kwietnia (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) w godz. 9.00–13.00 i 14.00–18.00. W kościele będą zorganizowane trzy miejsca spowiedzi. Można się jeszcze zapisać na konkretną godzinę poprzez formularz umieszczony na naszej stronie internetowej: www.parafiaswkazimierza.pl lub umówić telefonicznie dzwoniąc pod numer kancelarii parafialnej (22) 758-77-72 od poniedziałku do środy w godzinach od 10.00 do 17.00. Konfesjonały z racji epidemii będą odkażane. Na kratkach konfesjonału znajdują się folie oddzielające kapłana od penitenta. Podejmiemy wszelkie środki ostrożności.
 • W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Kościół będzie przeznaczony na całodniową spowiedź.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa – Wielkanoc. W tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej wokół kościoła i Mszy św. rezurekcyjnej o godz. 6.00. Tradycyjnie w tym dniu nie będzie Mszy o godz. 7.30, pozostałe Msze święte odprawiane będą według porządku niedzielnego.
 • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek i wyjątkowo także w środę w godz. 10.00-11.00 i 15.00-17.00. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę kancelaria będzie nieczynna.
 • Uroczystość I Komunii św. zostanie przeniesiona z miesiąca maja na drugą i trzecią niedzielę września analogicznie do drugiej i trzeciej niedzieli maja. Natomiast uroczystość Rocznicy I Komunii św. na czwartą niedzielę września.
 • Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wspierają naszą parafię przez wpłaty indywidualne lub na konto parafialne. Pragniemy odwdzięczyć się modlitwą za wszystkich ofiarodawców w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w trakcie Mszy św. o godz. 12.00. Bóg zapłać.
 • W tym trudnym czasie życzymy głębokich przeżyć związanych z najważniejszymi świętami w roku, a także cierpliwości i wytrwałości. Prosimy pozostać w domu. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty: nieczynne

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu (29 marca 2020)

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu (29 marca 2020)

 • K Kazimierz Nycz, arcybiskup warszawski, udziela wszystkim wiernym, aż do odwołania dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Korzystających z dyspensy zachęca do osobistej i rodzinnej modlitwy oraz uczestnictwa w nabożeństwach transmitowanych za pośrednictwem mediów elektronicznych.
 • W związku z dalszym ograniczeniem liczby wiernych obecnych w kościele podczas Mszy św. i nabożeństw do 5 osób, wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez internet. W niedzielę Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00 oraz Nabożeństwo Gorzkich Żali. W dni powszednie Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 17.30 i 18.00, we wtorek Godzina Uwielbienia, a w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i 18.30. Transmisje prowadzimy poprzez stronę internetową parafii (www.parafiaswkazimierza.pl) oraz parafialne konto youtube. Ponadto Msza św. o godz. 9.00 jest transmitowana poprzez pruszkowskie POPradio (92,8 fm), a Msza św. o godz. 18.00 przez telewizję kablową Tel-Kab.
 • Msze św. w niedziele i dni powszednie będą odprawiane tak jak dotychczas. W związku z ograniczeniem liczby wiernych obecnych w kościele do 5 osób, prosimy o uczestniczenie w nich za pośrednictwem internetu, tak aby dać możliwość udziału we Mszy św. osobom zamawiającym intencje mszalne.
 • Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz młodzieży studenckiej i pracującej. Poprowadzi je nasz wikary ks. Krzysztof Gołębiewski. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00. Wszystkie nauki rekolekcyjne będą transmitowane przez internet poprzez parafialne konto youtube oraz stronę internetową parafii (www.parafiaswkazimierza.pl). Natomiast Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 będzie transmitowana przez telewizję kablową Tel-Kab.
 • Rekolekcje dla uczniów Liceów Ogólnokształcących odbędą się wyłącznie przez internet poprzez stronę www.pruszkowlive.pl w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 12.00.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.00.
 • Godzina Uwielbienia” odbędzie się we wtorek od godz. 20.00 bez udziału wiernych w kościele. Zapraszamy wszystkich do udziału za pośrednictwem internetu.
 • W czwartek przypada 15 rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.
 • W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 • W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci po Drodze Krzyżowej o godz. 17.00.
 • W piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 17.00 i 18.30 bez udziału wiernych w kościele. Zapraszamy wszystkich do udziału za pośrednictwem internetu.
 • Kapłani nie odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w Pierwszy Piątek Miesiąca. Z powodu epidemii księża odwiedzają chorych z posługą sakramentalną w ich domach wyłącznie po zgłoszeniu.
 • W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 • W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00.
 • Następny tydzień to Wielki Tydzień, a w nim Triduum Paschalne, najważniejsze dni w roku. W związku ze stanem epidemii w tym roku będziemy je obchodzić w następujący sposób:
 • W Niedzielę Palmową nie będzie poświęcenia palm.
 • Wszystkie liturgie, tzn. Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 19.00, Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 19.00 oraz Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o 20.00 odbędą się bez udziału wiernych w kościele. Będą transmitowane przez telewizję kablową Tel-Kab, pruszkowskie POPradio (92,8 fm), a także parafialne konto youtube i stronę internetową parafii (www.parafiaswkazimierza.pl).
 • W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów w kościele. Pobłogosławienia pokarmów dokona członek rodziny podczas śniadania wielkanocnego.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie procesji i Mszy św. rezurekcyjnej o godz. 6.00 i Mszy św. o godz. 7.30.
 • Organizujemy indywidualną Spowiedź i Komunię św. dla osób, które chcą się przygotować na Święta wielkanocne w dniach: 9, 10, 11 kwietnia (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) w godz. 9.00–13.00 i 14.00–18.00. W kościele będą zorganizowane trzy konfesjonały umieszczone w różnych miejscach. Trzeba się zapisać na konkretną godzinę poprzez formularz umieszczony na naszej stronie internetowej: www.parafiaswkazimierza.pl lub umówić telefonicznie dzwoniąc pod numer kancelarii parafialnej (22) 758-77-72 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 17.00. Konfesjonały z racji epidemii będą odkażane. Na kratkach konfesjonału znajdują się folie oddzielające kapłana od penitenta. Podejmiemy wszelkie środki ostrożności.
 • Parafia organizuje zbiórkę uszkodzonych różańców, które po naprawie znajdą się na misjach. Różańce można składać do kosza wystawionego w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej do końca tego tygodnia.
 • W tym trudnym czasie życzymy wszystkim cierpliwości i wytrwałości. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty: nieczynne

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkiego Postu (22 marca 2020)

Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkiego Postu (22 marca 2020)

 • W związku z ograniczeniem liczby wiernych obecnych w kościele podczas Mszy św. i nabożeństw do 50 osób, prowadzimy transmisje przez internet z naszego kościoła. W niedzielę transmitujemy Msze św. o godz. 9.00, 10.30 i 18.00 oraz Nabożeństwo Gorzkich Żali. W dni powszednie Msze św. o godz. 8.00 i 18.00, we wtorek Godzinę Uwielbienia, a w piątek Drogę Krzyżową o godz. 17.00 i 18.30. Transmisje prowadzimy poprzez stronę internetową parafii (www.parafiaswkazimierza.pl) oraz parafialne konto youtube.
 • Obchodzimy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu, tzw. Niedzielę Laetare. Kościół wzywa nas do radości, czego zewnętrznym znakiem jest m.in różowy ornat kapłana sprawującego Mszę św.
 • W związku ze Świętami Wielkanocnymi chcemy przygotować paczki dla ok. 650 ubogich osób z naszej parafii. Stąd też ofiary złożone na tace dzisiaj (w niedzielę) zostaną przeznaczone na ten cel. Można również dokonać wpłaty na konto parafialne na ten cel z dopiskiem „Caritas”. Bóg zapłać.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.00.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych planowane na poniedziałek zostało odwołane.
 • Odbiór alb dla dzieci pierwszokomunijnych nie odbędzie się we wtorek, ale 23 kwietnia.
 • Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i 18.30.
 • Rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych we wtorek, środę i czwartek odbędą się wyłącznie przez internet poprzez stronę www.pruszkowlive.pl. Plan transmisji jest następujący: o godz. 10.00 – klasy VII i VIII; o godz. 11.00 – klasy IV, V i VI; o godz. 12.00 – klasy 0, I, II i III.
 • Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz młodzieży studenckiej i pracującej rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę dla dorosłych: 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00. Nauki rekolekcyjne będą transmitowane przez internet poprzez stronę internetową parafii (www.parafiaswkazimierza.pl) oraz parafialne konto youtube.
 • Rekolekcje dla uczniów Liceów Ogólnokształcących odbędą się wyłącznie przez internet poprzez stronę www.pruszkowlive.pl w następny poniedziałek, wtorek i środę o godz. 12.00.
 • Parafia organizuje zbiórkę uszkodzonych różańców, które po naprawie znajdą się na misjach. Różańce można składać do kosza wystawionego w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej przez najbliższe dwa tygodnie.
 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty: nieczynne

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – III Niedziela Wielkiego Postu (15 marca 2020)

Ogłoszenia – III Niedziela Wielkiego Postu (15 marca 2020)

 • Kardynał Kazimierz Nycz, arcybiskup warszawski, udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca następującym wiernym:

– osobom w podeszłym wieku,

– osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

– dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,

– osobom, które czują obawę przed zarażeniem,

– pracownikom służby zdrowia.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Planujemy, że trzy Msze św. z naszego kościoła będą transmitowane przez internet poprzez stronę internetową parafii (www.parafiaswkazimierza.pl): o godz. 9.00, 10.30 i 18.00. Zostanie również włączone nagłośnienie na zewnątrz kościoła.

 • W związku z zagrożeniem koronawirusem musimy zastosować się do kilku zasad w kościele:
 • przy wejściu do kościoła czynimy znak krzyża bez wody święconej. Celowo nie ma wody święconej w kropielnicach;
 • przekazujemy sobie znak pokoju jedynie skinieniem głowy, bez podania ręki;
 • powstrzymujemy się od oddawania czci krzyżom w kościele i relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie;
 • Komunię świętą przyjmujemy na rękę na stojąco, prawą dłoń podkładając pod lewą. Gdy kapłan położy komunikant na dłoni, prawą ręką bierzemy komunikant i od razu spożywamy. Osobom, które będą chciały przyjąć komunię do ust, zostanie ona udzielona. Prosimy, aby wierni ustawiali się w oddzielnych miejscach, ponieważ księża będą udzielać Komunii św. wyłącznie w jeden sposób. Osoby chcące przyjąć Komunię św. na rękę ustawiają przed kaplicą, w której odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. Pozostałe jak dotychczas.

Szafarze nadzwyczajni Komunii św. do odwołania nie będą chodzić z Komunią św. w niedzielę do chorych. Księża będą odwiedzać chorych z posługą sakramentalną w ich domach wyłącznie po zgłoszeniu.

Kościół pozostanie otwarty w ciągu dnia jak dotychczas. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w kaplicy Adoracji.

 • Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 10.00 – 11.00 i 15.00 – 17.00. W sobotę będzie nieczynna. Jeśli ktoś nie ma pilnych spraw, prosimy o odłożenie wizyty na spokojniejszy czas.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj (w niedziele) o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • W czwartek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to także dzień imienin naszego zmarłego proboszcza ks. Prałata Józefa Podstawki. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.
 • W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i 18.30.
 • W związku ze Świętami Wielkanocnymi chcemy przygotować paczki dla ok. 650 ubogich osób z naszej parafii. Stąd też ofiary złożone na tace w następną niedzielę zostaną przeznaczone na ten cel.
 • Rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych dnia 24 marca (wtorek) i 25 marca (środa) nie odbędą się w kościele, a jedynie przez internet. Szczegółowe informacje pojawią się na stronie internetowej parafii oraz w szkolnych źródłach informacyjnych. Jeśli dzieci powrócą 26 marca (czwartek) do szkół, to ostatni dzień rekolekcji odbędzie się w kościele zgodnie z planem szkolnym.
 • Parafia organizuje zbiórkę uszkodzonych różańców, które po naprawie znajdą się na misjach. Różańce można składać do kosza wystawionego w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej przez najbliższe dwa tygodnie.
 • Posłuchajmy słowa, które kieruje do nas Prezydent naszego miasta.
 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty: nieczynne

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia – II Niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2020
 • Posłuchajmy słowa kard. Kazimierza Nycza zapraszającego nas na Dzień Papieski.
Zaproszenie na Święto Papieskie do Świątyni Opatrzności Bożej Kolejna, siódma rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka jest okazją do modlitwy dziękczynnej za jego osobę. Dla Stolicy Apostolskiej jest to Święto Papieskie. Będziemy je obchodzić pod przewodnictwem Arcybiskupa Nuncjusza w czwartek, 12 marca 2020 roku o godz. 17:30 Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie. Tego dnia, w intencji Jego Świątobliwości papieża Franciszka zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski, w czasie której będziemy także dziękować Ojcu Świętemu za kanonizację św. Jana Pawła II i beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przeżywamy bowiem rok beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Drodzy Diecezjanie, zapraszam Was wszystkich do Świątyni Opatrzności Bożej. Zapraszam księży diecezjalnych i zakonnych, osoby życia konsekrowanego, dzieci i młodzież; ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne. Spotkajmy się na Eucharystii w najbliższy czwartek o godz. 17:30 w naszym Sanktuarium Opatrzności Bożej. Zachęcam także do modlitwy za papieża Franciszka i Kościół – w parafiach, wspólnotach i rodzinach. Wszystkim z serca błogosławię. † Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski
 • Dzisiaj obchodzimy Niedzielę dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes pod hasłem Eucharystia i misje, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Pamiętajmy tego dnia w sposób szczególny w swoich modlitwach o misjonarzach i misjonarkach. Ofiary złożone na tacę zostaną przekazane na cele misyjne. Bóg zapłać.
 • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa połączona z Nabożeństwem Gorzkich Żali w kościele.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 • Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • W czwartek, jak usłyszeliśmy, przypada Święto Papieskie i 7. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę świętego Piotra. Będzie to jednocześnie okazja do dziękczynienia za kanonizację św. Jana Pawła II w roku setnej rocznicy Jego urodzin i beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy Świętej dziękczynnej z udziałem Episkopatu Polski, której będzie przewodniczył Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, w czwartek o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. Parafia organizuje bezpłatny wyjazd autokarem na tę uroczystość o godz. 15.00 sprzed kościoła. Powrót ok. godz. 20.30. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej (osobiście bądź telefonicznie) do poniedziałku włącznie.
 • W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00.
 • Kontynuujemy codzienne czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Dziewiąta część katechizmu do 22 marca została wydrukowana i znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty: nieczynne

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia – I Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020
 • Dzisiaj pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Dzisiaj przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00.
 • Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • Kolejne spotkanie 12 Kroków ku pełni życia w środę o godz. 17.00 w sali przy kancelarii. Spotkania są otwarte. W każdej chwili można dołączyć się do grupy.
 • W poniedziałek obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Msze święte i nabożeństwa będą odprawiane jak w każdy poniedziałek.
 • We wtorek przypada 13. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji ks. kard. Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Natomiast w środę przypada dzień Jego imienin. Pamiętajmy w tych dniach w swojej modlitwie o naszym Pasterzu.
 • W środę przypada Święto św. Kazimierza, Patrona naszej parafii. Msze św. odpustowe będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.30 i 18.00.
 • Zapraszamy na spotkanie podsumowujące drugi miesiąc czytania Katechizmu Kościoła Katolickiego, w trakcie którego zostaną wyjaśnione trudne fragmenty katechizmu, a także będzie można zadawać pytania. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 • W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
 • W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 • Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do środy włącznie.
 • W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
 • W następną niedzielę obchodzimy Niedzielę dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes pod hasłem Eucharystia i misje, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Pamiętajmy tego dnia w sposób szczególny w swoich modlitwach o misjonarzach i misjonarkach. Ofiary złożone na tacę zostaną przekazane na cele misyjne. Bóg zapłać.
 • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w następną niedzielę o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa połączona z Nabożeństwem Gorzkich Żali w kościele.
 • Trwają przygotowania do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Dzisiaj kończymy zapisy na wejściówki na uroczystości beatyfikacyjne. Osoby, które chciałyby je otrzymać mogą jeszcze zgłosić się w tej sprawie do zakrystii.
 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty: nieczynne

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – VII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – VII Niedziela Zwykła

23 lutego 2020
 • Dzisiaj (w niedzielę) gościmy w naszej wspólnocie Ks. Piotra Matwiejczuka, proboszcza par. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Różnowie pod Olsztynem, który poprosił nas o modlitewne i materialne wsparcie budowy kościoła parafialnego. Parafia ta jest bardzo mała i nie jest w stanie wybudować kościoła z własnych środków. Wszystkie osoby pragnące wesprzeć to dzieło, mogą po Mszy św. złożyć ofiarę do puszek na ten cel. Życzymy Ks. Piotrowi Bożego błogosławieństwa w budowaniu Kościoła duchowego i materialnego. Szczęść Boże.
 • Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy o włączenie w tym czasie intencji o trzeźwość narodu do swojej osobistej modlitwy.
 • Wracamy do zwykłego układu Mszy św. Od poniedziałku Msze św. wieczorne będą odbywały się o godz. 17.30 i 18.00.
 • Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • W środę rozpoczynamy Wielki Post, w którym przez pokutę, modlitwę i dobre czyny chcemy przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00 (z udziałem dzieci), 18.00 i 19.30, żeby umożliwić uczestniczenie w liturgii osobom późno wracającym z pracy. Podczas wszystkich Mszy świętych odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem na znak podjęcia nawrócenia. Usłyszymy wezwanie kapłana „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub „Prochem jesteś i w proch się obrócisz”.

W tym dniu osoby, które ukończyły 18 rok życia, a nie ukończyły 60 roku życia zobowiązane są zachować post tzw. ścisły: mogą one w ciągu dnia spożyć jeden bezmięsny posiłek do syta. Osoby od 14 roku życia obowiązuje tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 • W środę z racji Środy Popielcowej nie będzie spotkania 12 Kroków ku pełni życia. Kolejne spotkanie w środę 4 marca o godz. 17.00 w sali przy kancelarii.
 • Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Prezydent Miasta Pruszkowa informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie do wymiany pieców, które jest określone na poziomie 75% poniesionych kosztów zakupu pieca, ale nie więcej niż 8 000 zł i nie dot. wymiany na inne piece węglowe. Wnioski można składać w Urzędzie Miasta Pruszkowa do piątku. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska.
 • W następną niedzielę pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00.
 • Zapraszamy na spotkanie podsumowujące drugi miesiąc czytania Katechizmu Kościoła Katolickiego, w trakcie którego zostaną wyjaśnione trudne fragmenty katechizmu, a także będzie można zadawać pytania. Spotkanie odbędzie się w środę 4 marca o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 • Trwają przygotowania do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, która odbędzie się w niedzielę 7 czerwca o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Rozpoczęliśmy zapisy na wejściówki na uroczystości beatyfikacyjne. Prosimy osoby, które chciałyby je otrzymać o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) do następnej niedzieli 1 marca.
 • Z przyczyn od nas niezależnych niestety musimy na pewien czas przerwać zbiórkę makulatury na potrzeby misji. W związku z tym nie będzie kontenera na makulaturę. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tej akcji i w ten sposób wspierali działalność Misji świętych.
 • Kontynuujemy codzienne czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Ósma część katechizmu na najbliższe tygodnie została wydrukowana i znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty: nieczynne

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – VI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – VI Niedziela Zwykła

16 lutego 2020
 • W tym tygodniu kończymy Wizytę Duszpasterską. Osoby, które z różnych przyczyn nie przyjęły księdza w zaproponowanym przez nas terminie mogą jeszcze zapisać się w zakrystii lub kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) na wizytę duszpasterską na indywidualne zaproszenie, która odbędzie się w poniedziałek i wtorek (17 i 18 lutego).
 • Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Myśląc z Wyszyńskim, którego tematem będzie: Czas to miłość. Społeczna krucjata miłości. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich.
 • W sobotę przypada Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 • W następną niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie Ks. Piotra Matwiejczuka, proboszcza par. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Różnowie pod Olsztynem, który poprosił nas o wsparcie budowy kościoła parafialnego. Parafia ta jest bardzo mała i nie jest w stanie wybudować kościoła z własnych środków. Ks. Piotr wygłosi do nas słowo Boże, a po Mszy św. będzie zbierał ofiary do puszek na ten cel. Życzymy Ks. Piotrowi Bożego błogosławieństwa w budowaniu Kościoła duchowego i materialnego. Szczęść Boże.
 • W następną niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy o włączenie w tym czasie intencji o trzeźwość narodu do swojej osobistej modlitwy.
 • Trwają przygotowania do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, która odbędzie się w niedzielę 7 czerwca o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Rozpoczynamy zapisy na wejściówki na uroczystości beatyfikacyjne. Prosimy osoby, które chciałyby je otrzymać o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) do 1 marca.
 • Zachęcamy do udziału w 12-sto dniowej, autokarowej pielgrzymce do Lourdes z pobytem na Costa Brava. Pielgrzymi odwiedzą m.in. Lourdes, La Salette, Carcassonne, Montserrat, Barcelonę, Mediolan, Weronę, Padwę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 20 czerwca do 1 lipca 2020 roku. Szczegóły w zakrystii lub kancelarii.
 • Kontynuujemy codzienne czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Siódma część katechizmu na najbliższy tydzień została wydrukowana i znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty: nieczynne

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – V Niedziela Zwykła

Ogłoszenia – V Niedziela Zwykła

9 lutego 2020
 • Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w kościele.
 • We wtorek przypada Światowy Dzień Chorego. Do naszej parafii przybędzie ks. bp Rafał Markowski, który odprawi Mszę św. dla chorych w Szpitalu Powiatowym na Wrzesinku o godz. 10.30 w kaplicy szpitalnej.
 • Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
 • Kolejne spotkanie 12 Kroków ku pełni życia w środę o godz. 17.00 w sali przy kancelarii (wejście jak do kancelarii). Można dołączyć i podjąć Kroki w każdym czasie.
 • W środę przypada 2 rocznica śmierci ks. Prałata Józefa Podstawki. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
 • Zapraszamy na uroczystą Mszę św. z okazji rocznicy powstania Armii Krajowej z udziałem Władz Miasta i Powiatu oraz pocztów sztandarowych w piątek o godz. 18.00. Po Mszy św. wystąpi Chór Armii Krajowej, a po krótkim koncercie zapraszamy na dalszy ciąg uroczystości do dolnego kościoła.
 • Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w piątek o godz. 18.00.
 • Siostry Eucharystki serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie Rodziny Eucharystycznej, które odbędzie się w sobotę w naszym kościele. Temat spotkania: „Sól chleba”. W programie spotkania: Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja, Eucharystia (godz. 12.00), agapa. Skupienie rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 • Muzeum Dulag 121 z okazji 75. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz zaprasza na wykład dr hab. Bogusława Kopki Pamięć i niepamięć o Auschwitz. Dzieje niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau z perspektywy historii i pamięci zbiorowej, który odbędzie się w sobotę o godz. 15.00 w siedzibie muzeum.
 • W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w poniedziałek – Wspomnienie św. Scholastyki, Dziewicy;
  – we wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes;
  – w piątek – Święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy.
 • Zapraszamy na kurs weekendowy dla narzeczonych, który odbędzie się w dniach 22, 23 i 29 lutego. Spotkania prowadzone są metodą wykładowo-warsztatową. Tematyka zajęć obejmuje zarówno zagadnienia teologiczne jak i obszerną wiedzę z zakresu psychologii małżeństwa i rodziny. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 • Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych. Kurs ma formę warsztatową: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 7 marca i będą odbywać się w 4 kolejne soboty marca w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie.

Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych2@gmail.com lub telefonicznie: 505 876 771.

Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.

 • Zachęcamy do udziału w 12-sto dniowej, autokarowej pielgrzymce do Lourdes z pobytem na Costa Brava. Pielgrzymi odwiedzą m.in. Lourdes, La Salette, Carcassonne, Montserrat, Barcelonę, Mediolan, Weronę, Padwę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 20.06 do 1.07.2020. Szczegóły w zakrystii lub kancelarii.
 • Kontynuujemy Wizytę DuszpasterskąKolędę. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00, a kończymy ok. godz. 21.00, a w sobotę od godz. 10.00, a kończymy ok. godz. 14.00. Prosimy mieszkańców nowych bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o godz. 18.00.

Osoby, które z różnych przyczyn nie przyjęły księdza w zaproponowanym przez nas terminie prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) na wizytę duszpasterską na indywidualne zaproszenie, która odbędzie się w dniach 15, 17 i 18 lutego.

 

PLAN KOLĘDY od 10.II. do 18.II.2020 r.

Poniedziałek, 10 lutego 2020 r.

Andrzeja 6, 8, 10, 14, 16, 16A, 18

Wtorek, 11 lutego 2020 r.

Andrzeja 20, 28

Andrzeja (kamienice i domki)

Stawowa

PCK

Adama

Księcia Józefa 1, 2

Kosynierów 22

Środa, 12 lutego 2020 r.

Księcia Józefa (domki)

Kosynierów (domki)

Łokietka

Bema

Sowińskiego

Zawiszy

Wandy

Eustachego

Mieszka I

Dąbrowskiego

Kmicica

Ludwika

Piotrusia

Krystyny

Grażyny

Barbary

Sylwestra

Chrobrego

Czwartek, 13 lutego 2020 r.

Trojdena

Anny Jagiellonki

Batorego

Danuty

Wojciecha

Edwarda

Ziemowita

Jana

Bolesława Mazowieckiego

Kasztanowa

Haliny

Ryszarda

Żółkiewskiego

Piątek, 14 lutego 2020 r.

Ireny

Focha

Lipowa 47B, 47C, 47D, 47E

Lipowa 51

Komorowska 2

Sobota, 15 lutego 2020 r.

Marii 9

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Poniedziałek, 17 lutego 2020 r.

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Wtorek, 18 lutego 2020 r.

Kolęda na indywidualne zaproszenie

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 • Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:30, 18:00

Kancelaria parafialna

czynna w dni powszednie
oprócz środy:

10:00-11:00, 15:00-17:00

w soboty: nieczynne

Mapa

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków