Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna

28 kwietnia 2019
  1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego i uroczysta Msza św. o godz. 15.00.
  2. Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19.00 w naszej parafii odbędzie się projekcja filmu o Bożym Miłosierdziu „UFAM TOBIE”, który został przekazany uczestnikom Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Po projekcji filmu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia życia Jezusowi Miłosiernemu. Podczas każdej Mszy św. usłyszymy krótkie świadectwo współtwórcy filmu. Ponadto przez całą niedzielę będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą film „UFAM TOBIE” i inne filmy.
  3. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego przypada w poniedziałek. Msza św. w intencji kapłanów i osób duchownych pomordowanych w trakcie II Wojny Światowej zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy do dolnego kościoła na projekcję trzydziestominutowego filmu dokumentalnego „Czas wielkiej próby” w reżyserii P. Wandy Rollny, który opowiada historię prześladowania i eksterminacji duchowieństwa w hitlerowskim obozie koncentracyjnym Dachau na podstawie relacji naocznego świadka abpa Kazimierza Majdańskiego.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.30 w domu katechetycznym.
  5. Spotkanie Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. ze Szkoły Podstawowej nr 8 we wtorek o godz. 17.30 w dolnym kościele.
  6. Rozpoczęliśmy przygotowanie do Bierzmowania osób dorosłych, które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć tego sakramentu. Wszystkie zainteresowane osoby, które chciałyby jeszcze uczestniczyć w przygotowaniu zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 20.00 w sali przy kancelarii. Po tym terminie lista uczestników zostanie zamknięta.
  7. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
  8. W środę rozpoczynają się Nabożeństwa majowe. W naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. W piątek 3 maja nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.30.
  9. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
  10. W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Tego dnia obchodzimy również 228. Rocznicę ustanowienia Konstytucji 3-go Maja, której tekst rozpoczyna się od słów „W Imię Trójcy Przenajświętszej”. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem m.in. Władz Miasta i Powiatu oraz pocztów sztandarowych zostanie odprawiona o godz. 13.15 w naszym kościele. W czasie liturgii zespół Mazowsze zaśpiewa utwory ze Mszy Koronacyjnej, a po Mszy św. wystąpi z krótkim koncertem. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
  11. W piątek 3 maja przypada także Pierwszy Piątek Miesiąca. W związku ze świętem kościelnym i państwowym kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w następny piątek (10 maja) w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  12. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
  13. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i wtorek. Od środy do soboty kancelaria będzie nieczynna (1-4 maja).
  14. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości i wspomnienia:
    – w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski;
    – w środę – Wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika;
    – w czwartek – Wspomnienie św. Atanazego Wielkiego, Biskupa i Doktora Kościoła;
    – w sobotę – Wspomnienie św. Floriana Męczennika.
  15. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17.00.
  17. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

w niedzielę:

w soboty: