1. Zespół Pieśni i Tańca „Pruszkowiacy” będzie z nami dziś (w niedzielę) na Mszy św. o godz. 10.30, po Mszy św. wystąpi z krótkim koncertem kolęd.
  2. Zapraszamy na Jasełka w wykonaniu wspólnoty bielanek i S. Alicji dziś (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele.
  3. Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z ich Rodzicami odbędzie się dziś (w niedzielę) o godz. 16.45 w kościele. Natomiast pobór miar na alby w poniedziałek w godz. od 18.00 do 20.00 w dolnym kościele.
  4. Godzina Uwielbienia” we wtorek od godz. 20.00.
  5. Kontener na makulaturę zostanie podstawiony w piątek 25 stycznia.
  6. W tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy,

– w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła,

– w piątek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

– w sobotę – wspomnienie  św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów.

1. Nasi pielgrzymi na Światowe Dni Młodzieży w Panamie obecnie przebywają w rodzinach w Chitre (czytaj: Czitre) 300 km od Panamy. Zostali przyjęci bardzo serdecznie. Możemy śledzić ich pobyt na specjalnej stronie internetowej: pruszkowwpanamie.pl. Będziemy chcieli uczestniczyć w spotkaniu z Papieżem i naszą młodzieżą w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w kościele. Przedstawimy także filmy i świadectwa, które przekazuje nam sukcesywnie nasza młodzież z Panamy. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 13.15 w przyszłą niedzielę. A po mszy św. o godz. 14.00 będzie bezpośrednia transmisja z Panamy i filmy z udziałem naszych Pielgrzymów.
  2. Koledzy z pracy zadają niewygodne pytania o Kościół?  Rozmowy z bliskimi na temat wiary wychodzą zbyt emocjonalne? Dorastające dzieci potrafią „zagiąć” w sprawach religii? Organizacja Catholic Voices Polska i nasza parafia zapraszają na warsztaty „Komunikacja wiary” o tym jak rozmawiać o wierze i religii, budując przy tym relacje. W programie metody i ćwiczenia rozmawiania na trudne zagadnienia dotyczące wiary i Kościoła. Cykl czterech spotkań rozpoczyna się po feriach zimowych i będzie odbywać się w kolejne poniedziałki: 11 lutego, 18 lutego, 25 lutego i 4 marca; spotykamy się w dolnym kościele. Warsztaty poprowadzą: Karol Olszewski, Aleksandra Wicikówna, Maciej Skórczewski i Bogna J. Gladden-Obidzińska.”
  3. Przypominamy kierowcom przyjeżdżającym w niedzielę do kościoła samochodem, że Prezydent Miasta otworzył dla nas parking w każdą niedzielę w godz. od 6.00 do 20.00 na tyłach budynku Urzędu Miasta przy ul. Kraszewskiego 14/16. Jest tam wolnych ok. 70 miejsc parkingowych. Zachęcamy wszystkich kierowców, którzy nie mogą wjechać na nasz parking przy kościele do skorzystania z tamtego parkingu.
  1. Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską.

PLAN KOLĘDY od 21.I. do 1.II.2019 r.

Poniedziałek, 21-ego stycznia

Czwartek, 31-ego stycznia

Prusa 68, 82, 84, 90

Kościelna bez bloków

Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

2. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.