Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

7 kwietnia 2019
  1. Rozpoczynamy dzisiaj (w niedzielę) rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz młodzieży studenckiej i pracującej. Poprowadzi je ks. Marcin Kuciński, nasz rezydent z diecezji warmińskiej, który opiekuje się w naszej parafii m.in. grupą Godziny Uwielbienia.

Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę dla dorosłych: 6.30, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30 dla tych co późno wracają z pracy. Studenci i młodzież pracująca o godz. 19.30.

1. Rekolekcje dla uczniów Liceów Ogólnokształcących Tomasza Zana i Tadeusza Kościuszki odbędą się z godnie z planem szkolnym:

– w poniedziałek wyjazd na Święty Krzyż autokarami.

– wtorek i środę o godz. 10.00 i 12.00 w naszym kościele.

1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z Nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00.
  2. Zapraszamy na koncert pasyjny pt. Pozwól mi Twe męki śpiewać, na którym wystąpią połączone chóry parafialne: „Deesis” (z parafii św. Edwarda) i „Lira” (z naszej parafii), oraz Orkiestra Kameralna z naszej parafii. Koncert odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) o godzinie 19.00 w naszym kościele.
  3. Zwyczajem poprzednich lat chcielibyśmy przygotować paczki na święta dla dzieci z ubogich rodzin. Po Mszy św. możemy wylosować kartkę z imieniem i wiekiem dziecka. Paczki (o wartości ok. 150 złotych) prosimy przynosić do następnej niedzieli (14 kwietnia) do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. W tym tygodniu, we wtorek z racji rekolekcji wielkopostnych nie będzie „Godziny Uwielbienia”.
  5. Kapłani odwiedzą przed Świętami Wielkanocnymi drugą grupę chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w piątek (12 kwietnia) w godz. od 9.00 do 13.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  6. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta w najbliższy piątek o godz. 20.00. Droga Krzyżowa, podobnie jak w zeszłym roku, rozpocznie się w kościele i będzie wiodła następującymi ulicami: Berenta, Komorowską, Ceramiczną, Lipową, Kraszewskiego, Berenta i zakończymy w kościele. W czasie Drogi Krzyżowej będzie niesiony krzyż, pochodnie i świece. Prosimy o przyniesienie świec. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i 18.30. Wszystkich zapraszamy w piątek na godz. 20.00. Od jednej do drugiej stacji Drogi Krzyżowej będą niosły krzyż wyznaczone grupy: z kościoła do I. Stacji Drogi Krzyżowej – Siostry Zakonne, od I. – Rada Duszpasterska i Lektorzy, od II. – Ministranci, od III. – Koła Żywego Różańca, od IV. – Oaza i młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży, od V. – Schola „Młodzi Duchem”, od VI. – Szafarze Nadzwyczajni Komunii św., od VII. – Violinki z Rodzicami, od VIII. – Kręgi Rodzin Domowego Kościoła, od IX. – Rycerze św. Jana Pawła II, od X. – Kandydaci do Bierzmowania, od XI. – Straż Miejska i Policja, od XII. – Urzędnicy Miasta i Starostwa, od XIII. – Harcerze, od XIV. – Duchowieństwo. Zapraszamy.

1. Zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w ramach 34. Światowych Dni Młodzieży pod hasłem Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego. Spotkanie w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie poprowadzi Wspólnota Ewangelizacyjna Mocni w Duchu oraz młodzi z Młodość – Lubię to! Wyjazd w sobotę o godz. 9.30 sprzed kościoła. Dla kandydatów do Bierzmowania wyjazd obowiązkowy.
  2. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Przynosimy do kościoła palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, gdzie dokona się Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie. Młodzież będzie rozprowadzać palmy przed kościołem. Dochód ze sprzedaży palm w tym roku jest przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży.
  3. Akty chrztów na Święta Wielkanocne będą spisywane do piątku (12 kwietnia). Konferencja przedchrzcielna w sobotę o godz. 19.00. Prosimy rodziców o zgłaszanie się z kompletem wymaganych dokumentów.
  5. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

w niedzielę:

w okresie wakacji w soboty: NIECZYNNE