1. Spotkanie Rodziców Bielanek ws. wyjazdu dzieci nad morze w wakacje dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19.00 w sali przy kancelarii.
  2. K Biskup Piotr Jarecki udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży oraz dorosłych w poniedziałek o godz. 18.00. Prosimy kandydatów o przybycie na bierzmowanie o godz. 17.30. Na tę uroczystość są zaproszeni także Rodzice, którzy o godz. 17.45 udzielą swoim dzieciom błogosławieństwa.

W związku z tym w poniedziałek nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Intencja mszalna przyjęta na godz. 17.30 zostanie odprawiona o godz. 18.00.

1. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek od godz. 19.30.
  2. W środę przypada Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  3. Kontener na makulaturę na wsparcie Misji zostanie podstawiony w piątek i zabrany w poniedziałek rano. W wakacje nie będzie zbiórki makulatury. Kolejny kontener zostanie podstawiony we wrześniu.
  4. W czwartek przypada Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.
  5. Kończymy rok szkolny i katechetyczny w następującym porządku:
    – we wtorek o godz. 11.00 – Szkoła Podstawowa Nr 8,
    – w czwartek o godz. 10.00 – Gimnazjum Nr 4 im. Jana Pawła II,
    – w piątek:
    o godz. 8.00 – Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki,
    o godz. 9.00 – Liceum Ogólnokształcące im. T. Zana,
    o godz. 13.00 – Szkoła Podstawowa Nr 6.
  6. Przychylając się do próśb Parafian w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. organizujemy poświęcenie kierowców i pojazdów mechanicznych w związku z wyjazdami wakacyjnymi. Zapraszamy najpierw do kościoła, a po Mszy św. do swoich samochodów zaparkowanych na ulicach wokół kościoła.
  7. Podobnie jak w poprzednich latach w czasie wakacyjnym zostaje zmieniona godzina niedzielnej Mszy św. wieczornejz godz. 18.00 na 19.00. Zmiana dotyczy tylko niedzielnych Mszy św. wieczornych i rozpocznie się od niedzieli 1 lipca. Natomiast niedzielne Msze św. w czasie wakacji w Szpitalu i w ZOL’u na Wrzesinku będą odprawiane o godz. 15.30.
  8. W związku z urlopami księży Msze św. w dni powszednieod 1. lipca do końca sierpnia będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00 i 18.00, czyli nie będzie Mszy św. o 7.00 i 17.30.
  9. W dniach 28 – 30 września 2018 r. w naszej parafii odbędą się warsztaty liturgiczno–muzyczne, które będą prowadzone przez trzech znanych kompozytorów muzyki chrześcijańskiej: Pawła Bębenka, Huberta Kowalskiego i Piotra Pałkę. Jest to nie tylko niezwykłe wydarzenie muzyczne, ale również duchowe. Zapisy i szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej naszej parafii, pod adresem e-mail: [email protected], a także na Facebooku. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy.
  11. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.