1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Biedak zawołał, a Pan go usłyszał (Ps 34,7). Pamiętajmy dzisiaj w sposób szczególny o modlitwie w intencji ubogich.
  2. Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z ich Rodzicami odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) o godz. 15.45 w kościele. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 6 i 39 odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w dolnym Kościele, a spotkanie Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 8 we wtorek o godz. 19.00 również w dolnym Kościele.
  3. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 17.00.
  4. Dzisiaj (w niedzielę) odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Karoliny Kózkówny do kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wprowadzenia dokona ks. bp Piotr Jarecki podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  5. Zapraszamy na krótki Koncert ku czci św. Cecylii połączonych chórów: naszego parafialnego Chóru “Lira” i Chóru “Deesis” z Parafii św. Edwarda w Pruszkowie dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. o godz. 18.00.
  6. „Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
  7. Kontener na makulaturęna wsparcie Misji zostanie podstawiony w piątek, a zabrany w poniedziałek rano.
  8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
    – w poniedziałek – Wspomnienie bł. Salomei, Zakonnicy,
    – we wtorek – Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana,
    – w środę – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,
    – w czwartek – Wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy,
    – w sobotę – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i Towarzyszy.
  9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia i pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie.
  10. Zapraszamy na Mszę św. w intencji ofiar stanu wojennego w następną niedzielę o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się patriotyczny program słowno-muzyczny w związku ze zbliżającą się rocznicą wprowadzenia stanu wojennego.
  11. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza wszystkich chętnych na wykłady otwarte z cyklu Duchowość dla Warszawy prowadzone przez profesorów KUL i UKSW. Najbliższy wykład jest zatytułowany: Czy możliwe są cuda w XXI wieku?. Wykład odbędzie się we wtorek 27 listopada o godz. 19.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66.
  13. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.