1. Muzeum Dulag organizuje dzisiaj (w niedzielę) rekonstrukcję „Tędy przeszła Warszawa” w związku z dramatem ludzi prowadzonych do obozu przejściowego w Pruszkowie po Powstaniu Warszawskim. Najpierw zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.15 w intencji pomordowanych w czasie wojny. Po Mszy św. możemy dołączyć się do Grupy rekonstrukcyjnej, udać się do Muzeum Dulag przy ul. 3-go Maja i wziąć udział w głównych uroczystościach.
  2. Zapraszamy na niezwykły koncert w wykonaniu 200 członków chóru i muzyków, uczestniczących w organizowanych przez nas warsztatach muzycznych, który odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) o godz. 18.00. Chór i muzycy będą uczestniczyć we Mszy św., a po niej odbędzie się wspomniany koncert.
  3. W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o godz. 18.30. W najbliższy czwartek odbędzie się poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.
  4. Spotkanie biblijne dla młodzieży licealnej i studenckiej w poniedziałek o godz. 19.30 w salce dolnego kościoła.
  5. „Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
  6. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie inauguruje nowy rok akademicki. Uroczystość odbędzie się w czwartek o godz. 16.00 w Kościele Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu.
  7. Spotkanie Bielanek w czwartek o godz. 17.00 w sali przy kancelarii.
  8. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
  9. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
  10. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do środy włącznie.
  11. Tradycyjna Pielgrzymka na Jasną Górę w rocznicę oddania parafii pod opiekę Matki Bożej odbędzie się w sobotę. Wyjazd o 6.00 rano sprzed kościoła. Są jeszcze wolne miejsca w czwartym autokarze. Prosimy wszystkie osoby, które zarezerwowały miejsca o potwierdzenie udziału w pielgrzymce poprzez opłacenie pielgrzymki do środy włącznie.
  12. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
  13. Zapraszamy na rekolekcje „Stadion młodych: włącz pełnię wiary”, które odbędą się w sobotę na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do młodych, ale zaproszony jest każdy, kto chce we wspólnocie żywego Kościoła modlić się i wielbić Boga. W planie Msza św., Adoracja, konferencje ciekawych mówców, koncerty i niespodzianki dla uczestników. Ludzie dziś szukają wzorców dlatego pragniemy im przedstawić najlepszy z możliwych wzorów do naśladowania – Jezusa Chrystusa! Zabierzcie rodzinę, przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Bilety do nabycia przez stronę eBilet.pl. Szczegóły na stronie eu.
  14. Zapraszamy na kurs weekendowy dla narzeczonych prowadzony metodą wykładowo-warsztatową. Tematyka zajęć obejmuje zarówno zagadnienia teologiczne jak i obszerną wiedzę z zakresu psychologii małżeństwa i rodziny. Najbliższy kurs odbędzie się w dniach 6, 7 i 20 października. Zapisy pod numerem telefonu: 660 635 038.
  15. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
    – w poniedziałek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła,
    – we wtorek – Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,
    – w czwartek – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
    – w piątek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Zakonnicy.
  16. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z Nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00.
  17. Pierwsze spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania dla kandydatów ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek 8 października o godz. 19.30 w dolnym kościele.
  18. Siostry Eucharystki organizują pielgrzymkę do Sokółki z racji 10-ej rocznicy Cudu Eucharystycznego w piątek 19 października. Koszt pielgrzymki wynosi 80 zł (przejazd i obiad). Wyjazd o godz. 5.30. Zapisy w zakrystii lub u Sióstr Eucharystek przy Zawiszy 3 u Siostry Julii, która była świadkiem tego cudu. Tel. 512 675 160.
  19. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu (sobota 20 października). Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.
  20. Caritas parafialna wraz z Siostrą Jadwigą opiekuje się wieloma potrzebującymi z naszej parafii, stąd też organizujemy zbiórkę do puszek dzisiaj (w niedzielę) po wszystkich Mszach św. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  22. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.