1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu bez procesji wokół kościoła o godz. 17.00.
  2. Kontynuujemy naszą modlitwę za zmarłych. Msze św. w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00. Natomiast Msza św. w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych w piątek o godz. 18.00.
  3. Do czwartku włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych i jeden raz dziennie pod zwykłymi warunkami, czyli mając stan łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.
  4. Przypominamy o opłatach grobów ziemnychza dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Trwa inwentaryzacja cmentarza, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z informacji o grobach na naszych cmentarzach nie tylko w kancelarii, ale również w internecie. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
  5. „Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
  6. Kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną z racji wizyty pierwszopiątkowej w piątek w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do środy włącznie.
  7. Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w sobotę o godz. 8.00.
  8. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
    – w piątek – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
    – w sobotę – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  9. W następną niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. W związku z tym ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Za złożone ofiary, a także wpłaty indywidualne, już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
  10. W następną niedzielę swoje imieniny obchodzi ks. Marcin Kuciński. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 10.30.
  11. Zapraszamy na koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej z solistami. W programie piosenki okresu międzywojnia i polska muzyka filmowa. Koncert odbędzie się w następną niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele.
  12. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w tym miesiącu wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca (18 listopada) o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 17.00.
  14. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.