Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna

14 maja 2019
  1. Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. W związku z tym przez cały dzień modlimy się w intencji kleryków i wychowawców z naszego Seminarium Duchownego w Warszawie. Natomiast Ofiary na wsparcie funkcjonowania Seminarium Duchownego złożymy za tydzień.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także wpłaty indywidualne, przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania naszego kościoła.
  3. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele.
  4. Nabożeństwo majowe połączone z modlitwą różańcową dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. W dni powszednie nabożeństwa majowe są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
  5. W poniedziałek przypada rocznica objawień fatimskich. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. o godz. 18.00 wokół kościoła. Kolejne procesje z figurą Matki Bożej będą się odbywać 13. dnia miesiąca do października po Mszy św. o godz. 18.00 wokół kościoła.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.30 w dolnym kościele.
  7. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
  8. Spotkanie Bielanek w czwartek o godz. 17.00 w sali przy kancelarii.
  9. W sobotę przypada 99 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji Rycerze Jana Pawła II zapraszają na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w sobotę o godz. 13.30 w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 3.
  10. Muzeum Dulag 121 zaprasza na tegoroczną edycję Nocy Muzeów, która odbędzie się 18 maja w godzinach od 15.00 do 01.00 w nocy! Przestrzeń Muzeum zmieni się w „Jednodniowe Muzeum Żbikowa”, a placyk przed siedzibą w kawiarnię historyczno-literacką „Warsztatowa”. Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny. Szczegółowy program na stronie dulag121.pl oraz na plakatach.
  11. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości, święta i wspomnienia:
    – w poniedziałek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej;
    – we wtorek – Święto św. Macieja, Apostoła;
    – w czwartek – Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, patrona Polski i metropolii.
  12. Za tydzień (19. maja) dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 8 (o godz. 10.30) przystąpią do I Komunii św. Uroczystość Rocznicy I Komunii św. za dwa tygodnie o godz. 10.30. Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.

Spowiedź dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz ich rodzin w sobotę od godz. 9.00.

1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

w niedzielę:

w okresie wakacji w soboty: NIECZYNNE