1. Nasza parafialna Caritas regularnie udziela pomocy wielu potrzebującym. W związku z tym dzisiaj pragniemy ją wesprzeć ofiarami złożonymi do puszek po wszystkich Mszach św. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o 1700. W dni powszednie nabożeństwa różańcowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 1830.
  3. We wtorek swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof Gołębiewski. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o 630.
  4. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek od 1930 do 2100.
  5. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w środę. Jest to święto nakazane.Zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. w kościele odprawianej o 600, 730, 900, 1030, 1200 i 1800 oraz wspólnej modlitwy na cmentarzu, która rozpocznie się o 1400 przy grobie Ks. Infułata Jana Górnego. Następnie będziemy w procesji przechodzić wśród grobów i modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych zamówionych również w sąsiednich parafiach.

Z racji nabożeństwa na cmentarzu tego dnia w kościele nie będzie Mszy św. o 1315. Wspólna modlitwa na Cmentarzu na Gąsinie, prowadzona przez księży z par. św. Józefa, rozpocznie się o 1300 przy Krzyżu.

6. W czwartek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych– Dzień Zaduszny . Msza św. w intencji kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii, a odeszli do Pana, w sposób szczególny wspominamy Ks. Inf. Jana Górnego i Ks. Prof. Wojciecha Tabaczyńskiego, będzie odprawiona o 800.
  7. Od czwartku do następnej środy (8 listopada) będziemy modlić się za zmarłych czytając kolejne części Wypominek Jednorazowych podczas Mszy św. o 1800. Natomiast w następną niedzielę o 1700 odprawimy w ich intencji nabożeństwo różańcowe.
  8. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych i jeden raz dziennie pod zwykłymi warunkami, czyli mając stan łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz, modląc się za zmarłych, a 1-go listopada przystępując do Komunii św.
  9. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki.W naszej Parafii podobnie jak w latach ubiegłych przyjmujemy Wypominki Jednorazowe oraz Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o 1800. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Tradycyjnie Wypominki będą przyjmowane również na cmentarzu w środę i czwartek przez Kleryków naszego Seminarium Duchownego.
  10. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Trwa inwentaryzacja cmentarza, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z informacji o grobach na naszych cmentarzach nie tylko w kancelarii, ale również w internecie. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
  11. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o 800 i 1800. Msza św. z udziałem dzieci o 1700. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od 1630.
  12. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 900 do 1300. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do czwartku włącznie.
  13. Zapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów oraz młodzież pracującą w wieku do 30 lat na spotkania w piątki po Mszy św. wieczornej w sali przy kancelarii.
  14. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o 800.
  15. Wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa przypada w sobotę.
  16. Spotkanie Bielanek w następną niedzielę po Mszy św. o 1030 w sali przy kancelarii.
  17. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu bez procesji wokół kościoła o 1700.
  18. Zapraszamy na koncert patriotyczno-religijny pt. Zaduszki polskie w wykonaniu Prezentera organów oliwskich w Gdańsku Pana Giedymina Grubbe, który odbędzie się w następną niedzielę po Mszy św. o 1800.
  19. Rozpoczynamy przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno z naszej parafii jak i z innych parafii pruszkowskich, na spotkanie informacyjne w czwartek 9. listopada o 1900 w dolnym kościele.
  20. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodnika Gość niedzielny oraz miesięcznika List, który porusza temat Adhortacji papieża Franciszka Amoris laetitia. Oba czasopisma znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła.
  21. Muzeum Dulag 121 serdecznie zaprasza na Pruszkowski Tydzień z Niepodległą – cykl wydarzeń prezentujących pruszkowskie dążenia niepodległościowe, organizowany w dniach 4-12 listopada w związku z 99. rocznicą odzyskania niepodległości. W programie m.in. warsztaty, spacery historyczne, wykłady, spotkania, wystawy, gra miejska oraz koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Szczegółowe informacje w gablotach oraz na stronie internetowej Muzeum Dulag 121.
  22. Zapowiedzi w niedzielę o 1200.
  23. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.