1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu bez procesji wokół kościoła o 1700.
  2. Zapraszamy na koncert patriotyczno-religijny pt. Zaduszki polskie w wykonaniu Prezentera organów oliwskich w Gdańsku Pana Giedymina Grubbe, który odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. o 1800.
  3. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek od 1930 do 2100.
  4. Rozpoczynamy przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno z naszej parafii jak i z innych parafii pruszkowskich, na spotkanie informacyjne w czwartek o 1900 w dolnym kościele.
  5. W sobotę przypada 99. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.Główne obchody będą miały miejsce w kościele na Żbikowie. Rozpocznie je uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona o 1100. Następnie odbędzie się Marsz Niepodległości, złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki oraz koncert Teatru Muzycznego „Od Czapy”. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele zostanie odprawiona o 1800.

Zapraszamy

6. W sobotę swoje imieniny obchodzi ks. Marcin Kuciński. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o 1800.
  7. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
    • w czwartek — Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
    • w piątek — Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
    • w sobotę — Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
  8. W następną niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. W związku z tym ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Za złożone ofiary, a także wpłaty indywidualne, już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej w następną niedzielę o 1600 w dolnym kościele, a następnie Różaniec o 1700.
  10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w następny poniedziałek o 1900 w dolnym kościele.
  11. Przypominamy, że do końca miesiąca listopada trwa zbiórka starych niepotrzebnych zegarków oraz bezużytecznych telefonów komórkowych, które zostaną przeznaczone na wsparcie Misji i Misjonarzy na Madagaskarze i w Kenii. Można je zostawić w kancelarii lub zakrystii albo przekazać je bezpośrednio ks. Krzysztofowi Gołębiewskiemu, który jest koordynatorem tej akcji. W razie pytań prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.
  12. Zapowiedzi w niedzielę o 1200.
  13. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.