Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkanocy

27 maja 2019
  1. Nabożeństwo majowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.30. W dni powszednie nabożeństwa majowe są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
  2. Dni Modlitw o Urodzaje (dawne dni Krzyżowe) będą odprawiane w naszym kościele w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00.
  3. Spotkanie w grupach kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym. Przypominamy o przyniesieniu na spotkanie składki oraz o wysłaniu maila do ks. Piotra z informacjami do Bierzmowania (xpiotrjaworski@gmail.com). Jeszcze wiele osób tego nie zrobiło!
  4. Msza Święta w intencji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego Prymasa Polski z okazji Jego 38. rocznicy śmierci zostanie odprawiona we wtorek o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście.
  5. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
  6. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
  7. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
  8. W następną niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za dwa tygodnie Uroczystość Zesłania Ducha Św. (9. czerwca). W związku z tym w piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego, która będzie połączona z Nabożeństwem majowym i czerwcowym.
  9. Zapraszamy na dwa koncerty w ramach XV Wiosennych Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej Pruszków 2019. Koncert „Sopran i organy” odbędzie się w niedziele 2 czerwca o godz. 19.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na Żbikowie. Koncert „15 lat Wiosennych Koncertów w Pruszkowie” odbędzie się w niedzielę 9 czerwca o godz. 19.00 w kościele św. Kazimierza w Pruszkowie. Szczegóły na plakatach.
  10. Archidiecezja Warszawska w następną niedzielę będzie przeżywać XII Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za wielkich pasterzy Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia w naszej parafii odbędzie się zbiórka do puszek na wystrój wnętrza Świątyni Opatrzności Bożej. Za złożone ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać. Posłuchajmy teraz słowa kard. Kazimierza Nycza.
  11. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem czerwcowym i Nowenną do Ducha Świętego o godz. 17.00.
  12. Siostry Eucharystki organizują autokarową pielgrzymkę do Sokółki, gdzie miał miejsce cud Eucharystyczny. Wyjazd sprzed kościoła dnia 15 czerwca w sobotę o godz. 6.00, powrót ok. godz. 20.00. Koszt Pielgrzymki 80 zł z obiadem. Zapisy u Sióstr Eucharystek na Zawiszy 3 lub w zakrystii lub w kancelarii.
  13. Wszystkim Mamom obchodzącym dzisiaj swoje Święto życzymy Bożegó błogosławieństwa, zdrowia i radości z rodzinnego życia. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

w niedzielę:

w soboty: