Ogłoszenia – XII Niedziela Zwykła

30 czerwca 2019
  1. Przychylając się do próśb Parafian dzisiaj (w niedzielę) po wszystkich Mszach św. organizujemy poświęcenie kierowców i pojazdów mechanicznych w związku z wyjazdami wakacyjnymi. Zapraszamy najpierw do kościoła, tu będzie modlitwa, a po Mszy św. kapłani wyjdą z wodą święconą i pamiątkowymi breloczkami do samochodów zaparkowanych na ulicach wokół kościoła. Najpierw na ul. Berenta, a następnie przejdą ulicami Kraszewskiego i Kościelną do ul. Hubala. Prosimy poczekać przy swoich samochodach. Następne takie poświęcenie pojazdów odbędzie się w niedzielę 21. lipca przed świętem św. Krzysztofa, patrona kierowców.
  2. W związku z rosnącymi naciskami na coraz wcześniejsze rozpoczynanie edukacji seksualnej przez dzieci, powstaje coraz więcej inicjatyw temu przeciwnych, np. Stop seksualizacji dzieci, czy stop pedofilii.
    Proponowana zmiana w ustawie zapewni prawną ochronę dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją, która rozwija się w niebezpiecznym tempie i dotyka tysięcy najmłodszych Polaków za pośrednictwem tzw. „edukacji” seksualnej. Dzisiaj (w niedzielę) możemy wesprzeć jedną z takich inicjatyw poprzez złożenie podpisu pod obywatelskim projektem ustawy w namiocie obok kościoła.
  1. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.30.
  2. W związku z urlopami księży Msze św. w dni powszednie od poniedziałku (1. lipca) do końca sierpnia będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00 i 18.00, czyli nie będzie Mszy św. o godz. 17.30.
  3. W czasie wakacji od poniedziałku (1. lipca) do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. od 10.00 do 11.00 i po południu od 15.00 do 17.00. W środę i sobotę kancelaria będzie nieczynna.
  4. We wtorek nie będzie już „Godziny Uwielbienia”. Na następną „Godzinę Uwielbienia” zapraszamy po wakacjach.
  5. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
  6. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od 17.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. wraz z młodzieżą i dorosłymi o godz. 18.00.
  7. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
  8. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
    – w środę – Święto św. Tomasza, Apostoła;
    – w sobotę – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy, Patronki Dzieł Misyjnych w Polsce.
  9. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30. Procesji z Najświętszym Sakramentem nie będzie.
  10. Podobnie jak w poprzednich latach w czasie wakacyjnym zostaje zmieniona godzina niedzielnej Mszy św. wieczornej z godz. 18.00 na 19.00. Zmiana dotyczy tylko niedzielnych Mszy św. wieczornych i rozpocznie się od następnej niedzieli (7 lipca).
  11. W lipcu i sierpniu w naszej parafii będzie posługiwał dodatkowy ksiądz. W związku z tym możemy przyjąć dla niego dodatkowe intencje mszalne w dni powszednie o godz. 8.00.
  12. Z okazji wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

w niedzielę:

w soboty: