Ogłoszenia – XII Niedziela Zwykła

23 czerwca 2019
  1. W związku z pierwszym etapem zmian personalnych w Archidiecezji Warszawskiej i w naszej parafii, zmienią miejsce służby kapłańskiej następujący kapłani:
    – Ks. Piotr Jaworski został mianowany wikariuszem w par. św. Mikołaja Biskupa w Warce,
    – Ks. Paweł Mazurek został mianowany wikariuszem par. św. Rafała i Alberta w Warszawie.
    Przybędą do naszej parafii:
    – Ks. Kamil Nowacki z par. św. Małgorzaty w Leoncinie pod Warszawą,
    – Ks. Jarosław Sawicki z par. św. Marii Magdaleny w Warszawie,
    – Ks. Piotr Marchalewski z par. św. Rafała i Alberta w Warszawie.

Druga część zmian i już nominowani przybędą do swoich parafii po koniec sierpnia. Więcej szczegółów później.

1. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.30. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
  2. W poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, święto patronalne naszej archidiecezji.
  3. Zapraszamy na ostatnią przez wakacjami „Godzinę Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
  4. Trwa tradycyjna Oktawa Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków z kwiatów i ziół o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy Ministrantów, Bielanki i wszystkich pomagających przy procesji na niespodziankę do namiotu przy kościele.
  5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia z uwagi na uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.
  6. Kontener na makulaturę na wsparcie Misji zostanie podstawiony w piątek, a zabrany w poniedziałek rano.
  7. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła przypada w sobotę. Tradycyjnie składamy ofiary na tacę, tzw. Daninę Piotrową na dzieła prowadzone przez Stolicę Apostolską.
  8. W sobotę również przypadają imieniny naszych Księży: Ks. Piotra i Ks. Pawła. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18.00. Zapraszamy.
  9. Przychylając się do próśb Parafian w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. organizujemy poświęcenie kierowców i pojazdów mechanicznych w związku z wyjazdami wakacyjnymi. Zapraszamy najpierw do kościoła, tu będzie modlitwa a po Mszy św. wyjdą z wodą święconą pamiątkowymi breloczkami do samochodów zaparkowanych na ulicach wokół kościoła. Najpierw na ul. Berenta, a następnie przejdą ulicami Kraszewskiego i Kościelną do ul. Hubala. Prosimy poczekać przy swoich samochodach. Następne takie poświęcenie pojazdów odbędzie się w niedzielę 21. lipca przed świętem św. Krzysztofa, patrona kierowców.

1. W związku z rosnącymi naciskami na coraz wcześniejsze rozpoczynanie edukacji seksualnej przez dzieci, powstaje coraz więcej inicjatyw temu przeciwnych, np. Stop seksualizacji dzieci, czy stop pedofilii.

Proponowana zmiana w ustawie zapewni prawną ochronę dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją, która rozwija się w niebezpiecznym tempie i dotyka tysięcy najmłodszych Polaków za pośrednictwem tzw. „edukacji” seksualnej. W następną niedzielę będziemy mogli wesprzeć jedną z takich inicjatyw poprzez złożenie podpisu pod obywatelskim projektem ustawy w namiocie obok kościoła. Osoby, które chciałyby to uczynić prosimy o przyniesienie ze sobą dowodów osobistych.

1. W związku z urlopami księży Msze św. w dni powszednie od 1. lipca do końca sierpnia będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00 i 18.00, czyli nie będzie Mszy św. o godz. 17.30.
  2. W czasie wakacji od 1. lipca do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 11.00 i po południu od 15.00 do 17.00. W sobotę kancelaria będzie nieczynna.
  3. Podobnie jak w poprzednich latach w czasie wakacyjnym zostaje zmieniona godzina niedzielnej Mszy św. wieczornej z godz. 18.00 na 19.00. Zmiana dotyczy tylko niedzielnych Mszy św. wieczornych i rozpocznie się od niedzieli 7 lipca.
  4. Z okazji rozpoczynających się wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

w niedzielę:

w soboty: