Ogłoszenia – XVI Niedziela Zwykła

21 lipca 2019
  1. Przychylając się do próśb Parafian dzisiaj (w niedzielę) po wszystkich Mszach św. organizujemy poświęcenie kierowców i pojazdów mechanicznych w związku ze świętem św. Krzysztofa, patrona kierowców. Zapraszamy najpierw do kościoła, a po Mszy św. do swoich samochodów zaparkowanych na ulicach wokół kościoła. Kapłani wyjdą z wodą święconą i pamiątkowymi breloczkami na ul. Berenta, a następnie przejdą ulicami Kraszewskiego i Kościelną do ul. Hubala. Prosimy poczekać przy swoich samochodach.
  2. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach na Jasną Górę: Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej, która wyruszy 5 sierpnia oraz 308. Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów, która wyruszy 6 sierpnia. Dwóch przewodników grup Pielgrzymki Metropolitalnej jest związanych z naszą parafią. Ks. Artur, który w tym miesiącu pomaga w naszej parafii, poprowadzi grupę biało-błękitną, natomiast nasz nowy wikary ks. Piotr poprowadzi grupę amarantową. Zapraszamy do zapisywania się do tych dwóch grup.
  3. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
    – w poniedziałek – Święto św. Marii Magdaleny;
    – we wtorek – Święto św. Brygidy, Zakonnicy;
    – w środę – Wspomnienie św. Kingi, Dziewicy;
    – w czwartek – Święto św. Jakuba, Apostoła;
    – w piątek – Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  5. Z okazji wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

w niedzielę:

w soboty: