Ogłoszenia – XVII Niedziela Zwykła (26 lipca 2020)

1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
  2. Przychylając się do próśb Parafian dzisiaj po wszystkich Mszach św. organizujemy błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w związku z wyjazdami wakacyjnymi. Zapraszamy najpierw do kościoła, tu będzie modlitwa, a po Mszy św. kapłani wyjdą z pamiątkowymi breloczkami do samochodów zaparkowanych na parkingu przy kościele i przy ulicach wokół kościoła. Najpierw na ul. Berenta, a następnie przejdą ulicami Kraszewskiego i Kościelną do ul. Hubala. Prosimy poczekać przy swoich samochodach.
  3. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
  4. 1 sierpnia przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Powstańców w sobotę o godz. 18.00.
  5. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
    – w środę ? Wspomnienie św. Marty;
    – w piątek ? Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Kapłana;
    – w sobotę ? Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła.
  6. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30.
  7. W następną niedzielę możemy uzyskać odpust zupełny ?Porcjunkuli? przez pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary przy zachowaniu pozostałych warunków, czyli braku przywiązania nawet do najmniejszego grzechu i przyjęciu Komunii św.
  8. Z okazji wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

w soboty: nieczynne