Ogłoszenia – XVII Niedziela Zwykła

28 lipca 2019
  1. Dziękujemy ks. Arturowi, Neoprezbiterowi który w tym tygodniu kończy miesięczną posługę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy ks. Arturowi Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask na drodze realizacji swojego powołania. Szczęść Boże.
  2. 1 sierpnia przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Powstańców w czwartek o godz. 18.00.
  3. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
  4. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 17.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. wraz z młodzieżą i dorosłymi o godz. 18.00.
  5. W piątek możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” przez pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary przy zachowaniu pozostałych warunków, czyli braku przywiązania nawet do najmniejszego grzechu i przyjęciu Komunii św.
  6. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
  7. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w przyszłą niedzielę o godz. 18.30. Procesji z Najświętszym Sakramentem nie będzie.
  8. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach na Jasną Górę: Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej, która wyruszy 5 sierpnia oraz 308. Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów, która wyruszy 6 sierpnia. Dwóch przewodników grup Pielgrzymki Metropolitalnej jest związanych z naszą parafią. Ks. Artur, który w tym miesiącu pomaga w naszej parafii, poprowadzi grupę błękitną, natomiast nasz nowy wikary ks. Piotr poprowadzi grupę amarantową. Zapraszamy do zapisywania się do tych dwóch grup.
  9. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
    – w poniedziałek – Wspomnienie św. Marty;
    – w środę – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Kapłana;
    – w czwartek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła.
  11. Z okazji wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

w niedzielę:

w soboty: