Ogłoszenia – XXIV Niedziela Zwykła

15 września 2019
  1. Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania, którego mottem są słowa skierowane do Jezusa przez jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu gdzie mieszkasz?”. Prawdopodobnie nie spodziewali się tego, że konsekwencją postawienia takiego pytania będzie radykalna zmiana ich życia. Ogarniamy modlitwą Rodziców, Duszpasterzy, Nauczycieli i Wychowawców.
  2. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
  3. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki w Rokitnie i Starostwo Pruszkowskie serdecznie zapraszają do udziału w XV Samorządowej Pielgrzymce pieszej do Sanktuarium w Rokitnie w 14. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej. Pielgrzymka wyruszy w środę o godz. 16.00 spod kościoła św. Floriana w Brwinowie. Mszę św. w Sanktuarium o godz. 18.00 odprawi ks. kard. Kazimierz Nycz. Po uroczystości zostanie podstawiony autokar na trasie Rokitno-Brwinów-Pruszków.
  4. Próba Chóru Parafialnego „Lira” w czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele.
  5. Spotkanie Wspólnoty Oazowej w piątek o godz. 19.30 w sali przy kancelarii.
  6. Spotkanie Rodziców i Dzieci Przygotowujących się do I Komunii Św. uczniów klas trzecich ze Szkół Podstawowych nr 3, 4, 6, 8 i 39 w następną niedzielę o godz. 16.45 w kościele.
  7. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
    – w poniedziałek – Wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa;
    – we wtorek – Wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa;
    – w środę – Święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski i naszej archidiecezji;
    – w piątek – Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
    – w sobotę – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  8. Zapraszamy na pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w poniedziałek 23 września o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zapraszamy nie tylko uczniów klas pierwszych, ale również starszych klas, którzy z różnych przyczyn jak dotąd nie przystąpili do bierzmowania.
  9. Zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy w rocznicę oddania parafii pod opiekę Matki Bożej w sobotę 5 października. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  10. Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych. Kurs ma formę warsztatową: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 5 października i będą odbywać się w 4 kolejne soboty października. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych2@gmail.com lub telefonicznie: 505 876 771. Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.
  12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

w soboty: