Ogłoszenia – XXVI Niedziela Zwykła

29 września 2019
  1. W tym tygodniu rozpoczynamy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, którego mottem są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Papież Franciszek zachęca wszystkich wiernych w tym czasie do osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem poprzez Eucharystię, słowo Boże, modlitwę osobistą i wspólnotową; do czerpania ze świadectwa świętych, którzy ponieśli męczeńską śmierć na misjach; do pogłębiania swojej formacji biblijnej, katechetycznej, duchowej i teologicznej dotyczącej misji ad gentes, oraz realizacji miłości w formie wspierania ogromnego dzieła misji ad gentes i chrześcijańskiej formacji w Kościołach będących w największej potrzebie.
  2. Wojewoda Mazowiecki i Prezydent Miasta Pruszkowa zapraszają na koncert od „Mazurka Dąbrowskiego” do „Ody do radości” w ramach projektu „Mazowieckie – historia Niepodległości”. Koncert odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie w Sali Widowiskowej CDK na I piętrze (ul. Bohaterów Warszawy 4). Wstęp wolny.
  3. W wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o godz. 18.30. W najbliższy czwartek odbędzie się poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.
  4. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
  5. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
  6. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
  7. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do środy włącznie.
  8. Tradycyjna Pielgrzymka na Jasną Górę w rocznicę oddania parafii pod opiekę Matki Bożej odbędzie się w sobotę. Wyjazd o 6.00 rano sprzed kościoła. Mamy jeszcze kilkanaście wolnych miejsca w czwartym autokarze. Prosimy wszystkie osoby, które zarezerwowały miejsca o potwierdzenie udziału w pielgrzymce poprzez opłacenie pielgrzymki do czwartku włącznie. Koszt 50 zł.
  9. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
  10. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z Nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00.
  11. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
    – w poniedziałek – Wspomnienie św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła;
    – we wtorek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła;
    – w środę – Wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
    – w piątek – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
    – w sobotę – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy. Posiadamy relikwie Świętej, stąd po wszystkich Mszach św. w sobotę będziemy mogli oddać cześć św. Faustynie przez ucałowanie jej relikwii.
  12. Zapraszamy mężczyzn na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Leśnej Podlaskiej, która odbędzie się w sobotę 19 października. Wyjazd z pod kościoła o godz. 6.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt 60 zł.
  13. Parafia św. Andrzeja Boboli w Łomży organizuje dziewięciodniową pielgrzymkę do Libanu „Śladami Świętego Charbela” w dniach 24 kwietnia – 2 maja 2020 roku. Szczegóły w zakrystii i u Sióstr Eucharystek.
  14. Caritas parafialna, zgodnie z zapowiedzią, będzie zbierać zaraz po Mszy św. do puszek ofiary na rzecz najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Za złożone ofiary składamy już teraz serdeczne Bóg zapłać.
  16. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

w soboty: