Ogłoszenia – XXX Niedziela Zwykła

27 października 2019
  1. W związku z Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym ogłoszonym przez papieża Franciszka dzisiaj gościmy (w niedzielę będziemy gościć) w naszej parafii Siostry Misjonarki Świętej Rodziny z Komorowa. Na Mszach św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 13.15 Siostry opowiedzą o dziełach misyjnych jakie prowadzą. Będziemy także mogli wesprzeć ich posługę ofiarami składanymi na ich ręce po wspomnianych Mszach św.
  2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
  3. W poniedziałek przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
  5. Księża Dekanatu Pruszkowskiego będą gościć w naszym kościele Kard. Kazimierza Nycza na spotkaniu podsumowującym wizytacje kanoniczne, które odbyły się we wszystkich parafiach dekanatu.
  6. W Katedrze Warszawskiej odbędzie się uroczysta Msza św. z okazji setnej rocznicy święceń biskupich abp. Achillesa Rattiego, pierwszego nuncjusza apostolskiego w odrodzonej Polsce pod przewodnictwem abp Mario Depini, metropolity Mediolanu wraz z nuncjuszem abp Salvattore Pennacchio i metropolitą warszawskim kard. Kazimierzem Nyczem we wtorek o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału. Dojazd we własnym zakresie.
  7. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
  8. W czwartek swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof Gołębiewski. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
  9. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w piątek. Zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. w kościele odprawianej o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 oraz wspólnej modlitwy na cmentarzu parafialnym, która rozpocznie się o godz. 14.00 przy grobach Księży Proboszczów. Następnie będziemy w procesji przechodzić wśród grobów i modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych zamówionych również w sąsiednich parafiach. Z racji nabożeństwa na cmentarzu tego dnia w kościele nie będzie Mszy św. o godz. 13.15. Wspólna modlitwa na Cmentarzu na Gąsinie, prowadzona przez księży z par. św. Józefa, rozpocznie się o godz. 13.00 przy Krzyżu.
  10. W sobotę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza św. w intencji kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii, a odeszli do Pana, w sposób szczególny wspominamy Ks. Inf. Jana Górnego, Ks. Prał. Józefa Podstawkę i Ks. Prof. Wojciecha Tabaczyńskiego, będzie odprawiona o godz. 8.00.

1. Od soboty do następnego czwartku (7 listopada) będziemy modlić się za zmarłych czytając kolejne części Wypominek Jednorazowych podczas Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast w następną niedzielę o godz. 17.00 odprawimy w ich intencji nabożeństwo różańcowe.
  2. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełnyza pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych i jeden raz dziennie pod zwykłymi warunkami, czyli mając stan łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz, modląc się za zmarłych, a 1-go listopada przystępując do Komunii św.
  3. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św.
  4. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzają chorych. Jednak w związku z tym, że w listopadzie Pierwszy Piątek Miesiąca przypada w Uroczystość Wszystkich Świętych, kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w następny piątek (8 listopada) w godz. od 9.00 do 13.00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do następnego czwartku włącznie.
  5. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
  6. W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  7. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu bez procesji wokół kościoła o godz. 17.00.
  8. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. W naszej Parafii podobnie jak w latach ubiegłych przyjmujemy Wypominki Jednorazowe. W intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych zostaną odprawione Msze św. zbiorowe o godz. 18.00 w dniach 2 oraz 4–7 listopada, a także będziemy modlić się modlitwą różańcową w niedzielę 3 listopada o godz. 17.00. Wypominki Jednorazowe będą odczytane w siedmiu częściach. Pierwsza część będzie odczytana w czasie procesji na cmentarzu 1-go listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00, kolejne części w czasie Mszy św. oraz modlitwy różańcowej. Przyjmujemy także Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  9. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
  10. Posłuchajmy listu Powiatowego Komendanta Policji: …
  12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

w niedzielę:

w soboty: