Ogłoszenia – XXXII Niedziela Zwykła

10 listopada 2019
  1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Sudan Południowy. Przemilczane cierpienie. Zachęcamy do modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych za wiarę.
  2. Prezydenta Miasta Pruszkowa i nasza parafia zapraszają na Mszę św. w intencji Ojczyzny z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości, która zostanie odprawiona dzisiaj (w niedzielę) o godz. 13.15 w naszym kościele. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewni Orkiestra Dęta „Pruszkowianka”. Po Mszy św. zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Zespołem Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”.
  3. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie różaniec o godz. 17.00.
  4. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. Marcin Kuciński. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
  5. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
  6. Nasza Parafia pragnie przedstawić sylwetkę Błogosławionego Księdza Edwarda Detkensa, który jest jednym z założycieli naszej parafii i promotorem budowy naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na sesję naukową poświęconą Błogosławionemu, która odbędzie się w sobotę 16 listopada. Rozpoczniemy uroczystą Mszą św. i pierwszym wykładem o godz. 10.00 w kościele. Kolejne wykłady odbędą się o godz. 13.00 w Centrum Kultury i Sportu. Aby podkreślić znaczenie błog. ks. Edwarda Detkensa zaprosiliśmy na sesję najwyższych przedstawicieli władz powiatu i miasta, a także naczelników edukacji, dyrektorów szkół, katechetów, którzy troszczą się o wychowanie dzieci i młodzieży, co było priorytetem posługi duszpasterskiej błog. Edwarda Detkensa. Do udziału we Mszy św. są zaproszeni wszyscy wierni. Natomiast w wykładach w Centrum Kultury i Sportu mogą wziąć udział osoby posiadające zaproszenia, które można odebrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
    – w poniedziałek – Wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa,
    – we wtorek – Wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika,
    – w środę – Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski.
  8. Spotkanie Rodziców i Dzieci Przygotowujących się do I Komunii Św. w następną niedzielę o godz. 16.45 w kościele. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkół Podstawowych nr 4, 6 i 39 w następny wtorek o godz. 19.00, a ze Szkół Podstawowych nr 3 i 8 w następną środę o godz. 19.00.
  9. Pragniemy podziękować Bogu za dar beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego udając się do katedry warszawskiej, gdzie znajdują się doczesne szczątki błogosławionego. Stąd też organizujemy wyjazd autokarem do katedry w czwartek 28 listopada, w trakcie którego razem z parafiami z czterech dekanatów będziemy m.in. modlić się przy grobie błogosławionego oraz uczestniczyć we Mszy św. godz. 19.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  10. Proboszcz par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaprasza na trzynastodniową pielgrzymkę autokarową do Włoch śladami świętych mistyków: o. Pio i o. Dolindo. Wyjazd 11-go maja przyszłego roku. W programie: m.in. Rzym i Watykan, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Manopello, Loreto, Wenecja. Szczegóły w zakrystii lub kancelarii.
  11. Umiłowani Diecezjanie! Zapraszam Was w poniedziałek, 11 listopada, do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. O godz. 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert Boże, coś Polskę, a po nim wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych. Świętowanie zakończymy o godz. 19.18 zapaleniem Świecy Niepodległości w Świątyni i naszych domach oraz Mszą Świętą z uroczystym odmówieniem Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności. Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa, prosząc jednocześnie o nieustanną modlitwę w intencji Ojczyzny. † Kazimierz Kardynał Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Zaproszenia na te uroczystości są do odbioru w zakrystii.
  13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

w niedzielę:

w soboty: