Ogłoszenia – Zesłanie Ducha Świętego

10 czerwca 2019
  1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, a także wpłaty indywidualne, przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Jest to ostatnia taca przeznaczona na ten cel. Rozpoczęliśmy przygotowania Domu Katechetycznego do dobudowania piętra mieszkalnego, ponieważ dotychczasowe mieszkania księży musiała zająć szkoła z racji reformy szkolnictwa. Szczegóły podamy w najbliższym czasie. Jeszcze raz dziękujemy za troskę o nasz kościół. Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj (w niedzielę) kandydaci do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli przyjmą sakrament bierzmowania podczas Mszy o godz. 13.15. Na zakończenie Mszy św. zostanie poświęcony obraz Bł. Księdza Edwarda Detkensa, wielkiego promotora powstania naszej parafii w 1913 r. W relikwiarium zostanie umieszczona ziemia z prochami męczenników z Dachau. Wspomnianym uroczystościom będzie przewodniczył Biskup Michał Janocha.
  4. Msza św. w języku migowym dzisiaj (w niedzielę) o godz. 15.00 w kościele, a po niej spotkanie w namiocie przy grillu.
  5. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe połączone z modlitwą różańcową.
  6. Zapraszamy na niezwykły koncert „15 lat Wiosennych Koncertów w Pruszkowie”. Wystąpią muzycy o sławie europejskiej: Roman Perucki – organy, Maria Perucka – skrzypce, Andrzej Bator – baryton. Koncert odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19.00 w naszym kościele.
  7. Po woli kończymy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na zakończenie roku dla Szkoły Podstawowej nr 3 we wtorek o godz. 10.00.
  8. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
  9. Próba Bielanek i dziewczynek, które chciałyby sypać kwiaty w Boże Ciało w sobotę o godz. 11.00 w sali przy kancelarii.
  10. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości, święta i wspomnienia:
    – w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
    – we wtorek – Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;
    – w środę – Wspomnienie Błogosławionych Męczenników zamęczonych w Dachau, wśród nich bł. Edwarda Detkensa;
    – w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
    – w piątek – Wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika;
    – w niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  11. Spotkanie Rodziców Bielanek, które jadą z S. Alicją nad morze w sierpniu odbędzie się w niedzielę o godz. 11.30 w sali przy kancelarii.
  12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

w niedzielę:

w okresie wakacji w soboty: NIECZYNNE