1. Dziękujemy za ofiary zebrane dzisiaj na tacę przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła, a także wpłaty indywidualne. Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada XXVI Światowy Dzień Chorego obchodzony pod hasłem „’Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja’. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27). Podczas wszystkich Mszy św. w sposób szczególny będziemy modlić się za chorych z naszej parafii. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że osoby chore mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. o godz. 9.00 za pośrednictwem pruszkowskiego POPradio (92,8 fm). Po tej Mszy św. Nadzwyczajni szafarze Komunii świętej udają się do chorych, aby udzielić im Komunii Św. w ich mieszkaniach. Chorych, którzy chcieliby, aby szafarze w niedzielę udzielali im Komunii Św. w ich mieszkaniach można zgłaszać w kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) lub zakrystii po Mszy św. Dzień chorych w naszej parafii tradycyjnie będziemy obchodzić 9. czerwca.
  3. Wracamy do zwykłego układu Mszy św. Od poniedziałku Msze św. wieczorne będą odbywały się o godz. 17.30 i 18.00.
  4. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek od godz. 19.30.
  5. W środę rozpoczynamy Wielki Post, w którym przez pokutę, modlitwę i dobre czyny chcemy przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 10.00, 17.00 (z udziałem dzieci), 18.00 i 19.30, żeby umożliwić uczestniczenie w liturgii osobom późno wracającym z pracy. Podczas wszystkich Mszy świętych odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem na znak podjęcia nawrócenia. Usłyszymy wezwanie kapłana „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub „Prochem jesteś i w proch się obrócisz”. W tym dniu osoby, które ukończyły 18 rok życia, a nie ukończyły 60 roku życia zobowiązane są zachować post tzw. ścisły: mogą one w ciągu dnia spożyć jeden bezmięsny posiłek do syta. Osoby od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  7. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci, a potem Msza św. z ich udziałem o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pojechać z naszą parafią na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 r. na kolejne spotkanie w piątek. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po Drodze Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych na spotkanie w sali przy kancelarii.
  9. Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z ich Rodzicami odbędzie się w następną niedzielę o godz. 15.45 w kościele.
  10. W związku ze Świętami Wielkanocnymi chcemy przygotować paczki dla ok. 650 ubogich osób z naszej parafii. Stąd też Caritas parafialna organizuje pierwszą z dwóch zbiórek do puszek w przyszłą niedzielę po Mszach św.
  11. Rodziny, które chcą spotykać się raz w miesiącu we wspólnocie Kręgów Rodzin Domowego Kościoła zapraszamy na spotkanie informacyjne za dwa tygodnie w niedzielę 25. lutego po Mszę św. o godz. 10.30 w sali przy kancelarii.
  13. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.