1. Obchodzimy dzisiaj (w niedzielę) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus przez 40 dni po swoim zmartwychwstaniu spotykał się ze swoimi uczniami, by dziś w sposób widzialny wstąpić do nieba i w sposób niewidzialny pozostać ze swoimi uczniami.
  2. Dziękujemy za ofiary zebrane na tacę, a także wpłaty indywidualne przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Bóg zapłać.
  3. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w dolnym kościele, a następnie o godz. 17.00 nabożeństwo majowe połączone z modlitwą różańcową. W dni powszednie nabożeństwa majowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.
  4. Dzisiaj (w niedzielę) przypada 101. rocznica objawień fatimskich. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej po nabożeństwie o godz. 17.00 wokół kościoła. Kolejne procesje z figurą Matki Bożej będą się odbywać 13. dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej wokół kościoła.
  5. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. Maciej. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o godz. 19.00 w dolnym kościele.
  7. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek od godz. 19.30.
  8. Zapraszamy Bielanki i wszystkie dziewczynki, które chcą sypać kwiaty Panu Jezusowi podczas procesji Bożego Ciała na próbę w sobotę o godz. 11.00. Zbiórka przed głównym wejściem do kościoła.
  9. W sobotę, tj. w Wigilię Zesłania Ducha Św. Parafia organizuje czuwanie modlitewne od godz. 20.00 do 23.00. O godz. 22.00 Msza św. na zakończenie czuwania i modlitwa wstawiennicza z nałożeniem rąk przez kapłanów i grupę uwielbienia. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie zespoły parafialne do udziału w tej modlitwie.
  10. W tym tygodniu przypadają następujące święta i uroczystości:
    – w poniedziałek – Święto św. Macieja, Apostoła;
    – w środę – Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski i Metropolii.
  11. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. W związku z tym przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
  12. Za tydzień ( maja) dzieci ze Szkoły Nr 6 będą miały Pierwszą Komunię na Mszach św. o godz. 10.30 i 13.15. Natomiast za dwa tygodnie (27. maja) dzieci ze Szkoły Nr 6, 8 i 39 będą miały Rocznicę Pierwszej Komunii na Mszy św. o godz. 10.30. Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.
    Spowiedź Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Ich Rodziców w sobotę od godz. 9.00 zgodnie z planem szkolnym.
  2. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.