1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 18.00. Procesji z Najświętszym Sakramentem nie będzie.
  2. Dzisiaj (w niedzielę) Msza św. wieczorna zostanie odprawiona o godz. 19.00, a nie o 18.00. Natomiast niedzielna Msza św. w Szpitalu i w ZOL’u na Wrzesinku będzie odprawiona o godz. 15.00.
  3. W związku z urlopami księży Msze św. w dni powszednie od poniedziałku do końca sierpnia będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00 i 18.00, czyli nie będzie Mszy św. o 7.00 i 17.30.
  4. W czasie wakacji od poniedziałku do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 11.00 i po południu od 15.00 do 17.00. W sobotę kancelaria będzie nieczynna.
  5. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.
  6. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od 17.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. wraz z młodzieżą i dorosłymi o godz. 18.00.
  7. W lipcu i sierpniu w Pierwszy Piątek Miesiąca z racji urlopów kapłani nie będą odwiedzać chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną. Będziemy kontynuować odwiedziny chorych od września.
  8. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00.
  9. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
    – we wtorek – Święto św. Tomasza Apostoła,
    – w piątek – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy i Zakonnicy, Patronki Dzieł Misyjnych w Polsce.
  10. W następną niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. W związku z tym ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Za złożone ofiary, a także wpłaty indywidualne, już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
  11. Kolejny numer naszego biuletynu wyjdzie w pierwszą niedzielę września.
  13. Życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.