1. Przychylając się do próśb Parafian dzisiaj (w niedzielę) po wszystkich Mszach św. organizujemy poświęcenie kierowców i pojazdów mechanicznych w związku ze świętem św. Krzysztofa, patrona kierowców. Zapraszamy najpierw do kościoła, a po Mszy św. do swoich samochodów zaparkowanych na ulicach wokół kościoła. Kapłani wyjdą z wodą święconą i pamiątkowymi breloczkami na ul. Berenta, a następnie przejdą ulicami Kraszewskiego i Kościelną do ul. Hubala. Prosimy poczekać przy swoich samochodach.
  2. W środę przypadają imieniny ks. Krzysztofa Różaka. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
    – w poniedziałek – Święto św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy;
    – we wtorek – Wspomnienie św. Kingi, Dziewicy;
    – w środę – Święto św. Jakuba Apostoła oraz Wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona Automobilistów, Motocyklistów i Kierowców Pojazdów Mechanicznych;
    – w czwartek – Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny oraz Dzień Wdzięczności Rodzicom, Dziadkom i Emerytom.
  4. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach wyruszających w sierpniu z Warszawy, a zwłaszcza w 38. Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej, 307. Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów i 27. Pieszej Pielgrzymce Niepełnosprawnych.
  6. Życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.