ŚDM Panama 2019

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”17595″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”http://pruszkowwpanamie.pl”][vc_column_text]W 2016 r. przeżywaliśmy w naszej parafii Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Przyjęliśmy do naszych domów młodych Gwatemalczyków, dzieliliśmy się z Nimi naszą wiarą, tradycją i polską kulturą. Teraz chcielibyśmy zachęcić wszystkich do duchowego udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Młodzież z naszej parafii, która będzie uczestniczyć w tym spotkaniu, pragnie podzielić się swoimi przeżyciami i doświadczeniami poprzez publikacje własnej relacji, a także zdjęć i filmików, które będą dostępne dla wszystkich na specjalnej stronie internetowej (tutaj).

Oficjalna modlitwa ŚDM 2019:

Ojcze miłosierny, Ty nas wzywasz, abyśmy traktowali nasze życie jako drogę zbawienia: pomóż nam patrzeć na przeszłość z wdzięcznością, przeżywać naszą teraźniejszość z odwagą i budować naszą przyszłość z nadzieją.

Panie Jezu, Przyjacielu i Bracie, dziękujemy, że patrzysz na nas z miłością. Spraw, abyśmy słyszeli Twój głos, który rozbrzmiewa w sercu każdego z mocą i światłem Ducha Świętego.

Daj nam łaskę bycia Kościołem w drodze, głoszącym z żywą wiarą i młodym obliczem radość Ewangelii; Kościołem, który pracuje nad budową społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i braterskiego, jakiego wszyscy pragniemy.

Prosimy Cię za Papieża, za biskupów i wszystkich, którzy wezmą udział w najbliższych Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, a także za wszystkich, którzy się przygotowują, aby ich przyjąć.

Matko Boża, Patronko Panamy, spraw, abyśmy modlili się i żyli z tą samą hojnością, co Ty: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” (Łk 1, 38).

Amen.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]