Do rozpoczęcia Dni w Diecezjach pozostało:

2019/01/16 12:00:00

W 2016 r. przeżywaliśmy w naszej parafii Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Przyjęliśmy do naszych domów młodych Gwatemalczyków, dzieliliśmy się z Nimi naszą wiarą, tradycją i polską kulturą. Teraz chcielibyśmy zachęcić wszystkich do duchowego udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Młodzież z naszej parafii, która będzie uczestniczyć w tym spotkaniu, pragnie podzielić się swoimi przeżyciami i doświadczeniami poprzez publikacje własnej relacji, a także zdjęć i filmików, które będą dostępne dla wszystkich na stronie internetowej naszej parafii.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o wsparcie naszego wyjazdu.

Prosimy o modlitwę, ale jeśli to możliwe to także ofiary pieniężne na powyższy cel. Ofiary te można składać w kancelarii parafialnej, a także na niniejsze konto:

Kraszewskiego 23, 05-800 Pruszków
nr konta: 34 2490 0005 0000 4600 8278 7665

Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy.

Oficjalna modlitwa ŚDM 2019:

Ojcze miłosierny, Ty nas wzywasz, abyśmy traktowali nasze życie jako drogę zbawienia: pomóż nam patrzeć na przeszłość z wdzięcznością, przeżywać naszą teraźniejszość z odwagą i budować naszą przyszłość z nadzieją.

Panie Jezu, Przyjacielu i Bracie, dziękujemy, że patrzysz na nas z miłością. Spraw, abyśmy słyszeli Twój głos, który rozbrzmiewa w sercu każdego z mocą i światłem Ducha Świętego.

Daj nam łaskę bycia Kościołem w drodze, głoszącym z żywą wiarą i młodym obliczem radość Ewangelii; Kościołem, który pracuje nad budową społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i braterskiego, jakiego wszyscy pragniemy.

Prosimy Cię za Papieża, za biskupów i wszystkich, którzy wezmą udział w najbliższych Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, a także za wszystkich, którzy się przygotowują, aby ich przyjąć.

Matko Boża, Patronko Panamy, spraw, abyśmy modlili się i żyli z tą samą hojnością, co Ty: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” (Łk 1, 38).

Amen.