Triduum Paschalne 2020

W tym roku wszystkie liturgie, tzn. Msza Wieczerzy Pańskiej, Liturgia Męki Pańskiej oraz Liturgia Wigilii Paschalnej będą transmitowane przez pruszkowskie POPradio (92,8 fm), parafialne konto youtube i stronę internetową parafii, a także prawdopodobnie przez telewizję kablową Tel-Kab.

Wielki Czwartek

Czwartek, 9 kwietnia:

19:00 ? Msza Wieczerzy Pańskiej (BEZ UDZIAŁU WIERNYCH)

W Wielki Czwartek prosimy o wspomnienie dnia przystąpienia do I Komunii św. poprzez położenie na stole obrazka, zdjęcia lub innej pamiątki.

Wielki Piątek

Piątek, 10 kwietnia:

8:00 ? Liturgia Godzin (?Ciemna Jutrznia?)

19:00 ? Liturgia Męki Pańskiej (BEZ UDZIAŁU WIERNYCH)

W Wielki Piątek prosimy o postawienie na stole krzyża.

Wielka Sobota

Sobota, 11 kwietnia:

8:00 ? Liturgia Godzin (?Ciemna Jutrznia?)

W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów w kościele. Pobłogosławienia pokarmów dokona członek rodziny podczas śniadania wielkanocnego. Wydrukowany tekst Obrzędu błogosławieństwa pokarmów, a także buteleczki z wodą święconą przez cały tydzień będą wystawione na ławkach przy wyjściu z kościoła. Tekst obrzędu znajduje się DO POBRANIA TUTAJ.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Sobota, 11 kwietnia:

20:00 ? Wigilia Paschalna (BEZ UDZIAŁU WIERNYCH)

Na Liturgię Paschalną prosimy, aby przygotować świecę, która będzie potrzebna już na początku liturgii. W chwili rozpoczęcia liturgii, czyli o godz. 20.00 prosimy, aby zgasić światło na znak jedności z wszystkimi jej uczestnikami. Następnie w chwili kiedy ksiądz w kościele zapali paschał, prosimy zapalić świecę, a gdy w kościele zostanie zapalone światło, prosimy aby włączyć światło. Będzie to symboliczny znak naszego wspólnego przeżywania Triduum Paschalnego.

Niedziela, 12 kwietnia:

Nie będzie procesji rezurekcyjnej oraz Mszy o 6:00 i 7:30