Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w czwartek. Zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. w kościele odprawianej o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 oraz wspólnej modlitwy na cmentarzu parafialnym, która rozpocznie się o godz. 14.00 przy grobach Księży Proboszczów. Następnie będziemy w procesji przechodzić wśród grobów i modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych zamówionych również w sąsiednich parafiach. Z racji nabożeństwa na cmentarzu tego dnia w kościele nie będzie Mszy św. o godz. 13.15. Wspólna modlitwa na Cmentarzu na Gąsinie, prowadzona przez księży z par. św. Józefa, rozpocznie się o godz. 13.00 przy Krzyżu.

Wypominki Jednorazowe

W intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych zostaną odprawione Msze św. zbiorowe (2–3, 5–8 listopada o godz. 18.00), a także będziemy modlić się modlitwą różańcową (1 listopada o godz. 14.00 na cmentarzu parafialnym, 4 listopada o godz. 17.00 w kościele).

Wypominki Roczne

W intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Rocznych zostanie odprawionych 12 Mszy św. zbiorowych (w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00). Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Tradycyjnie Wypominki będą przyjmowane również na cmentarzu w czwartek i piątek przez Kleryków naszego Seminarium Duchownego.

Odpust

Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych i jeden raz dziennie pod zwykłymi warunkami, czyli mając stan łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz, modląc się za zmarłych, a 1-go listopada przystępując do Komunii św.

Dzień Zaduszny

W piątek (2 XI) przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza św. w intencji kapłanów, którzy posługiwali w naszej parafii, a odeszli do Pana, w sposób szczególny wspominamy Ks. Inf. Jana Górnego, Ks. Prał. Józefa Podstawkę i Ks. Prof. Wojciecha Tabaczyńskiego, będzie odprawiona o godz. 8.00.