Ogłoszenia – XXXIII Niedziela Zwykła (15 listopada 2020)

 1. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dot. liczby wiernych w kościele podczas Mszy św. i nabożeństw, od soboty 7 listopada w naszym kościele może w nich uczestniczyć maksymalnie 80 osób. Przy wejściu do kościoła stoją Wolontariusze z grupy Kazimierzowska Służba Kościołowi, którzy liczą wiernych wchodzących do kościoła. Prosimy, aby stosować się do ich poleceń. Prosimy, aby pamiętać, że wchodzimy do kościoła głównym wejściem, a wychodzimy bocznymi. Oznaczyliśmy także miejsca, w których prosimy usiąść, tak aby zachować bezpieczną odległość od pozostałych wiernych. 
 2. Apelujemy o nielekceważenie obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału. Osoby, które nie mogą nosić maseczek, prosimy o przychodzenie do kościoła w przyłbicach.
 3. Dzisiaj przeżywamy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego”, którego ideą jest zwrócenie uwagi na potrzebę niesienia pomocy osobom najsłabszym, zarówno w zakresie materialnym jak i duchowym. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj w intencji wszystkich naszych ubogich braci i sióstr, zarówno ubogich materialnie jak i duchowo.
 4. Rycerze Jana Pawła II obchodzą dzisiaj 5 rocznicę powstania swojej chorągwi. Jest to wspólnota męska, która pięknie służy w naszej parafii zarówno jako służba liturgiczna, jak i służba ładu. Dziękujemy Rycerzom za ich posługę na rzecz naszej parafii i życzymy, aby ich Patron św. Jan Paweł II wyjednywał im wszelkie potrzebne łaski. Zapraszamy również wszystkich chętnych mężczyzn do tej wspólnoty.
 5. Spotkania Rodziców i Dzieci Przygotowujących się do I Komunii Św., które miały odbyć się w dniach 15, 17 i 18 listopada w związku z sytuacją epidemiczną zostają odwołane.
 6. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 7. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – we wtorek – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy;
  – w środę – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy;
  – w piątek – Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana;
  – w sobotę – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia i pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie.
 9. Do końca listopada przyjmujemy Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00.
 10. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
 11. Rycerze Jana Pawła II organizują zbiórkę darów na potrzeby podopiecznych Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Dary tj. pieluchy, środki czystości, żywność trwała dla niemowląt itp. można składać w zakrystii lub kancelarii do 6 grudnia.
 12. Zapraszamy do zakupu prasy i książek katolickich w kiosku parafialnym, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-18.00 oraz w niedziele od godz. 8.30 do 13.00.
 13. Informacja dla osób przyjmujących Komunię św. na rękę. Komunia św. wyłącznie na rękę jest udzielana w kościele przed kaplicą św. Antoniego. Osoby chcące przyjąć Komunię w ten sposób prosimy o podejście do kaplicy św. Antoniego, a następnie zdjęcie maseczki i wyciągnięcie obu dłoni jedna pod drugą. Praworęczni układają prawą dłoń pod lewą. Gdy kapłan lub szafarz położy komunikant na dłoni, przyjmujący prawą dłonią bierze komunikant i wkłada do ust w obecności udzielającego Komunii, a potem odchodzi na miejsce. Analogicznie leworęczni, czyli lewa ręka jest ułożona pod prawą dłonią. Prosimy również o sprawdzenie, czy na dłoni nie pozostała cząsteczka komunikantu. Jeśli tak, to prosimy koniec palca zwilżyć śliną i znalezioną cząstkę na ręce włożyć do ust. Jest to wyraz szacunku nawet do najdrobniejszej cząstki Ciała Pańskiego.
 14. W związku z nasileniem się epidemii poszerzamy zakres naszych transmisji z Mszy św. i nabożeństw. W niedziele będziemy transmitować Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, a w dni powszednie Msze św. o godz. 8.00, Godzinę Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00 oraz Mszę św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
 15. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 16. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.