Ogłoszenia – IV Niedziela Zwykła (31 stycznia 2021)

• Dziękujemy za stosowanie się do przepisów sanitarnych dot. obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do kościoła i przy podejściu do konfesjonału.
  • Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy 68. Światowy Dzień Trędowatych, który jest okazją do modlitwy w intencji wszystkich osób chorych na trąd.
  • Dodatkowa Msza św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00.
  • Kontynuujemy wizytę duszpasterską w formie spotkań w kościele, które odbywają się o godz. 17.00 i 19.00, a nie jak uprzednio informowaliśmy o godz. 18.00. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na godz. 17.00 lub 19.00 według ogłoszonego planu. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie, na koniec którego kapłani udzielą indywidualnego uroczystego błogosławieństwa kolędowego. Każdy będzie mógł zabrać broszurę kolędową, gdzie m.in. zamieściliśmy wspólną modlitwę, którą można odmówić razem z rodziną po powrocie do domu, książkę na temat Mszy świętej, pamiątkowe obrazki kolędowe, wodę święconą w buteleczkach. Ofiary zebrane na tace podczas Mszy św. kolędowych będą przeznaczone na remont wież naszego kościoła. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w spotkaniu kolędowym w kościele wyznaczonego dnia, zapraszamy do udziału w spotkaniu z inną grupą wiernych w wybranym przez siebie terminie.
  • Święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Matki Bożej Gromnicznej przypada we wtorek (2 lutego). Msze św. tego dnia będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00 i 18.00 oraz dodatkowo o godz. 10.00 i 17.00. Do świątyni na Mszę św. przynosimy świece – symbol Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata. Świeca zwana gromnicą jest zapalana w różnych niebezpieczeństwach, gdy rodzina gromadzi się na wspólnej modlitwie. Zwyczajem trwającym przez pokolenia, niesiemy świecę zapaloną z kościoła do naszych domów, jeśli jest to możliwe.

Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to szczególna okazja do wyrażenia dziękczynienia dobremu Bogu za powołania do życia zakonnego i modlitwy o nowe powołania. W sposób szczególny pamiętamy o Zgromadzeniach Zakonnych istniejących w naszej parafii: o Zgromadzeniu Sióstr Eucharystek oraz o Siostrach Pocieszycielkach Serca Jezusowego. Taca w tym dniu jest przeznaczona na zakony klauzurowe, które utrzymują się w głównej mierze z ofiar wiernych.

1. We wtorek z racji Święta Ofiarowania Pańskiego nie będzie Godziny Uwielbienia.
  2. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
  3. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
  4. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.

1. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Poczęciu NMP i Różaniec o godz. 8.00.
  2. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
    – w piątek – Wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy;
    – w sobotę – Wspomnienie Świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  3. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  4. Siostry Eucharystki wspierają Misję św. na Kubie. My chcemy także wesprzeć tę Misję naszą modlitwą i ofiarami składanymi na ręce Sióstr Eucharystek dzisiaj po wszystkich Mszach św. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

TRZECIA FORMA WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

PLAN SPOTKAŃ W KOŚCIELE

Data Dzień Ulice
1 lutego Poniedziałek Wojska Polskiego
3 lutego Środa Prusa
4 lutego Czwartek Kopernika, Hubala, Kościelna
5 lutego Piątek Kraszewskiego, Berenta, Potulickiego
6 lutego Sobota Lipowa, Książąt Mazowieckich
8 lutego Poniedziałek Armii Krajowej, Marii
9 lutego Wtorek Srebrna, Żwirowa, Ceglana, Ceramiczna, Cegielniana
10 lutego Środa Wołowskiego, Letniskowa
11 lutego Czwartek Komorowska, Przeskok, Zakątna
12 lutego Piątek Polna, Niklowa, Targowa
13 lutego Sobota Pasażerska, Ewy
15 lutego Poniedziałek Andrzeja, Stawowa, PCK, Adama
16 lutego Wtorek Księcia Józefa, Ostoja

Spotkania odbędą się na Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00. Po Mszy św. prosimy o pozostanie na krótkie spotkanie kolędowe, na koniec którego księża udzielą indywidualnego błogosławieństwa kolędowego. Uczestnicy spotkania otrzymają pamiątkowe książki i obrazki kolędowe.

6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w soboty:

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne: