Ogłoszenia – XIV Niedziela Zwykła (4 lipca 2021)

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jana Lecha, neoprezbitera, który będzie pomagał w naszej parafii w pracy duszpasterskiej w lipcu. Mamy jeszcze wolne dodatkowe intencje mszalne w dni powszednie o godz. 8.00 zarówno w lipcu jak i sierpniu. Wszystkich chętnych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30.
  3. Dzisiaj (w niedzielę) z racji okresu wakacyjnego Msza św. wieczorna zostanie odprawiona o godz. 19.00, a nie o 18.00. Zmiana ta dotyczy tylko niedzielnych Mszy św. wieczornych i potrwa do końca sierpnia.
  4. W związku z urlopami księży Msze św. w dni powszednie do końca sierpnia będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00 i 18.00, czyli nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
  5. W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. od 10.00 do 11.00 i po południu od 15.00 do 17.00. W środę i sobotę kancelaria będzie nieczynna.
  6. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  7. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
    – we wtorek – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy, Patronki Dzieł Misyjnych w Polsce;
    – w czwartek – Wspomnienie św. Jana z Dukli, Kapłana.
  8. Uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się w niedzielę, 12 września br. o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. Uroczystości będzie przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Marcello Semeraro, Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który dokona promulgacji dekretów beatyfikacyjnych. Towarzyszyć mu będzie delegacja z Watykanu. Do udziału w uroczystości zaproszeni zostali przedstawiciele Episkopatów Europy oraz Episkopat Polski.

W koncelebrze Mszy Świętej beatyfikacyjnej wezmą udział przedstawiciele duchownych z poszczególnych diecezji w Polsce. W uroczystości będą także uczestniczyły reprezentacje zakonów oraz przedstawiciele środowisk świeckich z poszczególnych diecezji.

Uroczystość będzie miała charakter skromny i godny. Zostanie przeprowadzona zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami sanitarnymi.

W związku z trwającą pandemią, ze względów bezpieczeństwa, liczba osób bezpośrednio uczestniczących w beatyfikacji będzie bardzo ograniczona. Bezpośredni udział zapewniony zostanie wyłącznie tym, którzy otrzymają karty wstępu.

Uroczystość ta będzie transmitowana przez telewizję publiczną. W związku z tym bardzo prosimy i zachęcamy do łączności duchowej w uroczystości beatyfikacji poprzez media.

1. Proboszcz par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie, ks. Mariusz Zapolski zaprasza na wyjazd modlitewno–wypoczynkowy do Sanktuariów Bieszczad i Podkarpacia w dniach 20 – 25 września 2021 r. W programie m.in. Kalwaria Pacławska, Komańcza, Jasień – Sanktuarium MB Bieszczadzkiej, Krasiczyn, Sanok, Zagórz, Solina, Leżajsk i Łańcut. Zapisy przyjmowane są w kancelarii lub zakrystii parafii MB Nieustającej Pomocy. Szczegółowy program wyjazdu znajduje się na ich stronie internetowej oraz w gablotach. Serdecznie zapraszamy.
  2. Zainstalowaliśmy nowy pojemnik na wodę święconą przy wejściu do kościoła od strony Groty Matki Bożej. Pojemnik działa automatycznie, wystarczy tylko podłożyć rękę. Po otrzymaniu kropli wody tradycyjnie czynimy znak krzyża.
  3. Zapowiedzi (o godz. 12.00).
  4. Z okazji wakacji życzymy urlopowiczom dobrego wypoczynku, pracującym siły i wytrwałości, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

w soboty:

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne: