Moje serce raduje się w moim Zbawicielu…

Fundamentalnym elementem Adwentu jest oczekiwanie, które jest także nadzieją. Papież senior Benedykt XVI wypowiedział kiedyś takie proste słowa: „człowiek żyje dopóki czeka, dopóki w jego sercu żyje nadzieja”. Moje serce czekało na chwilę kiedy dziewczęta z naszej Parafii św. Kazimierza w III Niedzielę Adwentu- Gaudete dołączą do Liturgicznej Służby Dziewcząt- Bielanek. Wybiła ta godzina i chwila kiedy dnia 12 grudnia br. 10 kandydatek dołączyło do grona dziewczynek w białych sukienkach. Po Mszy świętej i złożeniu życzeń imieninowych naszemu księdzu proboszczowi Marianowi Mikołajczykowi wszyscy udaliśmy się do dolnego kościoła.

Bielanki i uczniowie z SP3 przedstawiły Jasełka pt. „Co się dzieje w Betlejem”. Klimat spotkania i głęboka radość przepełniała nasze serca z bycia razem. Opłatek i życzenia płynące z Tajemnicy Narodzenia Zbawiciela otworzyły okna naszej duszy na miłość Boga. Wspólna Wigilia , kolędy i prezenty od św. Mikołaja ubogaciły nas wszystkich pięknem spotkania. Bardzo dziękuję ks. Proboszczowi, ks. Kamilowi, ks. Józefowi, oraz moim współsiostrom ,rodzicom tych dzieci za każde dobro, modlitwę i pomoc w przygotowaniu tych niezwykłych chwil. Niech Pan Bóg hojnie błogosławi.