III Niedziela #AdwentChallenge

Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszkowie

Instrukcja:

1. Przeczytaj tekst Ewangelii na najbliższą niedzielę.

2. Wypełnij pola formularza: odpowiedz na trzy pytania, podpisz się i naciśnij “PRZEŚLIJ” – nie zapomnij się podpisać i wybrać swojej klasy!

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: ?Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?? Jezus im odpowiedział: ?Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie?.

Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: ?Co wyszliście obejrzeć na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? ale co wyszliście zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po co więc wyszliście? Zobaczyć proroka? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: ?Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby przygotował Ci drogę?. Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on?.