Ogłoszenia – XXIX Niedziela Zwykła (17 października 2021)

Ogłoszenia – XXIX Niedziela Zwykła (17 października 2021)

 1. Uroczyste rozpoczęcie XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, którego temat brzmi: Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja odbyło się w dniach 9 i 10 października w Rzymie. Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczyna się faza diecezjalna Synodu. Przedstawiciele naszej parafii wraz z ks. Proboszczem uczestniczą w uroczystej Mszy św. inaugurującej Synod w naszej archidiecezji.
 2. Nasza parafia wraz z Rycerzami Jana Pawła II zorganizowała zbiórkę krwi, która jest niezwykle potrzebna do ratowania zdrowia i życia ludzi. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jest (będzie) zaparkowany przy kościele dzisiaj (w niedzielę) od godz. 10.00 do 14.00. Zachęcamy do oddawania krwi.
 3. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o godz. 18.30.
 4. Zapraszamy na spotkanie młodzież, która przez cały rok przygotowywała się do bierzmowania. Zapraszamy w poniedziałek najpierw na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe, a następnie na katechezę w kościele.
 5. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
 6. Zapraszamy na bardzo ciekawe wydarzenie pod nazwą Qulturalne Bierzmowanie, które odbędzie się pod Patronatem Parafii pruszkowskich i Prezydenta Miasta w czwartek o godz. 19.00 w Centrum Kultury i Sportu. W programie koncert zespołu dlaTego, prezentacja multimedialna i świadectwa. Zapraszamy młodzież, zarówno przed jak i po Bierzmowaniu. Wstęp wolny.
 7. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 8. Zbiórka Ministrantów młodszych i Kandydatów oraz wszystkich chętnych chłopców z klas III i IV, którzy chcieliby być Ministrantami w piątek o godz. 17.00 w sali przy kancelarii. Spotkanie Ministrantów starszych i Lektorów w piątek o godz. 19.00 również w sali przy kancelarii.
 9. Spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele. 
 10. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: – w poniedziałek – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia; – we wtorek – Wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika; – w środę – Wspomnienie Św. Jana Kantego, Kapłana; – w piątek – Wspomnienie Św. Jana Pawła II, Papieża.
 11. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Misyjna, której motywem przewodnim będą słowa z Pisma Świętego Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli (Dz 4, 20). Ofiary zebrane na tacę podczas wszystkich Mszy św. zostaną przeznaczone na potrzeby misji świętych.
 12. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. W naszej Parafii podobnie jak w latach ubiegłych przyjmujemy Wypominki Jednorazowe. W intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych zostaną odprawione Msze św. zbiorowe o godz. 18.00 w dniach 2–6 oraz 8 listopada, a także będziemy modlić się modlitwą różańcową w niedzielę 7 listopada o godz. 17.00. Wypominki Jednorazowe będą odczytane w ośmiu częściach. Pierwsza część będzie odczytana w czasie procesji na cmentarzu 1-go listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00, kolejne części w czasie Mszy św. oraz modlitwy różańcowej. Przyjmujemy także Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 13. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.
 14. Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych poruszających się przy kościele, jak i ochronę zabytkowego kościoła zgodnie z przepisami prawa przeciwpożarowego wprowadzamy ograniczenie wjazdu zbyt dużej ilości samochodów na teren kościoła poprzez instalacje szlabanów. 
Wjazd na parking będzie od ul. Hubala, a wyjazd na ul. Kościelną. Na terenie kościoła może zaparkować nie więcej niż 40 samochodów łącznie z samochodami pracowników. Tablica elektroniczna będzie wyświetlać ilość wolnych miejsc na parkingu. Jeśli wyświetli się cyfra zero, nie będzie można wjechać na parking.  Parking jest przeznaczony przede wszystkim dla osób przybywających samochodami na nabożeństwa w kościele, Adorację Najświętszego Sakramentu i do kancelarii parafialnej. Pierwsze półtorej godziny będzie bezpłatne, a następne godziny będą płatne, ponieważ sporo kierowców parkuje cały dzień blokując miejsca dla przyjeżdzających na uroczystości pogrzebowe. Regulamin parkingu wydrukujemy w następnym biuletynie.
 1. Nasza parafialna Caritas regularnie wspiera osoby potrzebujące pomocy. W związku z tym organizujemy zbiórkę do puszek dzisiaj (w niedzielę) po wszystkich Mszach świętych.
 2. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 3. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00, 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty:
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Pielgrzymka do Lasek

Jesienne pielgrzymowanie do Zakładu dla dzieci Niewidomych w Laskach pod Warszawą stał się chwilą głębokich przeżyć religijnych. Bielanki  wraz z  rodzicami oraz ks. Józefem, s. Alicją i s. Dorotą w piękny słoneczny dzień zawitały do miejsca szczególnego. Sceneria godna najlepszego pędzla i kolorów jesieni przyprowadziła nas na modlitwę do Kaplicy Matki Bożej Anielskiej i do grobu błogosławionej Matki Elżbiety Róży Czackiej. W zadumie i refleksji pokłoniliśmy się Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie i pomodliliśmy się przy grobie błogosławionej. Siostra Dobrosława- Franciszkanka Służebnica Krzyża oprowadzała nas po miejscach związanych z ich Założycielką. Bogata historia tego miejsca stała się drogowskazem dla nas słuchających i mobilizacją  podążania za wzorem świętych. Wyjątkowe miejsce – cmentarz Laskowy, gdzie spoczywają osoby ze świata kultury, nauki, sztuki. Modlitwa i spacer po świętym miejscu stały się uwieńczeniem naszego pielgrzymowania. Pokój i dobro niech towarzyszą nam na każdy dzień życia.

Ogłoszenia – XXVIII Niedziela Zwykła (10 października 2021)

Ogłoszenia – XXVIII Niedziela Zwykła (10 października 2021)

 1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada XXI Dzień Papieski pod hasłem: Nie lękajcie się! Tradycyjna zbiórka do puszek na prowadzony przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości po wszystkich Mszach św.
 2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o godz. 18.30.
 3. Intencje Mszalne na rok 2022 będą przyjmowane od poniedziałku (11 października) od godz. 9.00. W poniedziałek i wtorek intencje będą przyjmowane w dolnym kościele, a w następne dni wyłącznie w kancelarii.
 4. Zapraszamy na kolejne spotkanie kandydatów do Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych, którzy w tym roku rozpoczęli przygotowanie do tego sakramentu. Zapraszamy w poniedziałek najpierw na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe, a następnie na spotkanie w kościele.
 5. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
 6. Nabożeństwo Fatimskie z racji 13. dnia miesiąca połączone z modlitwą różańcową w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 8. Spotkanie Bielanek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele. Zapraszamy na to spotkanie również wszystkie dziewczynki, które chciałyby być Bielankami.
 9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w środę – Wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana;
  – w piątek – Wspomnienie Św. Teresy z Avili, Dziewicy i Doktora Kościoła;
  – w sobotę – Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. 43 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Ojca Świętego Jana Pawła II.
 10. Nasza parafialna Caritas regularnie wspiera osoby potrzebujące pomocy. W związku z tym organizujemy zbiórkę do puszek w następną niedzielę po wszystkich Mszach świętych.
 11. Nasza parafia wraz z Rycerzami Jana Pawła II organizuje zbiórkę krwi, która jest niezwykle potrzebna do ratowania zdrowia i życia ludzi. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie zaparkowany przy kościele w następną niedzielę od godz. 10.00 do 14.00. Zachęcamy do oddawania krwi.

 

 

 1. Zapraszamy na bardzo ciekawe wydarzenie pod nazwą Qulturalne Bierzmowanie, które odbędzie się pod Patronatem parafii pruszkowskich i Prezydenta Miasta w czwartek 21 października o godz. 19.00 w Centrum Kultury i Sportu na Zniczu. W programie koncert zespołu dlaTego, prezentacja multimedialna i świadectwa. Zapraszamy młodzież, zarówno przed jak i po Bierzmowaniu. Wstęp wolny.
 2. Bielanki rozprowadzają (sprzedawają) książki, modlitewniki, magnesy i zakładki do książek z bł. kard. Stefanem Wyszyńskim dzisiaj (w niedzielę) po wszystkich Mszach świętych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz Bielanek. Zapraszamy.
 3. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 4. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00, 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty:
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – XXVII Niedziela Zwykła (3 października 2021)

Ogłoszenia – XXVII Niedziela Zwykła (3 października 2021)

 1. Msza św. rozpoczynająca przygotowanie do I Komunii św. dzieci ze wszystkich szkół z naszej parafii odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkół Podstawowych nr 4, 6 i 39 we wtorek o godz. 19.00 w kościele, a ze Szkół Podstawowych nr 3 i 8 w środę o godz. 19.00 również w kościele.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone z Nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o godz. 18.30.
 3. Spotkanie Grupy Formacyjnej Godziny Uwielbienia dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele. Grupa spotyka się w każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. Spotkania mają charakter otwarty.
 4. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
 5. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
 6. W czwartek przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, doroczne święto wspólnot różańcowych. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Róż Różańcowych naszej parafii, zarówno żeńskich jak i męskich, na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 oraz różaniec w intencji rozwoju wspólnot różańcowych w naszej parafii, a następnie na krótkie spotkanie w dolnym kościele.
 7. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 8. Spotkanie Bielanek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 9. Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w piątek o godz. 18.00.
 10. Bielanki wraz z S. Alicją wyjeżdżają na pielgrzymkę do Zakładu dla Niewidomych w Laskach. Zbiórka w sobotę o godz. 9.50 przy kościele.
 11. Zbiórka wszystkich ministrantów, lektorów i kandydatów wraz z rodzicami w sobotę o godz. 17.00 w dolnym kościele. Zapraszamy serdecznie także wszystkich chętnych chłopców z klas 3, 4 lub starszych, którzy chcą dołączyć do grona ministrantów.
 12. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w poniedziałek – Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu;
  – we wtorek – Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy.
 13. W następną niedzielę przypada XXI Dzień Papieski pod hasłem: Nie lękajcie się! Tradycyjnie tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na prowadzony przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości.
 14. Bielanki będą rozprowadzać (sprzedawać) książki, modlitewniki, magnesy i zakładki do książek z bł. kard. Stefanem Wyszyńskim w następną niedzielę po wszystkich Mszach świętych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz Bielanek. Zapraszamy. 
 15. Intencje Mszalne na rok 2022 będą przyjmowane od następnego poniedziałku (11 października) od godz. 9.00. W poniedziałek i wtorek intencje będą przyjmowane w dolnym kościele, a w następne dni wyłącznie w kancelarii.
 16. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 17. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00, 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty:
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Sobotni czas w Kaniach…

We wrześniu 25br. razem z ministrantami, bielankami, rodzicami i rycerzami św. Jana Pawła II z naszej parafii oraz ks. Józefem i z s.Alicją gościliśmy w pięknym miejscu niedaleko Pruszkowa w Kaniach. Msza św., ognisko i jazda konna stały się chwilami bardzo drogimi. Radość i nowe przeżycia dodatnio zapisały kartę wspólnie spędzonych chwil. Dziękujemy Bogu za Jego hojność.

Ogłoszenia – XXVI Niedziela Zwykła (26 września 2021)

Ogłoszenia – XXVI Niedziela Zwykła (26 września 2021)

 1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem Ku stale rosnącemu „my”. Pamiętajmy w sposób szczególny w swojej modlitwie o Polakach na emigracji, o tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantach i uchodźcach na całym świecie, a zwłaszcza o ofiarach konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) w naszej parafii odbywają się badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes), czyli uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię św., które są prowadzone na potrzeby statystyki kościelnej.
 3. Zapraszamy na pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych, którzy w tym roku rozpoczynają przygotowanie do tego sakramentu. Zapraszamy w poniedziałek najpierw na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie w kościele. Zapraszamy nie tylko uczniów klas pierwszych, ale również starszych klas, którzy z różnych przyczyn jak dotąd nie przystąpili do bierzmowania.
 4. Od tego miesiąca w archikatedrze warszawskiej 28. dnia każdego miesiąca o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza święta dziękczynna za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Natomiast po Mszy świętej odprawianej w każdy wtorek w ciągu roku o godz. 19.00 będzie można otrzymać błogosławieństwo relikwiami bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej i modlitwie o owoce beatyfikacji za wstawiennictwem bł. Kardynała Wyszyńskiego we wtorek o godz. 19.00, której będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik metropolita lubelski.
 5. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
 6. Parafia organizuje przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych, które z różnych przyczyn wcześniej nie mogły przystąpić do tego sakramentu. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę o godz. 20.00 w sali przy kancelarii.
 7. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 8. W Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00.
 9. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 10. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o godz. 18.30. W następny czwartek odbędzie się poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.
 11. Tradycyjna Pielgrzymka na Jasną Górę w rocznicę oddania parafii pod opiekę Matki Bożej odbędzie się w sobotę. Wyjazd o 7.00 rano sprzed kościoła. Mamy jeszcze kilkanaście wolnych miejsc. Prosimy wszystkie osoby, które zarezerwowały miejsca o potwierdzenie udziału w pielgrzymce poprzez opłacenie pielgrzymki do czwartku włącznie. Koszt 50 zł.
 12. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i Różaniec o godz. 8.00. Nastąpi też powołanie drugiej Męskiej Róży Różańcowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Patrona Solidarności.
 13. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w poniedziałek – Wspomnienie Św. Wincentego à Paulo, Kapłana;
  – we wtorek – Wspomnienie Św. Wacława, Męczennika;
  – w środę – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu obchodzą imieniny biskupi pomocniczy naszej archidiecezji – biskup Rafał Markowski i biskup Michał Janocha. Prosimy o modlitwę w intencji Solenizantów;
  – w czwartek – Wspomnienie Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła;
  – w piątek – Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła;
  – w sobotę – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 14. Dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii będą obchodzić Rocznicę I Komunii św. w następną niedzielę o godz. 10.30 (Szkoły Podstawowe nr 3 i 8) i o godz. 13.15 (Szkoły Podstawowe nr 4, 6 i 39). Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.
 15. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 16. Wznawiamy spotkania Grupy Formacyjnej Godziny Uwielbienia w I-szą i III-ią Niedzielę miesiąca o godz. 19.00 w dolnym kościele. Spotkania mają charakter otwarty.
 17. Zapraszamy na wystawę zdjęć pt. „Autyzm niejedno ma imię” przedstawiającą dzieci i terapeutów ze szkoły Przylądek dla dzieci ze spektrum autyzmu. Wystawa znajduje się w Nowej Stacji w Pruszkowie do połowy listopada. 
 18. W Biuletynie między innymi: intencje mszy świętych na cały tydzień, artykuł o Aniołach i Archaniołach, fotorelacja z pikniku wojskowego z okazji Dnia Sybiraka oraz plakat z nowym błogosławionym i kącik z zadaniami dla dzieci. Zapraszamy.
 19. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 20. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00, 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty:
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – XXV Niedziela Zwykła (19 września 2021)

Ogłoszenia – XXV Niedziela Zwykła (19 września 2021)

 1. Zapraszamy w imieniu Organizatorów, tj. Ministerstwa Obrony Narodowej, na Piknik Wojskowy „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, który odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) przy naszym kościele od godz. 13.00 do 18.00. O godz. 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. z towarzyszeniem Reprezentacyjnego Chóru Wojska Polskiego. Po Mszy św. odbędzie się koncert w/w Chóru Wojskowego. Po Mszach św. będzie można nabyć Album Wojskowy w zakrystii za 10 zł.
Dla osób przyjeżdżających na Mszę św. samochodami zostały przygotowane dwa parkingi: jeden przy Sądzie Rejonowym (róg Hubala i Kraszewskiego), drugi na tyłach budynku Urzędu Miasta przy ul. Kraszewskiego 14/16.
 1. Godzina Uwielbienia” przed Najświętszym Sakramentem zakończona Apelem Jasnogórskim we wtorek o godz. 20.00.
 2. Parafia organizuje przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych, które z różnych przyczyn wcześniej nie mogły przystąpić do tego sakramentu. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę o godz. 20.00 w sali przy kancelarii.
 3. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 4. Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II zaprasza bielanki, ministrantów i lektorów wraz z rodzinami na piknik rodzinny do Klubu Jeździeckiego „Patataj” w Kaniach w sobotę od godz. 11.00. W programie m.in. Msza święta, jazda konna lub kucykiem, ognisko, ciepły posiłek i wiele innych atrakcji. Dojazd we własnym zakresie.
 5. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: – w poniedziałek – Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła CHONG HASANG i Towarzyszy; – we wtorek – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; – w czwartek – Wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, Kapłana; – w sobotę – Wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, Kapłana.
 6. W następną niedzielę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 przystąpią do I Komunii św. o godz. 10.30 (grupa 1) i o godz. 13.15 (grupa 2). Spowiedź w sobotę (25 września) od godz. 9.00. Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.
 7. Zapraszamy na pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych, którzy w tym roku rozpoczynają przygotowanie do tego sakramentu. Zapraszamy w poniedziałek 27 września najpierw na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie w kościele. Zapraszamy nie tylko uczniów klas pierwszy, ale również starszych klas, którzy z różnych przyczyn jak dotąd nie przystąpili do bierzmowania.
 8. Zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy w rocznicę oddania parafii pod opiekę Matki Bożej w sobotę 2 października. Wyjazd o 7.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii będą obchodzić Rocznicę I Komunii św. w niedzielę 3 października o godz. 10.30 (Szkoły Podstawowe nr 3 i 8) i o godz. 13.15 (Szkoły Podstawowe nr 4, 6 i 39). Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.
 10. Zapraszamy na wystawę zdjęć „Autyzm niejedno ma imię” przedstawiającą dzieci i terapeutów ze szkoły Przylądek dla dzieci ze spektrum autyzmu. Wystawa znajduje się w Nowej Stacji w Pruszkowie do połowy listopada.
 11. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00, 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty:
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Ogłoszenia – XXIV Niedziela Zwykła (12 września 2021)

Ogłoszenia – XXIV Niedziela Zwykła (12 września 2021)

 1. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej na nabożeństwie różańcowym dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00.
 2. Po wakacjach wznawiamy „Godzinę Uwielbienia” przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 20.00 począwszy od najbliższego wtorku (14 września).
 3. Parafia organizuje przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych, które z różnych przyczyn wcześniej nie mogły przystąpić do tego sakramentu. Zapisy i pierwsze spotkanie odbędą się w środę o godz. 20.00 w sali przy kancelarii.
 4. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 5. W piątek w związku ze ślubem nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Intencja Mszy św. zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 6. Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II organizuje pielgrzymkę pieszą z Warki do Wrociszewa, miejsca pracy Stanisława Wyszyńskiego, ojca bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w sobotę. W programie Msza św. o godz. 9.00 w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, po której nastąpi wymarsz do Wrociszewa. Dojazd we własnym zakresie.
 7. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: – w poniedziałek – Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła; – we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; – w środę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; – w czwartek – Wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa; – w piątek – Wspomnienie Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa; – w sobotę – Święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski i naszej archidiecezji, dzieci i młodzieży.
 8. Rodzina Eucharystyczna z Siostrą Julią zaprasza na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w dolnym kościele.
 9. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania ze Szkół ponadpodstawowych, którzy przez rok przygotowywali się przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w sobotę, najpierw na Mszy św. o godz. 18.00 a następnie po Mszy św. o godz. 19.00 w kościele.
 1. W miesiącu wrześniu dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. w następującym porządku: – w sobotę (18 września) o godz. 11.00 – Szkoła Podstawowa nr 8 (grupa 1); – w niedzielę (19 września) o godz. 10.30 – Szkoła Podstawowa nr 8 (grupa 2), o godz. 
– godz. 13.15 – Szkoła Podstawowa nr 3 (grupa 1), o godz. 14.30 – Szkoła Podstawowa nr 3 (grupa 2) – spowiedź w sobotę 18 września od godz. 9.00; – w niedzielę (26 września) o godz. 10.30 – Szkoła Podstawowa nr 4 (grupa 1), o godz. 13.15 – Szkoła Podstawowa nr 4 (grupa 2) – spowiedź w sobotę 25 września od godz. 9.00. Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.
 1. Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia i Rodziny pod hasłem TATO – BĄDŹ, PROWADŹ, CHROŃ!, który odbędzie się w następną niedzielę w Warszawie. Marsz wyruszy o godz. 11.30 z Placu Zamkowego, a zakończy się ok. godz. 12.30 przy Kościele Sióstr Wizytek. Rycerze św. Jana Pawła II proszą o wsparcie przez uczestnictwo w marszu./Zachęcamy do udziału.
 2. Zapraszamy w imieniu Organizatorów, tj. Ministerstwa Obrony Narodowej, na Piknik Wojskowy pt. „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, który odbędzie się w następną niedzielę przed naszym kościołem na ul. Berenta od godz. 13.00 do 18.00. O godz. 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. z towarzyszeniem Reprezentacyjnego Chóru Wojska Polskiego. Po Mszy św. odbędzie się koncert w/w Chóru Wojskowego. Po Mszach św. będzie można nabyć Album Wojskowy w zakrystii za 10 zł.
 3. Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II zaprasza bielanki, ministrantów i lektorów wraz z rodzinami na piknik rodzinny do Klubu Jeździeckiego „Patataj” w Kaniach w sobotę 25 września od godz. 11.00. W programie m.in. Msza święta, jazda konna lub kucykiem, ognisko, ciepły posiłek i wiele innych atrakcji. Dojazd we własnym zakresie.
 4. Zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy w rocznicę oddania parafii pod opiekę Matki Bożej w sobotę 2 października. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. Zapraszamy na wystawę zdjęć pt. „Autyzm niejedno ma imię” przedstawiającą dzieci i terapeutów ze szkoły Przylądek dla dzieci ze spektrum autyzmu. Wystawa znajduje się w Nowej Stacji w Pruszkowie do połowy listopada. 
 6. Dzisiaj (w niedzielę) wspieramy nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Dziękujemy i prosimy o modlitwę w intencji powołań. Do naszego Seminarium aktualnie na I Rok zgłosiło się 10 kleryków
 7. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00, 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty:
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków