I Niedziela Adwentu (28 listopada 2021) – OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwentem, który jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego i powtórnego przyjścia Chrystusa. Zachęcamy do udziału w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i w czwartki. Dzieci będą losować figurkę Świętej Rodziny na własność. Roraty będą transmitowane przez internet.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) wspieramy nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Prosimy o modlitwę w intencji powołań. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Siostry Eucharystki będą rozprowadzały opłatki na stół wigilijny w kościele, kancelarii i zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Nikt poza Siostrami nie jest upoważniony do rozprowadzania opłatków na terenie naszej Parafii.
 4. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia od następnej niedzieli nasza parafialna Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom będzie rozprowadzała świece na stół wigilijny, z której dochód jest przeznaczony na dzieła prowadzone przez naszą Caritas.
 5. Bielanki będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny
 6. Ministranci w zakrystii będą rozprowadzać wodę święconą w buteleczkach, którą będzie można zabrać do domu i używać do poświęceń przy różnych okazjach.
 7. Rycerze Jana Pawła II organizują zbiórkę darów na potrzeby podopiecznych Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Dary tj. pieluchy, środki czystości, żywność trwała dla niemowląt itp. można składać w zakrystii lub kancelarii do 12 grudnia.
 8. W związku ze zbliżającym się czasem wizyty duszpasterskiej tzw. Kolędy informujemy, że w tym roku również nie będzie tradycyjnej kolędy. Podobnie jak w zeszłym roku zorganizujemy Msze św. kolędowe oraz indywidualne spotkania online, które w zeszłym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem parafian. Szczegóły wkrótce.
 9. Mimo, że w Okresie Adwentu nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, tzw. Kolędy, od poniedziałku do końca grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
 10. Godzina Uwielbienia” we wtorek o godz. 20.00.
 11. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
 12. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 13. W Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00. Chorych, którzy chcieliby przyjąć księdza z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 14. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 15. Zbiórka lektorów i starszych ministrantów w piątek o 19.30 w Sali koło kancelarii. Spotkanie młodszych ministrantów i kandydatów w sobotę o 15.00 w kościele.
 16. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo o godz. 8.00. Po nabożeństwie spotkanie Róż Różańcowych w dolnym kościele.
 17. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – we wtorek – Święto Św. Andrzeja, Apostoła;
  – w piątek – Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, Kapłana;
  – w sobotę – Wspomnienie Św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy.
 18. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 19. Rekolekcje Adwentowe i 40. godzinne nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu odbędą się w dniach 6–8 grudnia. Nauki rekolekcyjne będą odbywać się w następujących godzinach: 

– dla dorosłych o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i o 19.30 dla tych co późno wracają z pracy, 

– dla młodzieży szkolnej i pracującej oraz kandydatów do Bierzmowania również o godz. 19.30, 

– dla dzieci o godz. 17.00. 

Na zakończenie rekolekcji będziemy mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, a zagrożonego przed narodzeniem. Wspólne przyrzeczenie będziemy mogli złożyć na Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00. 

Prosimy zarezerwować jakże ważny czas na rekolekcje.

 1. Chcemy przygotować paczki świąteczne dla około 500 najuboższych rodzin z naszej parafii. W związku z tym w następną niedzielę Caritas parafialna organizuje na ten cel zbiórkę do puszek.
 2. Chcielibyśmy przygotować paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin. W następną niedzielę oraz w trakcie Rekolekcji Adwentowych będziemy mogli wylosować kartki z imionami i wiekiem dzieci, dla których będziemy mogli przygotować taką paczkę o wartości ok. 100 zł. Chcemy, aby w jej przygotowaniu uczestniczyła cała rodzina. Paczki prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii do niedzieli 19 grudnia włącznie.
 3. W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
 4. Parking przy kościele jest przeznaczony dla osób przyjeżdżających na Msze św., nabożeństwa oraz do kancelarii parafialnej. Jeśli parkowanie z tego powodu przedłuży się, jest możliwość rabatowania biletu, czyli usunięcia płatności za parking w zakrystii.
 5. Pisemne odpowiedzi na pytania synodalne od dzisiaj można wrzucać do urny ustawionej na końcu kościoła. Zostanie powołana Grupa Synodalna złożona z przedstawicieli wspólnot i grup parafialnych oraz chętnych parafian. Grupa będzie analizować odpowiedzi i przygotuje dokument końcowy, który zostanie przekazany do Dekanatu, a później do Diecezji.
 6. W Biuletynie między innymi: intencje Mszy świętych na bieżący tydzień, o św. Andrzeju i jego męczeńskiej śmierci; z nauczania bł. prymasa Wyszyńskiego o modlitwie; fotorelacja z promocji ministranckiej, także jak zwykle zadania dla dzieci i krzyżówka nie tylko dla dzieci.
 7. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.