I Niedziela Wielkiego Postu (6 marca 2022) – OGŁOSZENIA

 1. Tragiczna sytuacja w Ukrainie budzi nasze sumienia, wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców, którzy przybywają do Polski, również na teren naszej archidiecezji. Nie możemy być obojętni na ich los. Dziękujemy za podjęte do tej pory Wasze inicjatywy i konkretną pomoc skierowaną do tych, którzy musieli opuścić swoje domy i swoją Ojczyznę. W związku z tym zwracam się do Was, Moi Drodzy Parafianie, o udostępnienie, w miarę możliwości, lokali mieszkalnych dla uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet, dzieci i osób starszych. Proszę zgłosić swoją gotowość w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w celu określenia warunków i możliwości przyjęcia ich w swoich domach. Nasza parafia uzgodniła z Prezydentem Miasta, że te informacje będą przekazane do centrum koordynacyjnego, które zostało utworzone w budynku dworca PKP w Pruszkowie.
 2. Mamy kontakt z Parafią św. Jana Pawła II we Lwowie. Grzegorz Draus, który jest tam proboszczem prowadził kilka lat temu w naszym kościele rekolekcje. Teraz organizuje pomoc osobom, które uciekają przed wojną do Lwowa. Apeluje o pomoc najlepiej wpłacając na konto jego Parafii w polskich złotych. Osoby, które nie mają takiej możliwości, a chcą przekazać pieniądze, mogą w kopercie przekazać je Księżom w zakrystii lub kancelarii, a parafia prześle je na konto Parafii we Lwowie. Numer konta parafii i inne szczegóły w zakrystii.

Organizujemy również zbiórkę darów dla tej parafii. Zbieramy grube materace, koce, śpiwory, środki higieny osobistej, żywność długoterminową, leki przeciwbólowe, środki opatrunkowe, powerbanki, baterie, latarki. Dary można przynosić od poniedziałku od godz. 9.00 do piątku do godz. 18.00 do dolnego kościoła. Transport tych darów do Lwowa jest planowany na sobotę rano. Osoby, które chciałyby pomóc w segregowaniu zebranych rzeczy prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. Więcej informacji w biuletynie.

 1. Dzisiaj (w niedzielę) wspieramy nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza dzisiaj (w niedzielę) o godz. 13.15. W czasie tej uroczystości ksiądz Kardynał wprowadzi do naszego kościoła relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
 3. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych z ks. Kamilem w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
 5. Wielkanocne Świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin naszej parafii, od wtorku dostępne będą do nabycia w kancelarii oraz zakrystii.

 

 1. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 2. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00, a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.

Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.

 1. Msza św., a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00 poprowadzą Rycerze św. Jana Pawła II. Za udział w Drodze Krzyżowej można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Siostra Alicja zaprasza dziewczęta na spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek po Drodze Krzyżowej dla dzieci w salce koło kancelarii.
 3. Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w piątek o godz. 18.00.
 4. W następną niedzielę obchodzimy Niedzielę dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Pamiętajmy tego dnia w sposób szczególny w swoich modlitwach o misjonarzach i misjonarkach. Ofiary złożone na tacę zostaną przekazane na cele misyjne. Bóg zapłać.
 5. W następną niedzielę przypada 9 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie w intencji Papieża.
 6. Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych. Kurs ma formę warsztatową: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 21 marca i będą odbywać się przez 8 kolejnych poniedziałków w godzinach 18.30 – 21.30 w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych@gmail.com lub telefonicznie: 605-722-942.

Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji. Prosimy o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.

 1. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
 2. W biuletyniein.: intencje Mszy świętych na bieżący tydzień,

– o tym jak łatwo zostać świętym czyli historia Dominika Savio – patrona dzieci, młodzieży, ministrantów, matek w stanie błogosławionym, małżeństw starających się o potomstwo

– nasi przyjaciele z Ukrainy – poradnik jak, gdzie, kiedy możemy im pomóc

– zadania dla dzieci i krzyżówka z nagrodami

– czas Wielkiego Postu sprzyja refleksji nad swoim życiem-zachęcamy do przesyłania świadectwa doświadczenia Bożej Miłości w swoim życiu, nawrócenia i wiary, zachęcamy też do układania i przesyłania krzyżówek dla innych, które wydrukujemy w biuletynie

 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.