II Niedziela Adwentu (5 grudnia 2021) – OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Prosimy o modlitwę w intencji Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 3. Siostry Eucharystki rozprowadzają opłatki na stół wigilijny w kościele, kancelarii i zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Nikt poza Siostrami nie jest upoważniony do rozprowadzania opłatków na terenie naszej Parafii.
 4. Nasza parafialna Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadza świece na stół wigilijny, z której dochód jest przeznaczony na dzieła prowadzone przez naszą Caritas.
 5. Bielanki rozprowadzają sianko na stół wigilijny, a Ministranci w zakrystii wodę święconą w buteleczkach, którą będzie można zabrać do domu i używać do poświęceń przy różnych okazjach.
 6. Rycerze Jana Pawła II organizują zbiórkę darów na potrzeby podopiecznych Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Dary tj. pieluchy, środki czystości, żywność trwała dla niemowląt itp. można składać w zakrystii lub kancelarii do 12 grudnia.
 7. Chrzty na Święta Bożego Narodzenia będą spisywane od poniedziałku do 18 grudnia. Rodziców prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej z kompletem wymaganych dokumentów. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w sobotę 18 grudnia o godz. 19.00 w dolnym kościele. Uczestnicy konferencji mogą skorzystać bezpłatnie z parkingu przy kościele.
 8. Zachęcamy do udziału w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i w czwartki. Dzieci będą losować figurkę Świętej Rodziny na własność. Roraty są transmitowane przez internet.
 9. W poniedziałek rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe i 40. godzinne nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne będą odbywać się w następujących godzinach: 
– dla dorosłych o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i o 19.30 dla tych co późno wracają z pracy,  – dla młodzieży szkolnej i pracującej oraz kandydatów do Bierzmowania również o godz. 19.30,  – dla dzieci o godz. 17.00.  Na zakończenie rekolekcji będziemy mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, a zagrożonego przed narodzeniem. Wspólne przyrzeczenie będziemy mogli złożyć na Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00.  Prosimy zarezerwować jakże ważny czas na rekolekcje.
 1. Z racji rekolekcji we wtorek nie będzie Godziny Uwielbienia.
 2. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Godziny Łaski od godz. 12.00 do 13.00 w kościele.
 3. Msza św. w intencji ks. Proboszcza z okazji święta jego Patronki będzie odprawiona w środę o godz. 18.00.
 4. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 5. Spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 6. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia: – w poniedziałek – Wspomnienie Św. Mikołaja, Biskupa; – we wtorek – Wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
 7. W następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 dwanaście dziewcząt dołączy do Liturgicznej Służby Dziewcząt – Bielanek. Po Mszy św. Jasełka w wykonaniu Bielanek i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w dolnym kościele. Zapraszamy rodziców tych dzieci.
 8. Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Pruszkowie, „Azymut” Szkoła Podstawowa i „Pryzmat” Akademickie Liceum Ogólnokształcące Fundacji Sternik oraz nasza parafia zapraszają na Mszę św. w intencji Kombatantów i Osób Represjonowanych w następną niedzielę o godz. 13.15. Po Mszy św. odbędzie się spektakl słowno—muzyczny z okazji 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
 9. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
 10. Pisemne odpowiedzi na pytania synodalne w dalszym ciągu można wrzucać do urny ustawionej na końcu kościoła. Zostanie powołana Grupa Synodalna złożona z przedstawicieli wspólnot i grup parafialnych oraz chętnych parafian. Grupa będzie analizować odpowiedzi i przygotuje dokument końcowy, który zostanie przekazany do Dekanatu, a później do Diecezji.
 11. Chcielibyśmy przygotować paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin. Dzisiaj (w niedzielę) oraz w trakcie Rekolekcji Adwentowych możemy wylosować kartki z imionami i wiekiem dzieci, dla których będziemy mogli przygotować taką paczkę o wartości ok. 100 zł. Chcemy, aby w jej przygotowaniu uczestniczyła cała rodzina. Paczki prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii do niedzieli 19 grudnia włącznie.
 12. Chcemy przygotować paczki świąteczne dla około 500 najuboższych rodzin z naszej parafii. W związku z tym dzisiaj (w niedzielę) Caritas parafialna organizuje na ten cel zbiórkę do puszek.
 13. W Biuletynie między innymi: 
intencje Mszy świętych na bieżący tydzień;  jak wykorzystać Godzinę Łaski;  o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz tekst codziennej modlitwy;  Czczony na wschodzie i zachodzie czyli o św. Mikołaju;  o tym jak krowy poklękały czyli o Cudzie Eucharystycznym w Głotowie;  obszerna fotorelacja z Dekanalnego spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza;  oraz jak zwykle kącik z zadaniami dla dzieci
 1. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 2. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.