II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (2 stycznia 2022) – OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  2. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
  3. Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli, przypada w czwartek. Jest to święto nakazane. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Taca zbierana na wszystkich Mszach św. będzie przeznaczona na potrzeby Misji św. prowadzonych na świecie. W czasie Mszy świętych będzie poświęcenie kredy i kadzidła. Kadzidło zapalamy w naszych domach podczas modlitwy, aby nasze modlitwy wznosiły się do nieba, jak dym kadzidła. Kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań pisząc K+M+B 2022 lub C+M+B 2022 (Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus błogosławi ten dom, to mieszkanie) na znak, że za tymi drzwiami mieszkają ludzie oddający cześć Jezusowi Chrystusowi, tak jak owi trzej Mędrcy. Kreda i kadzidło są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na Duszpasterstwo Ministrantów.
  4. W związku z obecną sytuacją epidemiczną w tym roku również nie będzie Orszaku Trzech Króli.
  5. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
  6. W Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00.
  7. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
    Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
  8. Z racji Nowego Roku Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo w sobotę o godz. 8.00. Po nabożeństwie spotkanie Róż Różańcowych w dolnym kościele.
  9. Nabożeństwo Różańcowe w następną niedzielę o godz. 17.00 w kościele.
  10. W tym roku ponownie nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Proponujemy dwie inne formy. Spotkania w kościele dla mieszkańców poszczególnych ulic rozpoczniemy od ulic Sienkiewicza i Mechaników w poniedziałek 10 stycznia 2022 r. Spotkania będą odbywały się podczas Mszy św. o godz. 19.00. Na zakończenie będzie możliwość uzyskania indywidualnego błogosławieństwa. Plan spotkań jest dostępny w biuletynie, gablotach oraz na stronie internetowej parafii.

Drugą formą wizyty duszpasterskiej są indywidualne spotkania kolędowe online, które odbędą się w dniach 24 – 29 stycznia. Zapisy poprzez stronę internetową naszej parafii, w zakrystii i kancelarii.

Osoby, które chciałyby poświęcić mieszkanie i połączyć je z wizytą duszpasterską, mogą indywidualnie zaprosić kapłana.

1. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
  2. Na prośbę Parafian wydłużyliśmy bezpłatny czas pobytu na parkingu z półtorej godziny do dwóch godzin. Opłata za każde kolejne 20 minut wynosi 2 złote.
  3. W biuletyniein.: pełny tekst ogłoszeń, intencje Mszy świętych na bieżący tydzień; o prawidłowym rozumieniu symboli związanych ze świętem Trzech Króli; o tradycji robienia szopek betlejemskich, którą zapoczątkował św. Franciszek z Asyżu; a także krzyżówka wymagająca znajomości Pisma Świętego i jak zwykle zadania dla dzieci.
  4. Z okazji Nowego Roku Pańskiego 2022 w imieniu Duszpasterzy, Sióstr i Pracowników naszej parafii życzymy wszystkim Parafianom i Gościom zdecydowanie lepszego roku niż poprzedni, prawdziwego pokoju, zdrowia, a nade wszystko Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

PLAN SPOTKAŃ W KOŚCIELE W 2022 r.

Dzień

Ulice

10 stycznia

Sienkiewicza, Mechaników