II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (2 stycznia 2022) – OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 2. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 3. Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli, przypada w czwartek. Jest to święto nakazane. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Taca zbierana na wszystkich Mszach św. będzie przeznaczona na potrzeby Misji św. prowadzonych na świecie. W czasie Mszy świętych będzie poświęcenie kredy i kadzidła. Kadzidło zapalamy w naszych domach podczas modlitwy, aby nasze modlitwy wznosiły się do nieba, jak dym kadzidła. Kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań pisząc K+M+B 2022 lub C+M+B 2022 (Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus błogosławi ten dom, to mieszkanie) na znak, że za tymi drzwiami mieszkają ludzie oddający cześć Jezusowi Chrystusowi, tak jak owi trzej Mędrcy. Kreda i kadzidło są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na Duszpasterstwo Ministrantów.
 4. W związku z obecną sytuacją epidemiczną w tym roku również nie będzie Orszaku Trzech Króli.
 5. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00 i 18.00. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 6. W Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00.
 7. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 8. Z racji Nowego Roku Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo w sobotę o godz. 8.00. Po nabożeństwie spotkanie Róż Różańcowych w dolnym kościele.
 9. Nabożeństwo Różańcowe w następną niedzielę o godz. 17.00 w kościele.
 10. W tym roku ponownie nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Proponujemy dwie inne formy. Spotkania w kościele dla mieszkańców poszczególnych ulic rozpoczniemy od ulic Sienkiewicza i Mechaników w poniedziałek 10 stycznia 2022 r. Spotkania będą odbywały się podczas Mszy św. o godz. 19.00. Na zakończenie będzie możliwość uzyskania indywidualnego błogosławieństwa. Plan spotkań jest dostępny w biuletynie, gablotach oraz na stronie internetowej parafii.

Drugą formą wizyty duszpasterskiej są indywidualne spotkania kolędowe online, które odbędą się w dniach 24 – 29 stycznia. Zapisy poprzez stronę internetową naszej parafii, w zakrystii i kancelarii.

Osoby, które chciałyby poświęcić mieszkanie i połączyć je z wizytą duszpasterską, mogą indywidualnie zaprosić kapłana.

 1. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
 2. Na prośbę Parafian wydłużyliśmy bezpłatny czas pobytu na parkingu z półtorej godziny do dwóch godzin. Opłata za każde kolejne 20 minut wynosi 2 złote.
 3. W biuletyniein.: pełny tekst ogłoszeń, intencje Mszy świętych na bieżący tydzień; o prawidłowym rozumieniu symboli związanych ze świętem Trzech Króli; o tradycji robienia szopek betlejemskich, którą zapoczątkował św. Franciszek z Asyżu; a także krzyżówka wymagająca znajomości Pisma Świętego i jak zwykle zadania dla dzieci.
 4. Z okazji Nowego Roku Pańskiego 2022 w imieniu Duszpasterzy, Sióstr i Pracowników naszej parafii życzymy wszystkim Parafianom i Gościom zdecydowanie lepszego roku niż poprzedni, prawdziwego pokoju, zdrowia, a nade wszystko Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

PLAN SPOTKAŃ W KOŚCIELE W 2022 r.

Data

Dzień

Ulice

10 stycznia

Poniedziałek

Sienkiewicza, Mechaników

11 stycznia

Wtorek

Stalowa, Ołówkowa

12 stycznia

Środa

Grafitowa, Przemysłowa

13 stycznia

Czwartek

Obrońców Pokoju, Daszyńskiego, Szczęsna, Olszowa

14 stycznia

Piątek

Chopina, Reja, Apteczna

15 stycznia

Sobota

Drzymały, Radnych

17 stycznia

poniedziałek

Kościuszki, Parkowa, Sobieskiego, Owocowa, Różana, Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej, Anielin 1

18 stycznia

wtorek

Powstańców, Słonia Trąbalskiego

19 stycznia

środa

Kubusia Puchatka, Tomcia Palucha

20 stycznia

czwartek

Baśniowa, Niepodległości

21 stycznia

piątek

Sprawiedliwości, Niecała

22 stycznia

sobota

Wojska Polskiego

24 stycznia

poniedziałek

Prusa

25 stycznia

wtorek

Kopernika, Hubala, Kościelna

26 stycznia

środa

Kraszewskiego, Berenta, Potulickiego

27 stycznia

czwartek

Lipowa, Książąt Mazowieckich

28 stycznia

piątek

Armii Krajowej, Marii

29 stycznia

sobota

Srebrna, Żwirowa, Ceglana, Ceramiczna, Cegielniana

31 stycznia

poniedziałek

Wołowskiego, Letniskowa

  1 lutego

wtorek

Komorowska, Przeskok, Zakątna

  3 lutego

czwartek

Polna, Niklowa, Targowa

  4 lutego

piątek

Pasażerska, Ewy

  5 lutego

sobota

Andrzeja, Stawowa, PCK, Adama

  7 lutego

poniedziałek

Księcia Józefa, Ostoja

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.