II Niedziela Wielkanocna (24 kwietnia 2022) – OGŁOSZENIA

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii O. Tomasza, dominikanina którzy przybył do nas z Białorusi. Chcemy wesprzeć modlitwą i ofiarami składanymi do puszek po Mszy św. budowę kościoła i zaplecza duszpasterskiego w jego parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Ofiary zebrane dzisiaj (w niedzielę) na tacę są przeznaczone na rzecz Caritas. Bóg zapłać
 3. Spotkanie Rodziców i Dzieci Przygotowujących się do I Komunii Św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 15.45 w kościele. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkół Podstawowych nr 4, 6 i 39 we wtorek o godz. 19.00 w kościele, a ze Szkół Podstawowych nr 3 i 8 w środę o godz. 19.00 również w kościele.
 4. Odbiór alb komunijnych w poniedziałek w godz. od 16.30 do 20.00 według planu ustalonego z katechetami, przekazanego kanałami szkolnymi.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w grupach z animatorami w poniedziałek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 6. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 7. Kontynuujemy przygotowanie do Bierzmowania osób dorosłych, które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć tego sakramentu. Zapraszamy na kolejne spotkanie w środę o godz. 20.00 w sali przy kancelarii. Podczas tego spotkania będzie jeszcze można zapisać się na przygotowanie do bierzmowania.
 8. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego przypada w piątek. Podczas wszystkich Mszy św. będziemy modlić się w intencji kapłanów i osób duchownych pomordowanych w trakcie II Wojny Światowej.
 9. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 10. Spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 11. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości i święta: – w poniedziałek – Święto Św. Marka, Ewangelisty; – we wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika; – w piątek – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.
 12. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 13. W następną niedzielę rozpoczynają się Nabożeństwa majowe. W naszym kościele będą odprawiane w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. We wtorek 3 maja nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.00.
 14. W następny wtorek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Tego dnia obchodzimy również 231. Rocznicę ustanowienia Konstytucji 3-go Maja, której tekst rozpoczyna się od słów „W Imię Trójcy Przenajświętszej”. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem m.in. Władz Miasta i Powiatu oraz pocztów sztandarowych i Strzelców Rzeczypospolitej zostanie odprawiona o godz. 12.00 w naszym kościele.
 15. Rycerze Św. Jana Pawła II stworzyli kolejną piękną i tanią grę Największa wyprawa na okres Wielkiego Postu, Wielkiej Nocy i na całą wiosnę. Gra świetnie nadaje się na prezent. Można ją kupić przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kancelarii. Cena 15 zł.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na wielkanocne paczki świąteczne. Dzięki ofiarodawcom, wolontariuszom i Siostrze Jadwidze zostało przygotowanych ok. 300 paczek dla rodzin i uchodźców z Ukrainy. Osoby, które otrzymały paczki składają płynące z serca podziękowanie. Bóg zapłać.
 17. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.