II Niedziela Wielkiego Postu (13 marca 2022) – OGŁOSZENIA

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli dary dla parafii św. Jana Pawła II we Lwowie, a także osobom, które wpłaciły na konto tej parafii, zarówno bezpośrednio, jak i za pośrednictwem naszej parafii. Dziękujemy wolontariuszom, którzy przez cały tydzień dyżurowali w dolnym kościele, przyjmowali dary, pakowali oraz pomagali w załadunku. Dzięki Państwa życzliwości udało nam się zebrać bardzo dużo darów, które w piątek wieczorem wyjechały na granicę. Następnie zostały przewiezione do Lwowa. Ksiądz Grzegorz Draus składa serdeczne podziękowanie za wielkie serce okazane jego parafii.
 2. Potrzebujemy wolontariuszy do Nadarzyna, gdzie w halach znajduje się 7 tys. tych, którzy musieli opuścić swoje mieszkania z powodu wojny na Ukrainie. Potrzebna każda para rąk, chociaż na kilka godzin, m.in. do sortowania żywności i innych darów, do opieki nad dziećmi. Szczegóły w zakrystii i kancelarii.
 3. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Niedzielę dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Pamiętajmy tego dnia w sposób szczególny w swoich modlitwach o misjonarzach i misjonarkach. Ofiary złożone na tacę zostaną przekazane na cele misyjne. Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj (w niedzielę) przypada 9 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Papieża.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Wielkanocne Świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii, są do nabycia w kancelarii oraz zakrystii.
 7. W poniedziałek o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka z racji 9. Rocznicy wyboru na Stolicę św. Piotra. Mszy Świętej będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, Arcybiskup Salvatore Pennacchio. Do uczestnictwa w tej Mszy Świętej i wspólnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i w intencji pokoju na Ukrainie zaproszeni są wszyscy wierni archidiecezji.
 8. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 9. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00, a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.
Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 1. Msza św., a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00 poprowadzą kandydaci do Bierzmowania. Za udział w Drodze Krzyżowej można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Siostra Alicja zaprasza dziewczęta na spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek po Drodze Krzyżowej dla dzieci w dolnym kościele.
 3. Parafia organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez kleryków Seminarium Duchownego w Ołtarzewie. Wyjazd autokarem w sobotę o godz. 13.00 sprzed kościoła. Cena 20 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 4. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień imienin naszego zmarłego proboszcza ks. Prałata Józefa Podstawki oraz naszego wikariusza księdza Józefa. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18.00.
 5. Zapraszamy zakochanych, którzy chcą przygotować się do sakramentu małżeństwa na kurs dla narzeczonych. Kurs ma formę warsztatową: będą rozmowy we dwoje, świadectwa życia małżeństw i praktyczne porady. Spotkania rozpoczynają się 21 marca i będą odbywać się przez 8 kolejnych poniedziałków w godzinach 18.30 – 21.30 w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na formę kursu. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się mailowo: kursdlanarzeczonych@gmail.com lub telefonicznie: 605-722-942.
Zapraszamy też małżeństwa, które chcą prowadzić kursy dla narzeczonych lub pomagać przy ich organizacji. Prosimy o kontakt na powyższy telefon i adres mailowy.
 1. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
 2. Akcja Katolicka zachęca do nabycia Nowenny za Kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne za przyczyną Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski „Proście Pana Żniwa”. Cena 10 zł. Nowenna jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz w kiosku parafialnym.
 3. W biuletyniein.: intencje Mszy świętych na bieżący tydzień,
– o Patronie na nasze czasy – św. Józefie Oblubieńcu NMP, – „Różnosprawni” czyli o tym co wspólnego ma św. Orione z Drabiną Jakubową – wywiad z ks. Łukaszem ze wspólnoty osób o różnym stopniu sprawności, – kolejny fragment felietonu „okiem geomorfologa”, czyli o ukształtowaniu ziemi pruszkowskiej, – zadania dla dzieci i krzyżówka z nagrodami, – czas Wielkiego Postu sprzyja refleksji nad swoim życiem – zachęcamy do przesyłania świadectwa doświadczenia Bożej Miłości w swoim życiu, nawrócenia i wiary, zachęcamy też do układania i przesyłania krzyżówek dla innych, które wydrukujemy w biuletynie.
 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.