II Niedziela Zwykła (16 stycznia 2022) – OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj (w niedzielę) o 11.00 z parkingu przy kościele zbiórka i wyjazd autokaru do Podkowy Leśnej. O 12.00 w kościele św. Krzysztofa Bielanki oraz uczniowie SP3 wraz z s. Alicją przedstawią jasełka.
 2. W poniedziałek w Kościele katolickim w Polsce obchodzimy XXV Dzień Judaizmu pod hasłem: Moje myśli nie są myślami waszymi (Iz 55,8).
 3. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. Będzie on obchodzony pod hasłem: Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2).
 4. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 5. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 6. Siostra Alicja zaprasza dziewczęta na spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o 17.15 w dolnym kościele.
 7. W piątek swoje imieniny obchodzi ksiądz Jarosław. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18.00.
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania wyjątkowo w piątek, a nie w następny poniedziałek. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie z ks. Kamilem w kościele.
 9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w poniedziałek – Wspomnienie św. Antoniego, Opata;
  – w środę – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa;
  – w piątek – Wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy.
 10. W następną niedzielę, tzn. w trzecią niedzielę okresu zwykłego, przypada Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez Papieża Franciszka w 2019 r. Ojciec Święty pragnął, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego. Zachęcamy do zaplanowania na ten dzień czasu na rozważanie Pisma Świętego indywidualnie lub w gronie rodzinnym.
 11. W następną niedzielę przypada również rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. Prosimy o modlitwę szczególnie tego dnia w Jego intencji.
 12. Dnia 27 stycznia przypadnie liturgiczne wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza – Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii. Wspomnienie to połączy w sobie dwa ważne wydarzenia: 95. rocznicę narodzin dla nieba bł. Jerzego Matulewicza i rozpoczęcie bezpośredniego przygotowania do obchodów 100-lecia istnienia Zgromadzenia, które przypada w 2023 r. W związku z tym, w następną niedzielę o godz. 10.00 w kaplicy Sióstr Eucharystek, będzie sprawowana uroczysta Msza święta, której przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi Jego Ekscelencja Ks. Biskup Henryk Ciereszko, biskup diecezji białostockiej. Siostry Eucharystki pragną zaprosić całą parafię do wspólnego świętowania, dlatego przez cały rok, 27 dnia każdego miesiąca przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.40 będą przybliżały nam postać swojego Założyciela – bł. Jerzego Matulewicza.
 13. Zapraszamy na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Zespół zapewni oprawę muzyczną Mszy św. w następną niedzielę o godz. 18.00, a po niej odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu tego Zespołu. Z powodu przygotowania do Koncertu w następną niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Przepraszamy.
 14. Rycerze Św. Jana Pawła II przygotowali piękny kalendarz Patriotyczny na rok 2022 w formie książkowej,  promujący naszego Św. Jana Pawła II, polskie osiągnięcia oraz wszystko z czym wiąże się słowo  PATRIOTYZM.

Kalendarz będzie można nabyć przez cały tydzień po Mszy św. o godz. 18:00 , przy wyjściu z kościoła. Cena 30 zł.

 1. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, wymieniliśmy dozowniki płynu do dezynfekcji rąk na automatyczne. Nie trzeba dotykać urządzenia. Wystarczy podłożyć ręce. Przypominamy również o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
 2. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w formie spotkań w kościele dla mieszkańców domów i bloków z poszczególnych ulic naszej parafii. Spotkania będą odbywały się podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 19.00. Na zakończenie będzie możliwość uzyskania indywidualnego błogosławieństwa. Plan spotkań jest dostępny w biuletynie, gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy mieszkańców bloków o zabranie z zakrystii kartek z informacją o spotkaniu i wywieszenie ich na klatce swojego bloku.

Dzisiaj (w niedzielę) kończymy zapisy na indywidualne spotkania kolędowe online, które odbędą się w dniach 24 – 29 stycznia. W tym tygodniu na podany e-mail zostanie wysłany link do spotkania kolędowego.

Osoby, które chciałyby poświęcić nowe mieszkanie i połączyć to z wizytą duszpasterską, mogą indywidualnie zaprosić kapłana.

 1. Oto plan spotkań kolędowych w kościele na najbliższy tydzień.

PLAN SPOTKAŃ W KOŚCIELE W 2022 r.

Data

Dzień

Ulice

17 stycznia

poniedziałek

Kościuszki, Parkowa, Sobieskiego, Owocowa, Różana, Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej, Anielin 1

18 stycznia

wtorek

Powstańców, Słonia Trąbalskiego

19 stycznia

środa

Kubusia Puchatka, Tomcia Palucha

20 stycznia

czwartek

Baśniowa, Niepodległości

21 stycznia

piątek

Sprawiedliwości, Niecała

22 stycznia

sobota

Wojska Polskiego

24 stycznia

poniedziałek

Prusa

25 stycznia

wtorek

Kopernika, Hubala, Kościelna

26 stycznia

środa

Kraszewskiego, Berenta, Potulickiego

27 stycznia

czwartek

Lipowa, Książąt Mazowieckich

28 stycznia

piątek

Armii Krajowej, Marii

29 stycznia

sobota

Srebrna, Żwirowa, Ceglana, Ceramiczna, Cegielniana

31 stycznia

poniedziałek

Wołowskiego, Letniskowa

  1 lutego

wtorek

Komorowska, Przeskok, Zakątna

  3 lutego

czwartek

Polna, Niklowa, Targowa

  4 lutego

piątek

Pasażerska, Ewy

  5 lutego

sobota

Andrzeja, Stawowa, PCK, Adama

  7 lutego

poniedziałek

Księcia Józefa, Ostoja

 

 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.