III Niedziela Adwentu (12 grudnia 2021) – OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy III Niedzielę Adwentu, tzw. Niedzielę „Gaudete”. Jest to niedziela radości z bliskiego już przyjścia Jezusa Chrystusa.
  2. Dzisiaj (w niedzielę) podczas Mszy św. o godz. 10.30 dwanaście dziewcząt dołączy do Liturgicznej Służby Dziewcząt – Bielanek. Po Mszy św. Jasełka w wykonaniu Bielanek i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w dolnym kościele. Zapraszamy rodziców tych dzieci.
  3. Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Pruszkowie, „Azymut” Szkoła Podstawowa i „Pryzmat” Akademickie Liceum Ogólnokształcące Fundacji Sternik oraz nasza parafia zapraszają na Mszę św. w intencji Kombatantów i Osób Represjonowanych dzisiaj (w niedzielę) o godz. 13.15. Po Mszy św. odbędzie się spektakl słowno – muzyczny z okazji 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
  4. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej na nabożeństwie różańcowym dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00.
  5. Siostry Eucharystki rozprowadzają opłatki na stół wigilijny w kościele, kancelarii i zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Nikt poza Siostrami nie jest upoważniony do rozprowadzania opłatków na terenie naszej Parafii.
  6. Nasza parafialna Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom będzie rozprowadzała świece na stół wigilijny w następną niedzielę.
  7. Bielanki rozprowadzają sianko na stół wigilijny, a Ministranci w zakrystii wodę święconą w buteleczkach, którą będzie można zabrać do domu i używać do poświęceń przy różnych okazjach.
  8. Zachęcamy do udziału w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i w czwartki. Dzieci będą losować figurkę Świętej Rodziny na własność. Roraty są transmitowane przez internet.
  9. W związku z 40 rocznicą ogłoszenia stanu wojennego Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w kampanii społecznej Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności. Zachęcamy do wyrażenia solidarności z ofiarami stanu wojennego poprzez postawienie 13 grudnia o godz. 19.30 w oknie zapalonych świec.
  10. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
  11. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
  12. Spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele.
  13. Chrzty na Święta Bożego Narodzenia będą spisywane do soboty. Rodziców prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej z kompletem wymaganych dokumentów. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19.00 w dolnym kościele. Uczestnicy konferencji mogą skorzystać bezpłatnie z parkingu przy kościele.
  14. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia: – w poniedziałek – Wspomnienie Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy; – we wtorek – Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.
  15. Imienne paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii do następnej niedzieli włącznie. Paczki będą wydawane we wtorek 21 grudnia od godz. 17.30 do 19.30 i w środę 22 grudnia od godz. 17.00 do 18.30 w dolnym kościele.
  16. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
  17. Pisemne odpowiedzi na pytania synodalne w dalszym ciągu można wrzucać do urny ustawionej na końcu kościoła. Powołujemy Grupę Synodalną, do której zapraszamy przedstawicieli wspólnot parafialnych oraz chętnych Parafia. Grupa będzie analizować odpowiedzi, przedstawiać swoje spostrzeżenia i przygotuje dokument końcowy. Spotkanie Grupy Synodalnej odbędzie się w sobotę 18 grudnia, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
  19. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

w soboty (bez spraw cmentarnych):

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne: