III Niedziela Wielkanocna (1 maja 2022) – OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego. Zachęcamy do częstszego czytania Pisma Świętego na co dzień.
 • Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 1. Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczynają się Nabożeństwa majowe. W naszym kościele będą odprawiane w niedziele o godz. 17.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. We wtorek 3 maja nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.00.
 • We wtorek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Tego dnia obchodzimy również Rocznicę ustanowienia Konstytucji 3-go Maja, której tekst rozpoczyna się od słów „W Imię Trójcy Przenajświętszej”. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem m.in. Władz Miasta i Powiatu oraz pocztów sztandarowych i Strzelców Rzeczypospolitej zostanie odprawiona o godz. 12.00 w naszym kościele.
 • We wtorek z racji Uroczystości nie będzie Godziny Uwielbienia.
 • Kontynuujemy przygotowanie do Bierzmowania osób dorosłych, które z różnych powodów nie mogły wcześniej przyjąć tego sakramentu. Zapraszamy na kolejne spotkanie w środę o godz. 20.00 w sali przy kancelarii.
 1. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych również z naszej parafii o godz. 18.00.
 2. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
 3. W Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00.
 • Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 1. Spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 2. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo o godz. 8.00. Po nabożeństwie spotkanie Róż Różańcowych w kościele.
 • W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia: – w poniedziałek – Wspomnienie Św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła; – w środę – Wspomnienie Św. Floriana, Męczennika; – w piątek – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do służby w Kościele. W związku z tym pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Prosimy o modlitwę w intencji powołań.
 • W miesiącu maju dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. w następującym porządku: – w następną niedzielę o godz. 10.30 i 13.15 – Szkoła Podstawowa nr 3 (grupa I i II); – w niedzielę 15 maja o godz. 10.30 – Szkoła Podstawowa nr 4; o godz. 13.15 – Szkoła Podstawowa nr 8; – w niedzielę 22 maja o godz. 10.30 – Szkoła Podstawowa nr 6; o godz. 13.15 – Szkoła Podstawowa nr Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.
 • K Proboszcz jest już po operacji biodra i wrócił na plebanię. Dziękuje wszystkim za modlitwy w swojej intencji i wszelkie wsparcie. Obecnie jest na rehabilitacji. Szpital MSWiA w Warszawie przy ul. Wołowskiej 137, gdzie ks. Proboszcz był operowany, zwraca się z gorącą prośbą o oddawanie każdej grupy krwi dla Oddziału Ortopedii tego szpitala. Szczegółowe informacje dla osób, które chciałyby oddać krew, znajdują się w zakrystii i kancelarii. Wszystkim krwiodawcom Szpital już teraz składa serdeczne podziękowania.
 • W biuletynie m.in.: intencje Mszy świętych na bieżący tydzień, – … – zadania dla dzieci i krzyżówka z nagrodami.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.