III Niedziela Wielkiego Postu (20 marca 2022) – OGŁOSZENIA

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Wielkanocne Świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii, są do nabycia w kancelarii oraz zakrystii.
 3. Rekolekcje dla uczniów Liceów Ogólnokształcących Tomasza Zana i Tadeusza Kościuszki odbędą się zgodnie z planem szkolnym: – we wtorek i środę o godz. 10.00 nauka rekolekcyjna w naszym kościele; – w czwartek o godz. 10.00 spowiedź i Msza święta.
 4. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 5. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a także ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zagrożonego przed narodzeniem, która polega na osobistej modlitwie o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga przez 9 miesięcy. Deklaracje przystąpienia są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła.
Tego dnia Papież Franciszek w Watykanie, a kard. Konrad Krajewski w Fatimie, dokonają aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Z racji uroczystości tego dnia możemy spożywać pokarmy mięsne.
 1. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00, a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.
Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 1. Msza św., a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00 poprowadzą kandydaci do Bierzmowania. Za udział w Drodze Krzyżowej można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Siostra Alicja zaprasza dziewczęta na spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek po Drodze Krzyżowej dla dzieci w dolnym kościele.
 3. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci oraz młodzieży studenckiej i pracującej rozpoczną się w przyszłą niedzielę. W niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę dla dorosłych o godz. 6.30, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30 dla tych co późno wracają z pracy. Studenci i młodzież pracująca o godz. 19.30. Dla dzieci zgodnie z planem szkolnym. Rekolekcje poprowadzi nasz rezydent ks. Marcin Kuciński. Prosimy zarezerwować jakże ważny czas na udział w rekolekcjach.
 4. W biuletyniein.: intencje Mszy świętych na bieżący tydzień,
– druga część wywiadu z ks. Łukaszem ze wspólnoty osób o różnym stopniu sprawności, – zadania dla dzieci i krzyżówka z nagrodami, – czas Wielkiego Postu sprzyja refleksji nad swoim życiem – zachęcamy do przesyłania świadectwa doświadczenia Bożej Miłości w swoim życiu, nawrócenia i wiary, zachęcamy też do układania i przesyłania krzyżówek dla innych, które wydrukujemy w biuletynie.
 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.