III Niedziela Zwykła (23 stycznia 2022) – OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj (w niedzielę), tzn. w trzecią niedzielę okresu zwykłego, obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez Papieża Franciszka w 2019 r. Ojciec Święty pragnie, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego. Zachęcamy do jak najczęstszego rozważania Pisma Świętego indywidualnie lub w gronie rodzinnym.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.
 3. Zapraszamy na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Zespół zapewni oprawę muzyczną Mszy św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 18.00, a po niej odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu tego Zespołu. Z powodu przygotowania do Koncertu dzisiaj (w niedzielę) nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Przepraszamy.
 4. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 5. W środę przypada XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony pod hasłem: Chrześcijanie i muzułmanie: świadkami nadziei.
 6. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza – Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii. Wspomnienie to połączy w sobie dwa ważne wydarzenia: 95. rocznicę narodzin dla nieba bł. Jerzego Matulewicza i rozpoczęcie bezpośredniego przygotowania do obchodów 100-lecia istnienia Zgromadzenia, które przypada w 2023 r. Siostry Eucharystki pragną zaprosić całą parafię do wspólnego świętowania, dlatego przez cały rok, 27 dnia każdego miesiąca przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.40 będą przybliżały nam postać swojego Założyciela.
 7. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
  Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 8. Siostra Alicja zaprasza dziewczęta na spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o 17.15 w dolnym kościele.
 9. Robocze spotkanie Grupy Synodalnej, tym razem odbędzie się online w piątek o godz. 20.00. Link do spotkania na platformie Zoom prześlemy do uczestników spotkania.
 10. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
  – w poniedziałek – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła;
  – we wtorek – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
  – w środę – Wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów;
  – w czwartek – Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii;
  – w piątek – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła.
 11. W następną środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Matki Bożej Gromnicznej (2 lutego). Msze św. tego dnia będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00 i 18.00 oraz dodatkowo o godz. 10.00 i 17.00. Do świątyni na Mszę św. przynosimy świece – symbol Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata. Świeca zwana gromnicą jest zapalana w różnych niebezpieczeństwach, gdy rodzina gromadzi się na wspólnej modlitwie. Zwyczajem trwającym przez pokolenia, niesiemy świecę zapaloną z kościoła do naszych domów, jeśli jest to możliwe. Gromnice są do nabycia w kiosku parafialnym.
 12. Prezydent Miasta Pruszkowa informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie do wymiany pieców, szczególnie tych węglowych. Wnioski można składać od 17 stycznia do 31 marca br. w kancelarii Urzędu Miasta Pruszkowa. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszego miasta.
 13. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
 14. W biuletynie znajdziemy:

– pełny tekst ogłoszeń,

– intencje Mszy świętych na cały tydzień,

– życiorys bł. Jerzego Matulewicza-Założyciela Sióstr Eucharystek,

– o „niemym wole, który zaryczał i usłyszał o nim cały świat”,

– fotorelację z jasełek,

– oraz jak zwykle zadania dla dzieci.

 1. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w formie spotkań w kościele dla mieszkańców domów i bloków z poszczególnych ulic naszej parafii. Spotkania odbywają się podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 19.00. Na zakończenie jest możliwość uzyskania indywidualnego błogosławieństwa. Plan spotkań jest dostępny w biuletynie, gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy mieszkańców bloków o zabranie z zakrystii kartek z informacją o spotkaniu i wywieszenie ich na klatce swojego bloku.

W poniedziałek rozpoczynamy indywidualne spotkania kolędowe online. Osoby, które się na nie zapisały, otrzymały linki do spotkania kolędowego.

Osoby, które chciałyby poświęcić nowe mieszkanie i połączyć to z wizytą duszpasterską, mogą indywidualnie zaprosić kapłana.

 1. Oto plan spotkań kolędowych w kościele na najbliższe dwa tygodnie.

PLAN SPOTKAŃ W KOŚCIELE W 2022 r.

Data

Dzień

Ulice

24 stycznia

poniedziałek

Prusa

25 stycznia

Wtorek

Kopernika, Hubala, Kościelna

26 stycznia

Środa

Kraszewskiego, Berenta, Potulickiego

27 stycznia

Czwartek

Lipowa, Książąt Mazowieckich

28 stycznia

Piątek

Armii Krajowej, Marii

29 stycznia

Sobota

Srebrna, Żwirowa, Ceglana, Ceramiczna, Cegielniana

31 stycznia

poniedziałek

Wołowskiego, Letniskowa

  1 lutego

Wtorek

Komorowska, Przeskok, Zakątna

  3 lutego

Czwartek

Polna, Niklowa, Targowa

  4 lutego

Piątek

Pasażerska, Ewy

  5 lutego

Sobota

Andrzeja, Stawowa, PCK, Adama

  7 lutego

Poniedziałek

Księcia Józefa, Ostoja

 

 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.