III Niedziela Zwykła (23 stycznia 2022) – OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj (w niedzielę), tzn. w trzecią niedzielę okresu zwykłego, obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez Papieża Franciszka w 2019 r. Ojciec Święty pragnie, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego. Zachęcamy do jak najczęstszego rozważania Pisma Świętego indywidualnie lub w gronie rodzinnym.
  2. Dzisiaj (w niedzielę) przypada rocznica śmierci Kardynała Józefa Glempa Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.
  3. Zapraszamy na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Zespół zapewni oprawę muzyczną Mszy św. dzisiaj (w niedzielę) o godz. 18.00, a po niej odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu tego Zespołu. Z powodu przygotowania do Koncertu dzisiaj (w niedzielę) nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Przepraszamy.
  4. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
  5. W środę przypada XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony pod hasłem: Chrześcijanie i muzułmanie: świadkami nadziei.
  6. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza – Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii. Wspomnienie to połączy w sobie dwa ważne wydarzenia: 95. rocznicę narodzin dla nieba bł. Jerzego Matulewicza i rozpoczęcie bezpośredniego przygotowania do obchodów 100-lecia istnienia Zgromadzenia, które przypada w 2023 r. Siostry Eucharystki pragną zaprosić całą parafię do wspólnego świętowania, dlatego przez cały rok, 27 dnia każdego miesiąca przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.40 będą przybliżały nam postać swojego Założyciela.
  7. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
    Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
  8. Siostra Alicja zaprasza dziewczęta na spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o 17.15 w dolnym kościele.
  9. Robocze spotkanie Grupy Synodalnej, tym razem odbędzie się online w piątek o godz. 20.00. Link do spotkania na platformie Zoom prześlemy do uczestników spotkania.
  10. W tym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:
    – w poniedziałek – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła;
    – we wtorek – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
    – w środę – Wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów;
    – w czwartek – Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii;
    – w piątek – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła.
  11. W następną środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, tzw. Matki Bożej Gromnicznej (2 lutego). Msze św. tego dnia będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00 i 18.00 oraz dodatkowo o godz. 10.00 i 17.00. Do świątyni na Mszę św. przynosimy świece – symbol Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata. Świeca zwana gromnicą jest zapalana w różnych niebezpieczeństwach, gdy rodzina gromadzi się na wspólnej modlitwie. Zwyczajem trwającym przez pokolenia, niesiemy świecę zapaloną z kościoła do naszych domów, jeśli jest to możliwe. Gromnice są do nabycia w kiosku parafialnym.
  12. Prezydent Miasta Pruszkowa informuje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie do wymiany pieców, szczególnie tych węglowych. Wnioski można składać od 17 stycznia do 31 marca br. w kancelarii Urzędu Miasta Pruszkowa. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszego miasta.
  13. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
  14. W biuletynie znajdziemy:

– pełny tekst ogłoszeń,

– intencje Mszy świętych na cały tydzień,

– życiorys bł. Jerzego Matulewicza-Założyciela Sióstr Eucharystek,

– o „niemym wole, który zaryczał i usłyszał o nim cały świat”,

– fotorelację z jasełek,

– oraz jak zwykle zadania dla dzieci.

1. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w formie spotkań w kościele dla mieszkańców domów i bloków z poszczególnych ulic naszej parafii. Spotkania odbywają się podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 19.00. Na zakończenie jest możliwość uzyskania indywidualnego błogosławieństwa. Plan spotkań jest dostępny w biuletynie, gablotach oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy mieszkańców bloków o zabranie z zakrystii kartek z informacją o spotkaniu i wywieszenie ich na klatce swojego bloku.

W poniedziałek rozpoczynamy indywidualne spotkania kolędowe online. Osoby, które się na nie zapisały, otrzymały linki do spotkania kolędowego.

Osoby, które chciałyby poświęcić nowe mieszkanie i połączyć to z wizytą duszpasterską, mogą indywidualnie zaprosić kapłana.

1. Oto plan spotkań kolędowych w kościele na najbliższe dwa tygodnie.

PLAN SPOTKAŃ W KOŚCIELE W 2022 r.

Dzień

Pasażerska, Ewy

Andrzeja, Stawowa, PCK, Adama

Księcia Józefa, Ostoja

1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

w soboty (bez spraw cmentarnych):

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne: