IV Niedziela Adwentu (19 grudnia 2021) – OGŁOSZENIA

 1. Siostry Eucharystki rozprowadzają opłatki na stół wigilijny w kościele, kancelarii i zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Eucharystek. Nikt poza Siostrami nie jest upoważniony do rozprowadzania opłatków na terenie naszej Parafii.
 2. Nasza parafialna Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadza świece na stół wigilijny.
 3. Bielanki rozprowadzają sianko na stół wigilijny, a Ministranci w zakrystii wodę święconą w buteleczkach, którą będzie można zabrać do domu i używać do poświęceń przy różnych okazjach.
 4. Zachęcamy do udziału w Roratach w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i w czwartki. Dzieci będą losować figurkę Świętej Rodziny na własność. Roraty są transmitowane przez internet.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych w poniedziałek. Zapraszamy najpierw na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na katechezę z ks. Kamilem w kościele.
 6. Przed Świętami organizujemy spowiedź dla osób, którym nie udało się jeszcze przystąpić do tego sakramentu we wtorek i w środę w godz. od 17.00 do 19.00, a w czwartek od godz. 17.00 do 22.00.
 7. Imienne paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin będą wydawane we wtorek od godz. 17.30 do 19.30 i w środę od godz. 17.00 do 18.30 w dolnym kościele.
 8. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 9. Wigilia Bożego Narodzenia przypada w piątek. W tym dniu nie będzie Mszy świętej wieczornej.
 10. W Wigilię kościół będzie zamknięty od godz. 9.00 do 21.00, tak aby Panowie kościelni mogli przygotować go na Święta Bożego Narodzenia.
 11. W piątek nie będzie Uroczystej Koronki do Miłosierdzia Bożego.
 12. W Wigilię kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 13. Tradycyjna Pasterka o północy z piątku na sobotę, a także wyjątkowo z racji epidemii w Wigilię o godz. 22.00, tak aby umożliwić udział większej liczbie wiernych.
 14. Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypada w sobotę. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
 15. W następną niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. Tego dnia w sposób szczególny na wszystkich Mszach św. modlimy się m.in. za rodziców oczekujących narodzin dziecka, jak i małżonków, którzy chcą mieć dzieci, a z różnych powodów ich jeszcze nie mają.
 16. W następny poniedziałek przypada dzień imienin naszego Ks. Infułata Jana Górnego. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 8.00.
 17. Uroczyste zakończenie i podsumowanie starego roku kalendarzowego w Sylwestra w następny piątek na Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy św. będziemy modlić się hymnem „Ciebie Boga Wysławiamy”. Podejmując tę modlitwę możemy zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie pod zwykłymi warunkami.
 18. K Kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy na 31 grudnia 2021 roku od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych osobom przebywającym na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Korzystający z dyspensy powinni odmówić modlitwę w intencjach papieża Franciszka oraz podjąć zadośćuczynienie w wybranej formie: wypełniając uczynki miłości lub przez ofiarowanie jałmużny. Treść dyspensy zamieszczona jest na stronie internetowej naszej archidiecezji.
 19. Nowy Rok Pański 2022 rozpoczyna się w następną sobotę. Tego dnia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę.
 20. W tym roku ponownie nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Proponujemy dwie inne formy: spotkania w kościele dla mieszkańców poszczególnych ulic, które rozpoczną się od poniedziałku 10 stycznia 2022 r. oraz indywidualne spotkania kolędowe online, które w tym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem Parafian. Plan kolędy oraz szczegóły dot. zapisów podamy za tydzień.
 21. W związku z dużą ilością zakażeń koronawirusem oraz koniecznością przeciwdziałania temu, przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, zarówno przez zaszczepionych jak i przez niezaszczepionych. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.
 22. Zapowiedzi w niedzielę o godz. 12.00.
 23. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.