IV Niedziela Wielkanocna (8 maja 2022) – OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. W związku z tym pragniemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Warszawie nie tylko modlitwą, ale i ofiarami składanymi na tacę. Prosimy o modlitwę w intencji powołań. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy 77 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. Podczas wszystkich Mszy św. modlimy się za wszystkich, którzy zginęli lub zostali ranni w jej trakcie walcząc w obronie Ojczyzny.
 3. Nabożeństwo majowe dzisiaj (w niedzielę) nie o godz. 17.00, ale o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe w dni powszednie są odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30. 
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych w poniedziałek. Zapraszamy najpierw na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na katechezę z ks. Kamilem w kościele.
 5. Godzina Uwielbienia we wtorek o godz. 20.00.
 6. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
 7. Spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek o godz. 17.15 w dolnym kościele.
 8. Msza św. w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w piątek o godz.18.00.
 9. W piątek przypada 105. rocznica objawień fatimskich. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej po Mszy św. o godz. 18.00 wokół kościoła. Kolejne procesje z figurą Matki Bożej będą się odbywać 13-tego dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 wokół kościoła.
 10. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości, święta i wspomnienia: – w poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji; – w piątek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy; – w sobotę – Święto Św. Macieja, Apostoła. W Warszawie Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki Stolicy.
 11. W miesiącu maju dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. w następującym porządku: – w następną niedzielę o godz. 10.30 – Szkoła Podstawowa nr 4; o godz. 13.15 – Szkoła Podstawowa nr 8; – w niedzielę 22 maja o godz. 10.30 – Szkoła Podstawowa nr 6; o godz. 13.15 – Szkoła Podstawowa nr 39. Osoby nie związane z tymi uroczystościami, jeśli to możliwe, zachęcamy do udziału we Mszach św. o innych godzinach.
 12. Ks. Proboszcz pragnie podziękować wszystkim pragnącym oddać krew w związku z jego operacją w szpitalu przy ul. Wołoskiej. Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze oddać krew na rzecz ks. Proboszcza i tego szpitala, będą mogli to zrobić w Krwiobusie, który w następną niedzielę w godz. od 10.00 do 13.00 będzie ustawiony na parkingu przy naszym kościele. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od tego jaką mają grupę krwi.
 13. Została przygotowana nowa kapliczka, która zajmie miejsce starego krzyża i kapliczki znajdujących się na Ostoi przy zbiegu ulic Dąbrowskiego i Ludwika. Dziękujemy Panu Mariuszowi Szychulskiemu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania.
 14. Parafia MB Nieustającej Pomocy w Pruszkowie zaprasza do udziału w wyjeździe modlitewno – wypoczynkowym na Dolny Śląsk w terminie od 19 do 24 września br. W programie Perły Dolnego Śląska: Legnica, Wrocław, Bardo Śląskie, Wambierzyce, Kłodzko, Zamek Książ, Polanica Zdrój, kopalnia złota i arsenu, Góry Stołowe. Zapisy w kancelarii i zakrystii kościoła MB Nieustającej Pomocy przy Placu Stefana Kardynała Wyszyńskiego 1. Szczegóły w gablocie przed naszą świątynią.
 15. W biuletynie m.in.: intencje Mszy świętych na bieżący tydzień, – o świętym Macieju, który zastąpił Judasza w Gronie Apostołów
kącik bioetyczny o ochronie życia ludzkiego od narodzin do naturalnej śmierci. o nowatorskiej placówce wychowawczej „Nasz Dom” założonej przez Janusza Korczaka w Pruszkowie… – zadania dla dzieci i krzyżówka z nagrodami.
 1. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze święte

w niedziele:
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

w dni powszednie:
6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

Kancelaria Parafialna

czynna
w dni powszednie
OPRÓCZ ŚRODY
10:00-11:00 i 15:00-17:00
w soboty (bez spraw cmentarnych):
10:00-11:00

Parafia św. Kazimierza w Pruszkowie

ul. Kraszewskiego 23
05-800 Pruszków

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne:

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę cookies, żeby dowiedzieć się więcej.