IV Niedziela Wielkiego Postu (27 marca 2022) – OGŁOSZENIA

1. Obchodzimy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu, tzw. Niedzielę Laetare. Kościół wzywa nas do radości, czego zewnętrznym znakiem jest m.in różowy ornat kapłana sprawującego Mszę św.
  2. Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci oraz młodzieży studenckiej i pracującej. Poprowadzi je nasz rezydent ks. Marcin Kuciński.
Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę dla dorosłych o godz. 6.30, 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30 dla tych co późno wracają z pracy. Studenci i młodzież pracująca o godz. 19.30. Dla dzieci zgodnie z planem szkolnym. Prosimy zarezerwować jakże ważny czas na udział w rekolekcjach. Transmisje online w niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, a w pozostałe dni o godz. 8.00 i 18.00.
  1. Parafia św. Kazimierza i Prezydent Miasta Pruszkowa zapraszają na Mszę Świętą z okazji obchodów 77 rocznicy aresztowania Szesnastu Przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, która zostanie odprawiona dzisiaj (w niedzielę) o godz. 12.00 w naszym kościele.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Wielkanocne Świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii, są do nabycia w kancelarii oraz zakrystii.
  4. Z powodu rekolekcji wielkopostnych w tym tygodniu nie będzie Godziny Uwielbienia.
  5. Amatorski Zespół Artystyczny Pruszkowskich Seniorów zaprasza na program wielkopostny pt. „W DROGĘ”. Przedstawienie odbędzie się w czwartek o godz. 13.00 w sali Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Hubala 5.
  6. W piątek przypada 15 rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej w naszej archidiecezji przez ks. kard. Kazimierza Nycza. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie w Jego intencji.
  7. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od godz. 16.30.
  8. W Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9.00 do 13.00.
  9. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00, a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych.
Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w piątek od godz. 15.00 do 16.00.
  1. Msza św., a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00 poprowadzą Schola młodzieżowa i Grupa z Godziny Uwielbienia. Za udział w Drodze Krzyżowej można zyskać we wszystkich kościołach w Polsce odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Siostra Alicja zaprasza dziewczęta na spotkanie Bielanek i Kandydatek w piątek po Drodze Krzyżowej dla dzieci w dolnym kościele.
  3. W sobotę przypada 17 rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.
  4. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo o godz. 8.00. Po nabożeństwie spotkanie Róż Różańcowych w kościele.
  5. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.00.
  6. Caritas parafialna organizuje zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św.
  7. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta w piątek za 2 tygodnie (8 kwietnia) o godz. 20.00. Szczegóły za tydzień.
  8. W biuletynie m.in.: intencje Mszy świętych na bieżący tydzień,
– …  – zadania dla dzieci i krzyżówka z nagrodami, – czas Wielkiego Postu sprzyja refleksji nad swoim życiem – zachęcamy do przesyłania świadectwa doświadczenia Bożej Miłości w swoim życiu, nawrócenia i wiary, zachęcamy też do układania i przesyłania krzyżówek dla innych, które wydrukujemy w biuletynie.
  1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 16:00, 18:00

6:30, 8:00, 17:00 (od poniedziałku do piątku), 18:00

w soboty (bez spraw cmentarnych):

Zapisz się do newslettera, żeby otrzymywać na bieżąco ogłoszenia parafialne: